Roční dítě odmítá UM. Není to brzo?

19. srp 2020

Ahoj, potřebovala bych radu.
Roční syn mi od včera odmítá UM, z ničeho nic ho nechce.
Samozřejmě už jí i jiné jídla, jen mě to zarazilo.
Není to brzo ? Chci se zeptat na zkušenosti než půjdu za doktorkou. Děkuji

zelenaesmolda
19. srp 2020

pokud ji normalni jidlo tak bych to neresila,dcera taky zacala v necelych dvou ze dne na den mliko odmitat.zkuste mu udelat kakao,treba to chtit bude 🙂

squezy
19. srp 2020

A doted pilo normálně? Nabizej, ale nenut, třeba je jen horko, nebo mu rostou zuby apod. Muj synovec nepije mleko od roka, co se odstavil a UM nepil nikdy a je v pořádku. Dle mého názoru je to škoda, že si rodiče nedali práci s tim, aby našli pro něho vhodné um, ale jen chci říct, že i kdyby ted uz umělé nechtel, tak pravděpodobně bude v pořádku.

jaja01k
19. srp 2020

Já si myslím, že to žádný problém není. Můj syn dostal ve 13 měsících střevní virózu, doktorka doporučila, že jestli to zvládne, ať mu po dobu nemoci UM nedávám. Synovi to kupodivu vůbec nevadilo a mně pak přišlo zbytečné ho na to znovu zvykat, takže jsme s UM úplně skončili. A nemyslím si, že tím syn nějak strádal, je to zdravé, teď už 5leté, dítě.

m.e.l
19. srp 2020

Tak at nepije, starsi mi prestal v tomhle veku UM pit, nechtel ani normalni. . .ale jedl jogurty. Mladsi zase od cca 18mesicu pije normalni mleko na hektolitry a jogurty temer nechce. . .🤷

te_reza
19. srp 2020

Jestli jí normálně všechno ostatní, byla bych i ráda, u nás bylo dost těžký odnaučit, pomalu násilím ve 3 letech.

konidana
19. srp 2020

po roce už není úplně nutné (obě moje děti po odstavení v roce nepily žádné mléko v tekuté podobě minimálně rok )

martiniquest
19. srp 2020

Dite od jednoho roku zadne mleko nemusi mit. Pokud ma MM, je to dobre, ale neni potreba cpat za kazdou cenu

autor
19. srp 2020

Díky holky, syn pořád odmítá ale normální jídlo bere normálně. Tak že odstavíme UM úplně 🙂

anicka123kk
19. srp 2020

@squezy to mi chcete říct ze někdo přestane kojit a naučí dítě na UM?? Nebo jsem to špatne pochopila, tu situaci se synovcem?

jancabr
19. srp 2020

Dcera se od kojení odstavila ve 13 měsících a žádné UM už jsem jako náhradu nedávala. Měla v té době poměrně pestrou stravu včetně mléčných výrobků (ze začátku bezlaktózové). K snídani mléčné i nemléčné kaše (rýžovou, pohankovou, jáhlovou, kukuřičnou), k svačině ovoce, jogurt, k obědu maso, zelenina, příloha a k večeři pečivo s máslem, lučinou nebo nějakou lehkou pomazánkou

squezy
20. srp 2020

@anicka123kk A co je na tom tak sokujiciho??? Ano, kdyz jsem prestala kojit, nabidla jsem UM a to pijou kluci (dvojcata) doted rano a vecer
Když jsem se ptala na 18 měsíční prohlidce doktorky, jestli jim nemám dávat UM jen večer, tak se zhrozila, že vůbec, at dávám ráno i večer dokud sami budou chtít!! Vůbec nechápu tvůj komentář!!!

journals
20. srp 2020

@anicka123kk ano, ja to tak udelala a udelala bych znovu 😎

ajja87
20. srp 2020

Můžeš být v klidu, mě se malá odstavila v deseti měsících od MM, to se mi zdálo moc brzy, aby byla bez mléka, rak jsem vyzkoušela asi 5 značek UM a žádné mi nevzala, takže po poradě s lékařem jsme prostě dávali dotatek jogurtu a sýrů a dneska je z ní 4 léta holka a žádné následky to doteď nemělo... Možná jen to, že ted pije kravské mléko pomalu na litry 🙈😀

me_druhe_ja
20. srp 2020

@anicka123kk Co je to zas za výkřik do tmy.🙈 Syn se sám odstavil po 8m a samozřejmě dostává UM, dvakrát až třikrát denně. A ji jogurty.

somalicats
20. srp 2020

@me_druhe_ja Tak 8 měsíců a rok už je docela rozdíl. Pokud jí na roce dítě už normální jídla, tak není nutné ho ještě docpávat UM, obzvlášť pokud bylo do té doby kojené.

