Špatně naředěné UM. Může to miminku ublížit?

lucitka91
3. kvě 2020

Ahoj prosím stalo se někomu, že špatně naředil UM? Teď jsem rozespalá míchala UM pro 2.měsíčního syna. Namíchala jsem jen 30 ml s jednou odměrkou a dala tam kapičky. Chtěla jsem aby vypil celé a pak že mu dodělám zbytek ale v rozespalosti jsem to dolila vodou a obavám se, že jsem zapomněla dodat UM. Pak jsem si to uvědomila a utíkala UM do lahvičky dosypat. Malej tak do sebe mohl dostat okolo 50ml mléka které bylo skoro jen voda. Může mu to nějak ublížit? Stalo se to někomu?

nazka
3. kvě 2020

@lucitka91 nevím, jak u takhle malého miminka, ale u většího tohle určitě nevadí, spíš by vadilo, kdyby tam bylo um víc než má. Hrozila by kolika. Ale třeba kamarádka schválně dávala mléka víc, než měla a vše bylo vždy v pohodě.
Tak bych řekla, že to nevadí ani tady

leniczka23
3. kvě 2020

Absolutne nic se nedeje..akorat si dal vic vody, takze bude mit asi driv hlad..aspon bude mit dnes splnenej pitnej rezim😊

jaja01k
3. kvě 2020

@lucitka91 Jen bylo mléko víc vodové, mimčo nejspíš bude mít dřív hlad, nic víc se nestane. Kdybys udělala naopak hustší, mohlo by ho bolet bříško, ale tohle mu opravdu nijak neublíží 🙂

88petule
3. kvě 2020

Přesně tak, jak píše @leniczka23 a @jaja01k 🙃 A žádný stres a obavy, v rozespalosti se to stalo určitě každému 🙃

lucitka91
autor
3. kvě 2020

Děkuji za uklidnění 🙂 bála jsem se, protože mi bylo řečeno, že takhle malé by mohlo mít z tolika vody problém s ledvinami 🙈

nazka
3. kvě 2020

@lucitka91 to ano, ale jednou to nevadí

adelka951
3. kvě 2020

Me se tohle stává obcas v noci, mam dve pripavene lahve a vodu v termosce, že jen doleji vodu, no obcas najdu rano jedmu lahev se suchym um. Takže ma jen vodu, ale je uz starsi.

alcar
3. kvě 2020

@lucitka91 z 50ml vody urcite problem s ledvinami mit nebude. To by musel te vody vypit naraz 2l. Vsak bezna davka u mnoha deti je 150-200ml UM a problemy s ledvinami z toho nemaji. Tak se vice napil a asi mel drive hlad. Ja parkrat u dvojcat dala vice UM (bylo to s nimi krapet narocne 😅). Stane se, v pohode. 😉

eloise02
3. kvě 2020

Jasně, když ve stejném množství vody budou dvě odměrky mlíka, tak mu to neublíží, ale když jen jedna, tak mu to odrovná ledviny? No tvl...

lucitka91
autor
3. kvě 2020

@eloise02 ve 4 ráno mi to vůbec nemyslelo a takto logicky si to odůvodnit mě nenapadlo. Bohužel mě hned napadlo jen to jak mi říkali, že miminku nemám dávat vodu kvůli ledvinám. Nakonec se z toho aspoň pořádně vykadil 😀

lula86
7. kvě 2020

@lucitka91 taky se mi to stalo, ale opačně dala jsem víc odměrek než vody...nastesti jsem si to uvědomila při promichavani...tak to skončilo ve dřezu a udělala jsem nové.

alcar
7. kvě 2020

@lula86 mohla jsi dolit vodu 😉😁

lula86
7. kvě 2020

@alcar nemohla nebyla to velká lahvicka a neměla jsem kam 😀 a hledat vetsi sem byla líná

alcar
7. kvě 2020

@lula86 aha 😂