V 15 měsících má v noci vypít kolik UM? A jak na to?

hildegarda_terez
14. zář 2015

Ahoj holky,
máme doma 15m dceru - dosud kojenou. Problém je ale v tom, ze já jsem v 32 tt. a dceři mliko už na zahnáni hladu v noci nestačí. Zároveň potřebují vymyslet nějaký způsob, jak by ji mohl uspavat i táta (do ted jenom u prsa, klidně i po flasce UM), kvůli tomu az budu v porodnici (jo zvazuju i ambuporod, ale to může a nemusí vyjít). V červnu jsme začali dávat k ránu presnidavku z takovyho toho doplnovaciho sosaciho pytliku, dcera ho v polospanku vysosla a v klidu se dospala (jinak se vzbudila hlady a snazila se treba dve hodiny vytahat necon z prsou a zaroven nusnout - nervak pro obe, nez mi doslo,ze ma hlad) Jinak už spala v podstatě celou noc. Ted jsme kvůli tomu uspavani s tato u zkusili UM (dřív ho nesnášela) a ono ji zachutnalo. Az tak, ze by nejradši vypila za noc i 750 ml (min 125 na usnuti, 2x v noci 250 a pak by si dala ještě rano a dospala). Me to a) přijde fakt hodně b) častěji se v noci budí. Nemáte nějaké napady co s tim? Případně je to tak OK? S UM nemáme jinak vůbec zkušenosti.

maudn
14. zář 2015

A co třeba noční pití a jezeni začít omezovat, je to víc o zvyku než o hladu a zizni.

xoriska
14. zář 2015

@hildegarda_terez Já mám 17ti měsíční dceru, ale od 14ti měsíců spí celou noc, kdy jí teda staší 180 ml mléka. Je i celkem velká 84cm a 12,5 kg, , každopdáně jí to stačí 🙂 . Každé miminko je v tomhle jiné, ale nemyslím si, že by se tak často budila hlady, spíš, že je na t zvyklá. Mě se malá budila také co 2 hodiny , tak jsem jí musela víc unavit a pak pár nocí ignorovat...

maudn
14. zář 2015

Jak píše
@xoriska právě že zkušenosti, kdy se syn budil na vodu už co hodinu a já už uvažovala o návratu k Um, které jsme přestali dávat ve 14m (v roce měl 13kg) no a nakonec jsem ho pouhou noc ignirovala a od té doby spí celou noc, nebo stačí jednou za noc pohladit. Že začátku aby příliš netrpel dostal takovou tu tvrdou širokou láhev na silné sání, ale o to v noci nestal

alulan
6. lis 2015

Ahoj, neporadím bohužel, spíš jsem chtělay poradit já. Můj 14ti měsíční syn je milovník mého mléka 🙂 , všechny pokusy o láhev s UM nevyšly, takže se chystám prostě nebýt noc, dvě doma, aby to s tatínkem dali a chci se zeptat. Ty kojíš i dáváš UM? Nebo už jen UM. A když jsi žačala s UM, ona si ho prostě vzala nebo po řvaní vzdala a přijala flašku? A jestli jí zachutnalo, tak co jsi jí koupila? Beba 1,2 i Nutrilon letely u nás do koše, bohužel.
Jinak s tím hladem, kamarádka svýho dvouletýho malýho hodně nacpe k večeři, snad i víc než k obědu, teplá večeře i masová, i dokrorka mi to říkala, pokud nechce večerní kašči a taky dávat prý hodně pít i čaj, nejen strkat mléko. TAk držím palce, ať to dáte.

hildegarda_terez
autor
7. lis 2015

@alulan přechod na um - jednou v noci me kojení už tak bolelo (byla jsem tehu), ze mi ruply nervy, nejdřív jsem začala nesmyslné řvát po malý, pak se šla vydejchat mimo postel, vrátila se, omluvila a vysvětlila co a jak. Ze v noci a večer bude jenom mliko z lahve, ze v prsou už není. Celkem to vzala, první noc nespokojena, ale žádný plačící záchvaty.Druhou noc lepší a pak už úplná pohoda. Vždycky stačilo připomenout, ze večer je jenom mliko z lahve a z prsou bude az rano 🙂 pres den jsem normálně kojila.
Dáváme mliko z DM do půlky flasek a do druhy půlky hami batoleci noční nebo noční od hippu. Jinak ted už je na světě i mimco, tak v noci stridame lahev a prso - aby nezarlila. Navíc se ji u prsa lip usina (to je ale dany tím, ze je doma malej -10 dni, jinak už to bylo jedno). Prostě tu mám aktuálně dva kojence :o))) tak je to občas vtipný - jedem tandem :o))) držím palec 🙂

hildegarda_terez
autor
7. lis 2015

@alulan jinak porad nespí celou noc, když je dobrej den, vzbudí se dvakrát, když blba (alentonje většinou dany třeba růstem zubu nebo tak), pak třeba 10x. Jsem zvědavá na druhy ho prtouse. Ted to vypadá, ze pres den si da dlouhejnspanek třeba 5 hodin v kuse a v noci chce kojit každou chvíli :o))) tak snad si srovná noc a den časem lip :o))

alulan
9. lis 2015

Ahoj,

teda ty jsi dost dobrá, jako respekt. Opravdu jste nelenili že. A že mi ještě stíháš psát? Nechápu 🙂 . JInak děukuju moc za rady. Jsemk překvapená, žes to malé vysvětlila slovně a ona to vzala. To je ale fajn přístup. Každopádně hodně štěstí a energie. A gratuluji. 🙂