Vyměnit umělé mléko?

lidija1234
10. lis 2023

Zdravím maminky,mám doma 14 denního novorozence který se při pití mléka hrozně kroutí a vypije si tak hrozně málo tím pádem se hlásí pomalu co hodinu. Je to normální že se tak kroutí jde vidět že ji bolí bříško nevím jestli mléko už vyměnit nebo počkat. Jinak dostává už na pití i fenyklový čaj, biogaia a probiotika s Deckem.

veruuu_kubesovic
10. lis 2023

@lidija1234 proboha 14denni miminko nepotřebuje čaj!!! Dávej jen UM

merope
10. lis 2023

Pozor - cca 1/3 dětí fenyklový čaj výrazně škodí (a to i pokud ho pije matka u kojeného mléka). Já co ho na doporučení pediatričky vysadila, tak se problémy s bříškem výrazně zlepšily.

veruuu_kubesovic
10. lis 2023

@merope jj mladší syn je toho důkazem...

lidija1234
autor
10. lis 2023

Mě to řekla včera pediatricka ať mu koupím fenyklový čaj ze mu to pomůže trávit 🤷ale to kroucení trava už jakou dobu takže čaj za to nemůže ten jsem dala poprvé včera

zmrzlinka
10. lis 2023

Vynech fenyklový čaj.Dej mu Espumisan kapky při každém krmení a uvidíš.Když tak zkus rektální rourku.Kdyby se pořád kroutil,tak můžeš zkusit vyměnit mlíko.Co má za UM?

tulipdona
10. lis 2023

Novorozenci čaj? Kromě čaje bych vyměnila i doktorku.🙄

martulka88
10. lis 2023

@lidija1234 Čaj fakt nepotřebuje. Syn trpěl na prdíky a laktační nám poradila, abychom dávali kmínový odvar - cca lžičku před krmením. Vigantol jsme vyměnili za terezii a dostával espumisan. Vše se srovnalo a už ho to netrápilo.

lidija1234
autor
10. lis 2023

@zmrzlinka bebu

zmrzlinka
10. lis 2023

@lidija1234 tak Beba by měla být v pohodě.Uvidis ....

marketa1218
11. lis 2023

Která doktorka doporučuje pro novorozence čaj? To snad slyším poprvé..

lidija1234
autor
12. lis 2023

@marketa1218 no vidíte a já se ptala v rodině a sestřenici doktorka taky řekla čaj pro novorozence (nekojeneho) tak by mě zajímalo proč je to taková hrůza ? Jinak mě v podstatě nikdo neporadil jestli změnit mléko nebo vydržet 😄 všichni řeší čaj 😄

veruuu_kubesovic
12. lis 2023

@lidija1234 tak znova, porodila jsi před 2tydny, pokud nekojis, dítěti plně stačí UM, jaké mu/jí sedne to musíš zkoušet, ale čaj bych rozhodně nedávala...

marioneta246
12. lis 2023

@lidija1234 nemeňte mléko. Hodně noste na tygříka, cvičte nožičkami, ale opatrně s kyčličkami. Nejvíc zle nám dělalo déčko, jakékoli. Espumisan zabral na pět minut. Nejvíc pomohl Balonix po jídle. Je hrozné vidět trpět dítě, ale srovná se to, začne se víc hýbat, no a pak budou zoubky😉. Pozor na čas mezi krmením. S UM jsem čekala minimálně dvě hodiny. Až přestanou bolesti tak určitě vypije víc mezi krmením. Držím palce.

janastranska
8. pro 2023

@lidija1234 U nás to bylo velmi podobné, ikdyž jsme cvičili, nosili na tygříka, stále řev a kroucení. Někdy zabral Espumisan. Nakonec jsme mléko změnili na Kendamil, které je mateřskému mléku velmi podobné a vše se najednou obrátilo. Z uplakánka bylo sluníčko. Samozřejmě ho občas nějaký prdík potrápil, ale oproti tomu, co jsme zažívali předtím, to bylo nic 🙂 V Kendamil pokračujeme doteď, dáváme i kašičky, které mají výborné a jsme oba s prckem nadmíru spokojení 🙏🏼