Umělé mléko. Znovu změnit?

andrea93133
1. led 2020

Krásný nový rok všem, potřebovala bych poradit. Mám doma mesicni holčičku, která je plně na um, nerozkojila jsem se. V porodnici dávali hipp bio combiotik, tak jsme dávali i doma, ale malá z toho měla šílené koliky, kakala sice krásně, neblinkala ale trpěla na bříško a moc nepřibírala, tak jsme po dohodě s mudr přešli na Nutrilon Colics, má ho 14 dní, bříško už sice tolik nebolí ale žádná sláva to není, po nakrmeni pobrekava, moc toho nenaspí a když už konečně usne za chvilku jí zase vzbudí bolavé bříško, denně cvičíme s nožičkama, masirujeme pupíkem, děláme vše možné, ale kadí jednou za dva dny, konzistence normální i barva, ale zdá se mi to málo na to, že je na um. Co myslíte znovu zkusit změnit um? Ale na jaké, je jich dneska strašně moc..

lv
1. led 2020

Jiné bych nedávala, 3. Um během měsíce je moc. Vydržet, po 3m to přejde.

maggiele
1. led 2020

Ahojky. Nemenila bych, bude to zase stejne. Muj maly mel desne koliky, vyzkousela jsem na nem min.4 UM a vse podobny efekt, to same kapky, ty byly uplne k nicemu. Jeste k tomu trpel na zacpy a 2x denne jsme rourkovali. Jedine co pomohlo byl cas a nastup prikrmu. Po 4.mesici s prikrmy byly koliky i zacpa fuc. Drzim palce🌸

hasara33
1. led 2020

@andrea93133 ahoj, já změnila během prvního měsíce 3x, protože mi prvně po Bebe a paka po hippu trpěla na zácpu, pak jsem dala Kendamil a do dvou dnů se to spravilo a od té doby v pořádku 😊

andrea93133
autor
1. led 2020

@lv když mě to trhá srdce když vidím jak se trápí 😞
@maggiele no kapky jsou k ničemu, spíš se mi zdálo že to po nich bylo ještě horší 🤦‍♀️ zkusili jsme espumisan a baby calm a k ničemu to nebylo 🤷‍♀️ rourku už jsme taky museli použít 😞 nechci aby se takhle trápila 2-3 měsíce 🙈

makronka222
1. led 2020

Nemas blbou lahev ze ktery se ji blbe ji? Je to pro ni moc narocny? Nemen. Minimalne po 3 tydnech. Udelas ji v tom brise uz uplnej brajgl. Ja doporucuju Kendamil, ale zkus to fakt az za dyl

maggiele
1. led 2020

@andrea93133 Nam nakonec nejvice pomohla Beba a.c., ale, ze by to bylo nejake vysvobozeni, to ne. Co jeste muzu doporucit je noseni na tygrika, to mu vzdy pomohlo vyprdet se. Ale opravdu cas pomuze nejvice a obe zapomenete. Ja si teda jeste zive pamatuju jak maly porad tlacil,cely cerveny. Doktorka nad nami nevericne kroutila hlavou se slovy, ze toto jeste nikdy nevidela. Ale s prikrmy to vse preslo. Jeste me napada, pridavat do mleka probiotika, treba Laktobacilky od Swissu, ale to uz urcite davas.

maggiele
1. led 2020

@andrea93133 Jinak koukam,ze holky doporucuji Kandamil. Je fakt,ze jsem cetla o nem diskuze a maminky si jej celkove chvalily. Ja ale zkusenost nemam, pred 3 roky jeste nebyl k dispozici. Tak treba by nam tenkrat pomohl..tezko rict 🙂

andrea93133
autor
1. led 2020

@makronka222 lahev máme od aventu antikolikovou, objednala už jsem na ně dudliky od 1 měsíce, takže myslím že tím to nebude.. z jiný lahvicky ji nešlo pít..
@maggiele ulevovy polohy střídáme, dáváme na bříško a dáváme i BioGaiu, fakt už nevím, jsem z toho už zoufalá když vidím jak se trápí 😞 nejde si s ní ani hrát, protože většinu času probrečí, nebo na chvilku usne 😖
@maggiele o Kendamilu už jsem taky hodně četla.. někdo chválí, někdo ne, jako u každého mléka 🤦‍♀️

maggiele
1. led 2020

@andrea93133 achjo, nojo, chapu te, citila jsem se uplne stejne. Zoufale, neschopne, ze mu nemuzu pomoct. Taky me zralo,ze nekojim davala jsem si to za vinu, ze kdybych kojila tak by koliky nemel. Ale opravdu vydrz, pozdeji se to zlomilo a byl spokojene vysmate miminko, tvoje mala taky bude. Proste ma travici soustavu jeste nevyzralou a se stravou bojuje, ale brzo bude lip!! Joo a jeste me napadlo, pouzivali jsme hacku, ta je taky dobra, byl v ni jako by v klubicku,houpani ho uklidnilo, bylo mu v ni vzdy dobre.