Já tři starší dcery na roce už dávno nekojila, nejstarší taky začala ze dne na den odmítat UM někdy kolem toho 13.měsíce, ta teda odmítala vše, co mělo cokoli společného s mlékem, mléčné výrobky začala jíst až někdy kolem 2. roku, ale prospívala dobře. Mladší holky pily od roka už normální kravské mléko ráno k snídani, jinak jedly všechno, takže jsem neřešila.

somalicats
20. srp 2020

@squezy Tak mně to taky přijde divné, pokud někdo kojí, odstaví takhle brzo a učí na UM. Já toho nikdy moc nenakojila, teď lámu rekord, protože částečně kojím už třetí měsíc (starší tři holky jsem kojila vždycky max 3 týdny, než jsem přišla o mléko), moct kojit i na roce, tak kojím dál.

me_druhe_ja
20. srp 2020

@somalicats Tak v roce bych mu už nabídla normos mliko.

somalicats
20. srp 2020

@me_druhe_ja Však jo, tak jsem to dělala já - od roka už holky pily normální mlíko.

zuzita15
20. srp 2020

@anicka123kk bud v klidu, dela to tak mraky matek, proc nevzit diteti MM a nezaplacnout ho UM, vzdyt ty deti pak tak krasne pribiraj a spinkaj 🤦🏽‍♀️

@anonym je to naprosto v poradku, vyhodit UM a nechat na pestre strave. Genialni dite (bez ironie)

journals
20. srp 2020

@zuzita15 a treba zrovna takove matky maji duvod to tak delat a nepovazuji zanutne s tim okoli seznamovat protoze je jim do toho prd 🤦🏻‍♀️

zuzita15
20. srp 2020

@journals ten duvod zavedeni UM po roce by me teda zrovna fakt zajimal. Zadny rozumny duvod k tomu totiz neexistuje. A kdyz je do toho kazdymu prd, tak at tady nikdo neventiluje, jak samozrejme zavedl UM po roce jakozto nejlepsi vec, kterou kdy udelal

maargit
20. srp 2020

@zuzita15 Ciste z hlediska logiky- proc by to nekdo nemohl ventilovat, kdyz je do toho kazdymu prd? Asi prave pro to, ze si to kazda zenska muze udelat dle vlastniho uvazeni a nikomu jinymu do toho nic neni🤔

anicka123kk
20. srp 2020

@squezy co je nepochopitelne na mem komentáři? V životě jsem o tom neslysela, já svoje první dítě teprve čekám a v rodine jsem se s tím nikdy nesetkala, proto jsem se ptala, to je cele

@journals z jakého důvodu? Nebo proste proč?

@me_druhe_ja to není žádný výkřik do tmy, to je normální dotaz, nikdy jsem se s tím nesetkala u nás je normální ze pokud se dítě odstavi tak ji normální stravu, proto se na to ptám protože jsem se s tím nikdy nesetkala 🤷🏻‍♀️

zuzita15
20. srp 2020

@maargit ciste z hlediska uplnosti informaci?
Ja treba nedelam veci jen proto, ze mi nekdo rekne, ze to tak udelal. Nejdriv si k tomu dohledam informace. Takze kdyz je do toho kazdymu prd, tak je to neuplna informace, ktera je podle me naprosto k nicemu.

maargit
20. srp 2020

@zuzita15 Ja pevne verim a doufam, ze to tu neni sbornik loutek, ale ze si kazda udela svuj vlastni usudek. Obzvlast pokud nedostane uplne informace😊

janinasm
20. srp 2020

Neni. Pokud ho odmítá, nedávej mu ho. V roce už mimčo mít UM ani MM nemusí (za předpokladu tedy, že jí dostatečně jogurtů, mléčných kaší, atd....).

me_druhe_ja
20. srp 2020

@anicka123kk jenže když se odstavil v 8m (asi na to mělo vliv mé druhé těhotenství), tak nemůže být bez mlíka a kravský ještě nemůže. Proto um.

anicka123kk
20. srp 2020

@me_druhe_ja v 8 měsíci bych řekla ze dítě už je na příkrmech takže proč by nemohlo jist pouze obyčejné příkrmy?

squezy
21. srp 2020

@somalicats Kluci se odstavili sami. Měli horecku od zubu, rymu, pri kojeni mě pokousali, odstrkovali me, prostě nechtěli. Nechtěli ani druhý den. Kojila si někdy dvojčata?? Vůbec nevíš, jak moc je to fyzicky náročné a 11 měsíců je na plné kojeni dvojcat skoro "zazrak", neznám moc dvojcecich mamin, co kojili takhle dlouho. A jo, přijde mi úplně normální jim pak nabídnout UM a jet na UM, upřímně, nechápu příspěvky této debaty, že UM je to nejhorší, co se dětem po kojeni může dávat.

me_druhe_ja
21. srp 2020

@anicka123kk Heh.... plně kojene děti začínají s příkrmy po ukončenem 6m (my teda začali po ukončenem 5m). Málo které dítě za 2 (3) měsíce má zavedeno tolik přikrmu a všechny druhy jídla. Nehledě na to, že spousta dětí jídlo odmítá a je do roka skoro výhradně na mliku. Jako poslední věc: nebylo by úplně top nechat v 8m dítě bez mlíka, i kdyby jedlo všechno. Ta mléčná složka je tam ještě furt hodně důležitá. Kdyby se odstavil v tom roce, což jsem původně plánovala, už bych mu nabídla normální mlíko, ale takhle má teď prostě 2-3x denně UM. Já nevím, proč v tom tolik lidí vidí takový zlo. Dneska je UM i jina dětská výživa ve velké kvalitě. Zvlášť, když bylo dítě přes 8m kojeno....