Umělé mléko. Poradíte, prosím?

salinecka
26. bře 2024

Zdravím maminky ,
Chtěla bych od vás vědět, jak davkujete a kolik ml vody pro 4 měsíční miminko?
Tady mi asi plno maminek odpoví, že je to vše na obalu UM ale některé děti to nesplňují .
Moje dcera vypije 130 ml a na obale je , že už má 4 měsíční vypít cca 180ml .
Je to podle vás málo nebo to je normální?
Ještě jsem zapomněla dodat , že za celý den mi vypije 5-6 flašek.
Děkuji všem za vaše odpovědi

zmrzlinka
26. bře 2024

@salinecka tak to závisí hlavně od váhy.Ale pokud přibírá na váze ,tak bych to neřešila.A s příkrmy už stě začali.

salinecka
autor
26. bře 2024

@zmrzlinka jo je vše v pořádku jen všichni mi mluví že pije moc málo tak jsem chtěla od vás názory
A s příkrmy jsme ještě nezačali.

zmrzlinka
26. bře 2024

@salinecka kdo všichni?Ty si máma a jedinej kdo to do toho může kecat je maximálně pediatr.Zkus začít s příjmy.Zeleninu a postupně maso a ovoce .

sorboni30
26. bře 2024

@salinecka nikdy se neříd tím co je na obale! Moje dcera má dva roky a večer před spaním si dává ještě mléko. Víc jak 150ml nevypije. Jinak vypila max 189ml. Synové dvojčata když pili mléko tak vypili 240ml. Má to každý jinak. Drž se tím jak malá přibírá a kolik chce sama pít 🙏

mia_von_prag
26. bře 2024

Důležitý je celkový denní příjem. Mělo by to být plus minus 150 ml na 1 kg hmotnosti.
Kdyby měla hlad, určitě se ozve.
Kdyby měla moc, vyvratí to.

eleanor151515
26. bře 2024

@salinecka v 4m dcerky som davala 100ml, od pol roka som davala max 150ml a bolo toho az az. Vobec som sa nedrzala informacii na pribalovom letaku UM. Pediatr mi povedal, ze mam davat 120-150ml.
Dcerka z UM dost priberala, po kazdej kontrole sme boli "nad tabulkovou hodnotou".. a to som UM davala az ked bola hladna.
Nedrzala by som sa doporucenim vyrobcu UM, ale sama sebou. Drzim palceky 🍀

tasimia
26. bře 2024

@salinecka vypila tak 90ml ;). Na krabici je to jen orientacni, pokud prospívá jak má, tak bych kecy ostatních neřešila a slušně je poslala někam ;)..
Ne každé dítě shltne 200ml na posezení.

gdpr
27. bře 2024

Ja som sa vôbec neriadila obalom ale tým ako priberá ak priberá v pohode tak to problém nie je ak priberá malo tak by som sa skúsila poradiť s pediatrou.

sanoela
27. bře 2024

@salinecka oba dečka nikdy vevypili co je na obale. I dneska malý ve dvou letech má na spaní mlíko a málo kdy vypije 180ml chystám mu třeba jen 150ml případně ještě dodělám. Pokud dítko prospívá a čůrá, tak bych to neřešila😉 však se ozve, když má hlad nebo zizen

mumik
27. bře 2024

Náš starší nikdy nevypil víc jak 150ml, ale těch flasek dal za den více. Mladší bude mít teď tři měsíce a většinou dávám 90ml, když dám víc tak to buď nevypije, nebo to vyblinká. Víc vypije jen po delším spánku, kdy má mlíčko třeba až po čtyřech/pěti hodinách... A přibírá hezky, řiďte se děťátkem 😉