sarajurka
Uživatel sarajurka je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od sarajurka.
sarajurka
27. led 2017

Dneska to budou plněné knedlíky se zelím 🙂

sarajurka
15. zář 2016

@panbaf @aidule Holky děkuju za vaše zkušenosti, musím říct, že jsem se trochu uklidnila, ale i tak jsem byla v čekárně včera strašně nervozní .. sli jsme nastestí hned ráno, ale i tak, vůbec jsem nemohla spát. Trochu jsem se uklidnila, protože mi dělala paní doktorka hned ultrazvuk dělohy a vaječníků, naštěstí mám prý kvalitní sliznici, ale manželův spermiogram není nic moc. Celkový pohyb 35% a z toho progresivních 8% :( Takže to paní doktorka moc pozitivně nevidí na přirozenou cestu a je ted na nás se rozhodnout. Řešili jsme s ní spoustu možností. Musím říct, že jsem čekala, že se to pořád nějakým zázrakem spraví, ale asi ne :( Jsem objednaná na krev na hormonální profil a uvidíme :( Jsem smutná, ale zároveň doufám, že se nám to podaří 🙂

sarajurka
12. zář 2016

@frydolinka Zatím se ještě o druhé snažíme, ale TOP jméno na mém seznamu je právě Jonáš 🙂 Je to moc hezké jméno a já bych si ho prosadila, nepůsobí tvrdě, ani zženštěle. Hodí se jak pro malého kluka, tak pro dospěloho muže 🙂

sarajurka
8. zář 2016

Já používám Sanytol nebo Savo, máme kočičku, takže tě docela chápu 🙂

sarajurka
8. zář 2016

Ahoj holky, jsem nováček v tomto tématu, ale už cca rok sleduju koníka a pročítám diskuze na téma “snažení” a jelikož se snažíme už přes rok, tak nastal ten správný čas se začít i ptát. Doma už máme jednu úžasnou a naprosto kouzelnou holčičku Pavlínku, ale chceme jí pořídit sourozence. Můj pan gynekolog, nám dal doporučení do Repromedy. Chtěli jsme si ještě společně užít volno, nechat starosti za hlavou a měsíc neřešit otěhotnění. Návštěva je plánovaná na přístí týden ve středu a já jsem z toho docela v nervu, po tom, co pročítám tuto diskuzi.

Popravdě musím říct, že některé komentáře jsou opravdu dost zvláštní a celé to na mě působí jako anti Repromeda kampaň ze srpna 2016. Do té doby mi to přišlo v pohodě a já jsem byla s naší volbou spokojena. Takže. Opravdu prosím ty ženy, které v současné době repromedu navštěvují, aby mi řekli své pocity z období max půl roku. Jsme přece jen lidé a i doktoři se v zařízení mění. Nezajímají mě názory 4 roky staré, vše mohlo být jinak. Zároveň chápu, že když se to někomu nepodařilo může být naštvaný a je vždycky lepší určit viníka.

Takže ještě jednou prosím o podporu ty ženy, které mají s Repromedou aktuální zkušenost a navštěvují ji právě teď v areálu Campusu. Mám do toho jít s nimi nebo se porozhlédnout i jinde? Děkuji za vaši reakci

sarajurka
25. zář 2015

Kamarádka mi včera radila, že na vyčištění sedačky používa Vanish. Normálně to natepuje jako koberec a pak setře 🙂 Musím to taky ještě vyzkoušet, ale snad to pomůže 🙂

sarajurka
25. zář 2015

Manžel mi hodně pomáhá, je opravdu šikovný. Pomáhá mi třeba večer uklidit nebo když chci jít s holkama do kina, tak pohlídá malou a zařídí všechno. Je to tak, že se starám nejvíc já, ale zároveň se mě i zeptá, jestli nejsem unavená a nepotřebuji pomoc. To, že ti hlídal dítě poprvné po takové době neznamená, že seš špatná matka. To on by si měl sypat popel na hlavu :(

sarajurka
20. srp 2015

Já teď take zkouším a úplně se mi nedobarvila druhá čárka :( a čekala jsem docela dost dlouho a stejně se nedobarvila, ale třeba budeš mít větší štěstí 🙂

sarajurka
10. srp 2015

Přiznám se, že moje dítě ještě nedosahuje školního věku, ale moje neteř chodí momentálně do druhé třídy. Moje sestra zavedla kapesné větší, ale s vyúčtováním a odůvodněním. Tvrdí, že nechce, aby byla malá bez peněz, kdyby se náhodou něco stalo. Pokud jí malá řekne, že si koupila na svačinu další rohlík nebo bagetu, že měla ještě hlad, tak se nic nestane, ale když by přišla s časopisem, tak je to problém. To si myslím, že je celkem fér. Vím, že dává malé kolem 50 Kč na týden, což je 200 Kč na měsíc, to se mi zdá akorát 🙂 další věc je, že ne vždy ji stihne skrz práci nachystat plnohodnotnou svačinu, tak ji někdy da penizky at si ji koupí, tak jednou týdně 🙂

sarajurka
7. srp 2015

@montinka12 to si myslím, že je dobrý nápad. Nábytek vypadá dost nadčasově 🙂

sarajurka
4. srp 2015

Tak to seš šťastná žena, že od malého toho nemáš moc na praní. Přijde mi teď, že nedělám nic jiného, než jenom peru pro malou :D a jinak už jsem se naučila to úplně neřešit, když potřebuju něco akutně, tak to přihodím i k oblečení od malé.

