Umělé mléko. Kolikrát dát?

ruzickovalenka
29. zář 2021

Dobrý večer chtěla bych se zeptat kolikrát mám dát umělého mléka synovi je mu 9 měsíců a dávám mu jen jednou a to večer protože vždycky vypije tak ani ne půlku takže mu dám večeři a pak ještě trochu sunar.

klokanka31
29. zář 2021

@ruzickovalenka Na krabici máš napsané doporučené dávkování

martinau5
29. zář 2021

Nevím jaké je dávkování v tomto věku, ale myslím si, že je to hodně málo.

bara88
29. zář 2021

A proč mu dáváš tak málo?

rejalin
29. zář 2021

Řekla bych, že záleží, jak ti přes den jí. Jestli jí dost, má dostatečně pestrou stravu a dost pije, tak by mu to večerní stačit mělo. Jestli ne, tak bych asi dávala více.

merope
29. zář 2021

V tomto věku se doporučuje cca 0,5 l mléka denně, lze ale nahradit např. jogurty. Takže záleží, co dalšího jí.

hanyzka11
29. zář 2021

@ruzickovalenka V noci se ti nebudí? Řekla bych, že minimum je 500 ml. Dej místo celé večeře nebo místo svačiny odpoledne. Pokud nechce, řeš s pediatrem. Kamarádce nechtěl syn UM a dává kalcium.

lenula02
29. zář 2021

Naše měla ráno po probuzení, odpoledne, pak dostávala jogurty když už je snědla a večer před spaním. Minimálně 2x urictě. A když ho nechtěla večer, tak měla mléčnou kaši. Jinak ho má ráno po probuzení i teď ve 2 roky a 3 měsíce. Má ho ráda a kravské pije teda přes den taky...

ruzickovalenka
autor
21. říj 2021

@bara88 protože on víc nechce tak na večeři mu dávám krupicovou kaši ale místo moravského mu tam dávám sunar

ruzickovalenka
autor
21. říj 2021

@merope ano přes den ji jogurty a ma i pevnou stravu

merope
22. říj 2021

@ruzickovalenka Tak je dost možné, že mu to stačí. Hlavně když se navečeří, tak pak potom už mlíko asi pít nebude (zvláště pokud má kaši). Já si pamatuji, že jednu chvíli jsem taky něco podobného řešila - a dávala jsem jogurty a kaše. Než se mi z dítěte stal pro změnu mlíkofil 😀.