Rozestupy mezi dávkami UM, ubližuje častější krmení?

vlci_mak
4. dub 2017

Ahoj maminky, prosím o vaši zkušenost a ideálně radu. Zajímá mě, jestli vašim miminkům nějak vadí nebo ubližuje krmení umělým mlíčkem častěji než po třech hodinách. Můj spavý chlapeček si říká o mlíko co dvě hodiny, protože při krmení máme velké potíže a buďto usíná nebo se kroutí a křičí bolestí a nepohodlím ze spolykaného vzduchu... Naše krmení se protáhne až na hodinu, přičemž ani v jednom případě nevypije doporučenou dávku, takže má brzy zase hlad. Jelikož se všude píše a zdůrazňuje, že rozestupy mezi dávkami UM mají být optimálně tři hodiny, nerada bych mu přitěžovala kratšími intervaly. Jenže co dělat, když prostě má hlad dříve? Když usne, probudit většinou už nejde, a když má trable s bříškem, musíme často odříhávat, takže se krmení protáhne až na hodinu, což ho vyčerpá a dál už pít taky nechce. Dáváte někdo UM častěji než co tři hodiny a co na to vaše děti? Děkuji...

gorgona13
4. dub 2017

Ahoj, pokud bylo třeba, dávala jsem častěji, ale snažila jsem se dodržovat aspoň ty dvě hodinky, jinak mi přišlo, že je bolí bříško. Spíš bych na vašem místě zvážila změnu techniky krmení, jinou lahvičku, savičku apod. a něco jako Infacol.

vlci_mak
autor
4. dub 2017

@gorgona13 Děkuji za odpověď! 😉 Když já mám pocit, že jsem zkoušela všechno, co mě napadlo.... Nejprve jsme používali Avent natural, ale neseděl, pak Avent klasik, ten jsme vyměnili za MAM anti colic a taky nevidím zlepšení... Infacol jsme dávali ze začátku (u prvního syna fungoval), ovšem teď nedělal nic. Přešli jsme na Espumisan, který dělá dobré prdíky, ale přijde mi, že nějak více hromadí vzduch v žaludku. Tak teď dáváme Bby calm, který má uklidňovat plynatost, ale zase mu nejde prdět, tak už nevím....

iva27
4. dub 2017

@vlci_mak ahoj,taky jsem mela problem ze zacatku dodrzovat cas.rozestupy,maly byl hladovec a chtel mliko casteji.Ted je mu 5mesicu a jestli muzu poradit,tak alespon ty 2hodiny dodrzuj.Jde o to,ze nestravi jedno mlicko a kdyz mu das dalsi,tak pak muze casteji blinkat a mit boleni briska.Neni to jako MM,ze muze pit i po hodine.Naopak mu to castejsi krmeni vic pritizi.Nas mel opravdu do 3mesice velke bolesti briska,koliky a proto jsem i casy a davky musela nejak planovat😏z

iva27
4. dub 2017

A k UM davali pravidelne Espumisan nebo Sab simplex+ masaze briska,nahrivani,cviceni a zvysena poloha na krmeni a spani.Z lahvicek nam vyhovuje MAM anticolic.
Hodne si maminy chvali Biogaiu kapky na brisko

gorgona13
5. dub 2017

Nj, pravda, nahřívací polštářek a Biopron kapky, to také celkem pomáhalo. A najít správnou teplotu mléčka, u nás to bylo spíše studenější. Občas jsem mléčko chystala z fenyklového čaje nebo slabě kmínového odvaru. Tak snad to bude lepší a lepší.

vlci_mak
autor
5. dub 2017

@iva27 Děkuji moc! Bio Gaiu jsem používala u prvního taky, možná k tomu taky teď ještě dojde... Espumisan dávám a po Baby calmu jsme se k němu vrátili, protože z BC malý blinkal a nedokázal se vyprdět vůbec. Je fakt, že každému dítku sedne něco jiného a musí se zkoušet, jen bych ho nerada tím zkoušením rozhodila úplně... Můžu se zeptat, jak se projevilo používání lahvičky MAM anti colic?

vlci_mak
autor
5. dub 2017

@gorgona13 Děkuji. Na čajíky jsem nepomyslela, díky za tip. Ty biopron kapky musím taky ještě prostudovat - na jakém jsou základě, protože Infacol, Sab simplex i Espumisan prý mají stejnou účinnou složku jen v jiném poměru... Studené mlíčko mu moc nevoní, ale když je hlad a trochu u toho pospává, zvládne i mlíko po půl hodině od udělání...

iva27
5. dub 2017

@vlci_mak mela jsem chicco lahve a je pravda,ze u tech vubec nechtel savicku.Takze jsem na doporuceni koupila Mam a ten bez problemu.Nevim,jestli to nejak pomohlo pri kolikach,radeji jsem uz jine nezkousela a pije z nich do dnes😉