sarajurka
4. srp 2015

Já taky Lovelu a teda nemůžu říct, že by špatně prala 🙂

sarajurka
20. črc 2015

Můj tchán mi pro malou udělal perfekní věc, je jí 14m a plínu nosíme jen venku na dlouhé procházky. Pokaždé, když si sedne na nočník a něco do něj udělá, nočník začne hrát. Takže u nás se chodí na nočník pořád 🙂

sarajurka
20. črc 2015

V tu chvíli, když jsem se rozhodla, že chci dítě jsem přestala. Nebylo to moc lehké, ale nejak jsem to zvládla. Bohužel teď jsem přestala kojit a zase pomalu začínám :( ale nikdy bych si nezapálila v blízkosi malé. Moje švagrová kouřila celé těhotenství a má naprosto úžasnou a dokonalou holčičku. Je to těžké, 1000 matek tady může napsat, že bylo všechno v pohodě a dítě je zdravé, ale bohužel můžeš být 1001 a dítě bude mít zdravotní problémy, což doufám, že ty samozřejmě nebudes. Jen chci říct, že všechno je hrozně individuální a řídila bych se podle toho, jak to cítíš ty 🙂

sarajurka
14. črc 2015

Ano určitě můžeš 🙂

sarajurka
9. črc 2015

@lucinka58 naprosto souhlasím s tvým názorem. Muslimů zde žije spustu a nikdy jsem nějak nezaslechla, že by s nima byl nějaký větší problém. Mají svou kulturu a u nás s ní nikoho neobtěžují. Byli schopni se přizpusobit našim pravidlům a tak by to mělo být. Člověk, který bude ochoten se aklimatizovat na naše prostředí je u nás vítán. Člověk, který nebude respektovat naši kulturu, ať se otočí a vrátí se domů. Myslím si také, že avizovaných 1500 uprchlíků není zas tak velké číslo, mohlo být hůř. 1500 nikdo ani u nás nezaregistruje, když se rozmistí po celé ČR. Druhá věc je, že ekonomický uprchlích putuje do evropy za tím, aby se měl dobře a bude si hledat práci . A ano ze začátku bude závislý na sociálním systému, ale bude i pracovat. Problém je, že naše země se neumí postarat o důchodce a matky samoživitelky, ale moc dobře se stará například o romsou menšinu (tím nechci nikoho slušného a pracujícího urazit). 🙂

sarajurka
9. črc 2015

Já jsem malou mazala rybilkou, přijde mi, že tedy ten krém pomůže úplně na všechno 🙂

sarajurka
8. črc 2015

Jsem ráda, že v tom nejsem sama 🙂 já se třeba nebojím řídit na vesnicích a místech s nulovým provozem. Akorát žiju teď v Hradci a v poslední době mi připadá, že tady hrozně zhoustl provoz a mám hrozný strach vyjet do centra. Je to celkem problém, protože svoje auto mám a můj muž mou paniku moc nechápu. Jenže když jedu třeba sama, tak mi to ani tak nevadí, ale když vím, že mám na zadním sedadle svou malou princeznu, mám strach. Navíc už vyžaduje hodně pozornosti a jsem hrozně nerovozni, když řídím a sleduju provoz a malá po mě něco chce a třeba i kvuli tomu začne plakat. Jak řešíte tady to cestování s dítětem na zadní sedačce? Nemáte nejakou radu, tak ji ve 14m nějak v autě zabavit?

sarajurka
8. črc 2015

Já jsem měla hrozně ráda jako malá vesničku Suchý. Byla jsem tam milulej rok a je to tam super pro děti 🙂 jsou tam krásné lesy a příroda. Všechno proběhlo celkovou rekonstrukcí 🙂

sarajurka
8. črc 2015

Jsem docela ráda, že tohle malá nedělala 🙂 jako pravdou je, že jsem se nemohla hnout do jiné místnosti, když byla v ohrádce, takže jsem pořád zvažovala různé varianty a zvolila jsem šátek 🙂

sarajurka
30. čer 2015

@anulis To máš pravdu, to mi nedošlo, že se na malou bude prášit. Tak to asi budu muset najít jinou variantu, děkuju 🙂

sarajurka
30. čer 2015

Páni já teda musím říct, že jsem pomalu s mužem nezaznamenala ani to, že máme dítě :D První 4 měsíce jsem se hrozně nudila, malá pořád jenom spinkala a dokonce jsem ji musela i budit na jídlo. Jediná situace, kdy malá nespala, tak když ji začaly růst zoubky 🙂

sarajurka
30. čer 2015

Malá má teď 13m a nevydrží nějakou velkou tůru, ale na hodinu až dvě to zvládá 🙂 a jinak nemáte nějkdo zkušenost s takovým tím přídavným vozíkem na kolo, ve kterém může dítě sedět? (nevím jak víc to popsat) A zdá se vám to bezpečné?

sarajurka
26. čer 2015

Souhlasím s názorem, že výchova je základ. Sama jsem chodila na školu s jedním romským klukem, byl nejlepší ve třídě. Kolektiv ho uznával, protože byl chytrý a sportovně nadaný. Určitě bych takovouto adopci podpořila 🙂

sarajurka
26. čer 2015

Nechala jsem malé pichnout ouška ve 4m. Myslím si, že je to lepší, když je holčička takhle maličká nebo pak až jak píšete je starší a chce to sama. Ale v dnešní době je nastřelení náušniček už jenom malé štípnutí. Problém byl pak, že ji asi týden hnisala ouška, ale po týdnu to bylo všechno v pohodě. Tedka v roce jsem se jí je musela vyndat, protože si je málem vytrhla. Tak doufám, že jí ty dírky nezarostou 🙂