Umělé mlíčko a nekakání

elsy3
3. led 2019

Ahoj holky, chci se jen zeptat, jestli je normální, že moje 14ti denní holčička (narozená o měsíc dřív) už třetí den nekaka. Je částečně kojena, ale nemá ještě takovou sílu aby si vše vytáhla, tak je dokrmovana mým odsatym mlékem a občas na doporučení doktorky Nutrilonem nenatal 0, protože mlička nemám tolik. V porodnici kakala pravidelně i několikrát za den, ale co jsme doma, tak už tři dny nic. Nijak si zatím nestěžuje, nepláče, papá hezky a čůrá taky. Jak dlouho ji takhle můžu nechat? Už mě to trochu znervózňuje. Díky za rady 🙏

michaelllas
3. led 2019

Nevím kolik dokrmuješ UM, ale my to ze začátku měli s kojením jak vy, dokrmovala jsem každý večer UM, občas i přes den. Ale mateřské mléko převažovalo vždycky. Kakal třeba až po 4dnech z toho se pak pokakal třeba 3x za den. Doktorka mi původně říkala, že pokud davam UM měl by kakat každý den, ale na druhou stranu pokud nepláče a nekroutí se a hlavně prdí, tak má průchodné střeva tak je to OK. Ve 2měsících jsem už jen kojila a to nekakal i 9dní

elsy3
autor
3. led 2019

@michaelllas Děkuji za odpověď. Umělým mlickem dokrmuju hlavně v noci, přes den se snažím kojit a nebo dokrmit odsatym mlékem. Zatím se nekrouti a nepláče, že by ji bolelo bříško. Prdí docela často. Popřípadě zkusím jiné umělé mlíčko, když to bude trvat dlouho a začne mít bolení.

michaelllas
3. led 2019

@elsy3 Není vůbec zač🙂 Máš pravdu, pak už jedině vyměnit mléčko, pokud to bude horší. Nám sedlo až třetí UM. Tak ať je to brzy všecko v pořádku 😉

taspy
10. led 2019

kamarádka měla stejný problém a pomohlo jí dávat Naše mléko. Je z kozího mléka, takže je dobře stravitelné a je nejpodobnější mateřskému.Také s ním občas přikrmuji a malá ho dobře snáší 🙂