Změna UM. Počkat až si zvykne nebo mléko změnit?

niknik28
23. únor 2021

Dobrý den,

Ráda bych se zeptala. Mám dcerku dnes 5 měsíců. Cca týden je na um. Jinak byla kojena a velmi zřídka dokrmovana.
Teď je plně na um z různých důvodů.
Má Sunar Ar. Dobrána jedna pixle. Ale má problém se vykadit. Byla zvyklá, že sní po spánku chodím nad umyvadlo a při kojení se 3x denně vykadila a měla spíše řidší stolici. Teď se vykadí 1x denně a jde to dost ztuha. Stolice je už “tvarovaná” a musí hodně tlačit. Zatím teda taky nad umyvadlem. Zatím sama nekadila. Přidávám cca o 10ml více vody do mléka. Více nechci aby zase nepostrádal smysl antireflux, který má. Hodně blinkala. Po um je to znatelně lepší. Večer při uspávání ji bolí bříško aspoň podle mě 😬 vyřve se pokope nohama ale prdy nejdou. Pak se do půl hodiny uklidní a usne.
Otázka, mám počkat až si zvykne nebo změnit mléko?
A jaké byste doporučili?
Ještě dostáva, balonixmed a probiotika.

Děkuji

zelenaesmolda
23. únor 2021

@niknik28
Proc se chodi s detma kadit nad umyvadlo?

niknik28
autor
23. únor 2021

@zelenaesmolda vždy se tam pěkně vyprděla a pomáhalo ji to na bříško. kadila mi převážně jen tam.
Tak neměla ani špinavý zadeček z pleny.

zelenaesmolda
23. únor 2021

@niknik28 zato fekalni bakterie byly po cele koupelne...

klokanka31
23. únor 2021

@niknik28 Bože od čeho jsou pleny?

niknik28
autor
23. únor 2021

@zelenaesmolda asi tak stejně, když bych ji ten pokakaný zadek tam šla umýt.
To ale není odpověď na moji otázku týkající se změny um.

zelenaesmolda
23. únor 2021

@niknik28 no kdyz jdes diteti umyt zadek tak se vetsinou hovinka primo umyvadla nedotykaji,ty na ne nesahas a neroznasis tak bakterie dal.

kana11
23. únor 2021

@niknik28 Malá to měla stejně nechtěla taky kakat a měla to tuhé hovno.. Když to tak napíšu.. Dávám ji 5x dene 5kapek espumisan a je to mnohem lepší.. Jinak u UM se musí dítě prolit také čajem, má vypít jeden šálek denně.. Ne najednou ale pár loku před každým mlékem.. Nejlepší čaj je na prdíky fenyklový.. Tak to dělám já a vše super

niknik28
autor
24. únor 2021

@kana11 čaj do ní zkouším dostat, ale moc se nedaří. Fenyklový, dětský bylinkový, čistou vodu a vše plive.

evika_1105
24. únor 2021

@niknik28 tak ono je to tim ar mlekem. Kdyz je to hustsi ,,nahore” tak to bude tuzsi i ,,dole”. Zkus probiotika nabo hermankovy caj. V jine duskuzi jsem cetla, ze um se muze delat z caje, treba ji to pomuze.

niknik28
autor
24. únor 2021

@evika_1105 musi být ten heřmánkový přímo pro kojence? Nebo můžu jakýkoliv? Probiotika bere

evika_1105
24. únor 2021

@niknik28 ja myslim, ze muzes dat klidne obycejny.

evika_1105
24. únor 2021

@niknik28 a ten ar sunar muzes michat s obyc sunarem, pokud by neublinkavala

niknik28
autor
24. únor 2021

@evika_1105 zkusim děkuji 😉

mikeska2020
24. únor 2021

Dceři tohle dělal Sunar AR taky. Šílený bolení a zácpy. Přešli jsme na Kendamil a zahustujeme nutritonem kvůli blinkani a za nás super 🙂