lisianne
1. led 2020

Zkus Nutrilon Profutura, sice je to darda, ale je skvely. Nemusis nic pridavat, obsahuje probiotika, je i na citliva briska. Mrkni i na recenze na heurece, to mluvi za vse.

andrea93133
autor
1. led 2020

@maggiele úplně mi teď mluvíš z duše, takhle se teď přesně cítím.. 🤦‍♀️ kojeni jsem strašně obrečela 😢 pořád něco zkoušíme co by ji mohlo alespoň ulevit, tak zkusíme i tohle.. děkuju za pochopení i za rady 😊
@lisianne určitě kouknu, nutrilon Colics 240Kc za 400g a má to na 4 dny, mě je fuk kolik to stojí, hlavně aby se ji ulevilo..
Holky zatím děkuju za rady, ještě na tomto mléce vydržíme, taky nejsem zastáncem častého měnění um, proto jsem založila tuhle diskuzi.. když se nic nezmění, zkusíme přejít na jiné.

syslik91
1. led 2020

Ahoj napisu ti moji zkusenost, rada na bolave brisko asi neexistuje. Mala po 14 dnech zacala silene trpet na koliky. V porodnici dosavala bebu. Davala jsem taky. Kvuli kolikam na doporuceni jsme koupili nutrilon antikolik. Po dvou davkach letel do kose. Boleni mela uz snad pri jidle. Pak prisla naradu beba ac. Ta nam sedla, ale zacala mit zacpu. Koupili jsme kendamil. Ten byl super. Mensi koliky, ale po dvou dnech krasneho prdeni prisel hrozny prujem a boleni briska. Tak hipp. Ten jsem dala 2x. Zoufala jsem byla neuveritelns. Neustali plac 20 hodin v kuse. Tak znovu beba ac. Opet zacpa. Po konzultaci s dr jsem zacala davat kendamil a bebu ac dohromady. Proste jedna odmerka kendamilu a dve beba. Uz p jednom dni koliky prestali. Ted ma dva mesice a davam to takhle mesic. Musim prijit na dalsi davkovani, protoze mala v noci cca hodinku place. Kdyz dam vic km tak ma prujem a kdyz dam vic beba tak zacpu. Ale funguje to. Jenze! Kazdy mimco je proste jiny. Menila jsem um asi 5x behem snad tydne a vsude poslouchala jak se to nesmi, ale poslouchat plac 20 hodin dene, drzet v naruci kroutici se uzlicek nestesti, byt nevyspala a totalne vyrizena. Zkusila jsem proste vse, co me napadlo. A diky bohu, ze jsem to zkusila. Nerikam at menis kazdy den, ale pokud mimco place uz po prvni davce, bezprostredne po jidle, je neco spatne.

speku
1. led 2020

@andrea93133 holky ja sice kojila, ale ty koliky, co mela mala byly strasny... Uz sem skoro nic nejedla, ale nic nepomahalo... Musi proste vyrust ... S takto malymi detmi se stejne moc hrat neda... Vse se zlomilo po tretim mesici a i tak je rourka v denni permanenci... Proste vydrzet🙈💪

andrea93133
autor
1. led 2020

@syslik91 no to sis taky užila svoje 😞 my jsme ten malý, bolavy, zkrouceny, nevyspalý uzlíček měli skoro 14 dní než jsme přešli na ten nutrilon, byli jsme vyčerpaní všichni tři, teď je to sice lepší ale žádná sláva prostě 🤦‍♀️
@speku no taky pěkný 😖 rourka je až na posledním místě, ale taky už jsme ji museli použít no 🤷‍♀️
Holky teď se po 2 dnech konečně vykadila, konzistence dobrá, ale měla to zelený, jako hraskova kaše 🤦‍♀️ cim to může být? 😟

syslik91
1. led 2020

@andrea93133 nevim jak nutrilon, ale beba dela zelenou stolici kvuli velkemu mnoustvi zeleza. Taky jsem byla z toho vyjukana. Ale rikam, nevim jak nutrilon. No my ted nespime zase kvuli jejimu prevracenymu rezimu. Uspavam od 9 od vecera a usne ve 4 nebo v 5 rano, takze pecka.

verca9595
1. únor 2020

Asi bych počkala a až za ty tři týdny bych změnila, taky řešíme něco podobného, má čtyři měsíce a poslední týden se bez rourky nevykaká a nevyprdi, nic nepomá, máme Hipp comfort a přemýšlím, že začnu dávat příkrmy a budu doufat, že se to tím zlepší.

maggiele
1. únor 2020

@verca9595 Nam pomohli prikrmy, maly mel silene koliky. A rourka byla taly super, rourkovali jsme 2x denne a zadny navyk nemel a nema 🙂 Drzim palce🍀