UM Kendamil a stolice, RR. Máte zkušenosti, radu?

n_ikola
7. srp 2021

Ahoj/ dobrý den, 🙂

Chtěla jsem se s Vámi poradit o Vase zkušenosti.
Mám mimco v úterý 6 týdnu staré. (PV 3,66 nyní 5,2kg)
Kojila jsem a dokrmovala bebou, nakonec jsme bohužel skončili 100 procentně na Um- podávala jsem bebu comf. 1 (velmi tuha stolice, malý odmítal pít, šponoval se)

Přešli jsme na Kendamil 1. (Dnes je to týden)
Malý spokojeně ji, nerozciluje se.. někdy se při pití kroutí - prdne si a je pokoj, pije dal. Vypije mi krásně 130 ml až 150 ml bez problému. Evidentně mu chutná, přibírá.

Stává se ale:
1.Někdy po pití place, hlad nemá, kroutí se - přisuzuji to bolesti bříška
Není to pokaždé, večer a v noci v klidu vypije a je spokojený, přes den taky tak …
Po odrihnuti je někdy klid a nekdy ne .. 🥺
Když polozim nebo pohoupu pak, tak je v pohodě, neplace
2. Prdi sám

3. Stolice je jako michana vajicka, rekla bych snadno vytlacitelna.
Ale stává se nám, ze někdy se malý vykadi sám, ale spis mu musíme pomoct RR, potom vše vytlačí sám a je spokojený

Říkám si, ze malý neblinka, pije a hezky přibírá, nekdy má ty bolesti a je nespokojený… ale v tomto období se vyvíjí trávicí ústrojí, tak bych nemenila mléko, hm?

RR používám snad každý den, je mi malého líto, jak se nekdy kroutí a vím, co ho trápí… každopádně si říkám, ze vhodnější je vydržet ať se s tím popere sám a vytlačí, co má.
S RR je stolice každý den, když jsem RR Nepouzila, tak možná 1x za 2 dny ?

Používali jste RR pro pomoc ať se mimco netrápí?
Jak jste to měli se stolici po kendamilu a vyprazdňováním?

Ps. Davam probiotika(nové od pondělí zkusím biogaia teď davam probiotika dr. Maxik) dále simethicone baby (používala jsem baby calm, ale chtěla jsem vyzkoušet jestli nebude toto vhodnější … už nevím , jak pomoct 🙄)
Vitamin D TEREZIA.
Děkuji 🙃

Ps. Omlouvám se za tak obsáhlý text, ale jsem matka 1. Dítěte a snažím se mu co nejvíce porozumět 🙏🏻😀🙂

tasimia
7. srp 2021

@n_ikola ty tomu malému dáváš tolik, že tezko říct co mu nesedne, zda probio.kapky nebo Vitamín D Terezia, ty opravdu nemusí sednout každému. Pomalu vše vysaď a uvidíš.
Jinak nám.Kendamil nesedl, každému miminku plnotučné mléko nesedne, vysadila jsem po pěti dnech to byly muka👍. Malá se kroutila, tlačila šílený.
Jinak když se malá trápila, vždy jsem ji pomohla, miminka se s tím opravdu porvat neumí.

n_ikola
autor
7. srp 2021

@tasimia jaká muka ? Malý jako večer pěkne spi, přes den taky usne, nemá nějaké šílené bolesti, ze by byl nevrly a plakal pořad, nebo se budil pláčem 🙄
Ale potom pití se proste někdy kroutí a place, pak už v pohodě … nepretrvava to.
Probiotika mi doporučili v nemocnici (malý měl atb po narozeni) a kapky na prdy před jídlem MUDR.
Vitamin D se dávat od 14. dne prý musí. V tom problém nevidím 🙂

tasimia
7. srp 2021

@n_ikola ale u nás myslím muka, ne u tebe 😉). A myslím to tak, že mu dáváš toho tolik, že těžko říct, z čeho se nemůže..💩🤦🏻‍♀️ nebo ho bolí bříško.