Nutrilon. Zkušenosti?

lidija1234
19. lis 2021

Ahoj holky, jsme od porodnice na Nutrilonu protože jsem neměla mléko tak jsme na UM. Ze začátku bych řekla že vše dobrý ale malému je něco málo přes měsíc a poslední týden 14 dni bojujeme s prdikama ( máme probiotika i kapky,masiruju bříško). Kaka 1x za den či dva. Hrozně sebou šíje v postýlce a tím pádem i mnohem méně spinká. Dost často se budí s pláčem třeba po půl hodině/hodině a mrská sebou ale přitom když pochovám tak slyším že prdí ale je schopný se takhle mrskat další hodinu a víc a jde vidět že ho bolí bříško. Jsem trošku už zoufalá protože krmíme i v noci a jestli spim hodinu max dvě v kuse tak asi přehráním. Nevím zda vyměnit mléko nebo jestli to takhle prostě ty miminka mají?
Jinak papáme 7x denně 60 ml takhle jsme odcházeli z porodnice přitom na obalu je napsané že by měl papat 100 ml 6x za den ale nepřijde mi hladový a dávku jsem navýšila na 80 ml a skoro vždy to vypije.

kecupka66
19. lis 2021

@lidija1234 No ono na to bříško že začátku trpí většina miminek a chvilku trvá, než ta travici soustava dozraje. Dáváš Espumisan nebo jaké kapky? My měli Nutrilon první měsíc a potom malý přestal úplně kakat (jedině s pomocí rourky🤦‍♀️), takže jsme přešli na Kendamil a je to o sto procent lepší..😊 A na tom hladu něco být může.. ja se vůbec neřídím tím dávkováním na krabici a dávám prostě tolik, kolik si mimčo řekne..někdy je to víc, někdy zase míň. Většinou jsem poznala, že je mu to málo, když začal plakat sotva jsem si ho dala na rameno na odříhnutí. Ale že mi trvalo než jsem zjistila, že tak řve kvůli hladu..😃

lidija1234
autor
19. lis 2021

@kecupka66 dávám Babyclam, no jako všude čtu kolik mimco pije tak možná zkusím namíchat víc a uvidím jestli to vypije. Zas nevím jestli mu mohu o tolik navýšit dávku zatím zkouším postupně a dva dny jsme už na 80ml tak teď zkusím dát 90 ml a uvidím jestli to vypije. Právě nevím jestli bych to poznala že má málo většinou když pláče a je jak žížala tak u toho kope hozkama a vidím že tlačí takže to přisuzují bříšku. Jinak právě hodně lidí mě doporučilo teď Kendamil tak asi zítra skočím do obchodu a zkusím vyměnit mlecko třeba mu to na bříško pomůže. Je možný že by mu ten Nutrilon po měsíci zacel dělat takhle zle skrz bříško ?

kecupka66
19. lis 2021

@lidija1234 Našemu to taky začalo až po měsíci a čtvrt (od narození jsme byli na Nutrilonu)..volala jsem doktorce a říkala, že je to běžné. Že ten první měsíc trvá než se trávicí soustava miminka vzpamatuje a očistí od vší té smolky apod..a pak teprve se projevilo, že mu Nutrilon prostě nesedí. Pak jsme týden měli Počáteční mléko od Hami, ale to bylo ještě horší.. šílená plynatost!🤦‍♀️ No a nakonec Kendamil..je to fakt sto a jedna, už od pohledu vypadá jinak, krásně voní a je i dobré, úplně jako ta sušená smetana, co se dává do kafe..😆
Jinak, zkusila bych Espumisan, Babycalm jsme taky dávali ze začátku, ale jakoby si na něj zvykl, pak už vůbec nepomáhal, spíš mu jenom chutnal..🙂🙄
A neboj se a klidně zkus namíchat mléka víc, miminko ti stejně vypije jenom to, co bude samo chtít. Já opravdu kolikrát dvakrát přímíchávám a z toho zase polovinu vylévám. Jestli se dvakrát stalo, že toho snědl až moc a to to akorát vyblinkl při odříhnutí.
A rourku používáš? V případě nouze je to pro to miminko obrovská úleva.. a pro tebe vlastně taky..😊

lidija1234
autor
19. lis 2021

@kecupka66 no tak super moc děkuji za zkušenost hnedka ráno pro něho skočím a koupím i rektální rourku,slyším že prdí takže ten pláč bude sis z toho že se nemůže vykakat. Zítra dám Kendamil a uvidím jestli se vykaka když ne použijí rourku.
Já mám starší pediatricku a ta striktně zastává Nutrilon být to na mě tak bych ho změnila hnedka co mě pustili z nemocnice na Kendamil.😊

kecupka66
19. lis 2021

@lidija1234 Určitě novému mléku ale dej alespoň jeden nebo dva týdny.. chvilku trvá, než se střeva přizpůsobí. Náš prcek začal kakat zase normálně až třetí den..😊 A rourky se neboj, fakt je to pro toho prcka v takovémhle případě to nejlepší a nevěř tomu, ze si na to mimčo zvykne a pak se samo nevykaká..😆

lidija1234
autor
19. lis 2021

@kecupka66 Zkousela jsem teď aspoň dat teploměr do zadečku a max si prdl jinak v postýlce zas boxuje ručkama a tlačí takže si po jídle i ubliknul z toho jak tlačí. Zítra pro to skočím a doufám že bude změna k lepšímu. Jinak toho se nebojím že by si na to zvykl,používala i ségra a malá sama kaká do nočníku už od prvního roku😃

lidija1234
autor
19. lis 2021

@kecupka66 a jaký kendamil jsi používala ? Koukala jsem že teď je hodně druhů.

limali
19. lis 2021

@lidija1234 Určite by som nepovedala, že by sa mala frekvencia kŕmenia zmeniť, pretože ak máš jedlíka, ktorý proste vyžaduje papanie, bude to tak 😁 ako prvé um som nasadila Nutrilon a žiaľ vôbec nesadol. Potom sme skúsili Kendamil, ten je za mňa najlepší. Mali sme ten základný, bio je vraj ešte lepší, kozí zase super pre deti s alergiami alebo bolesťami bruška. Držím palce 🙂

lidija1234
autor
19. lis 2021

@limali skvělé,moc děkuji 😊

kecupka66
20. lis 2021

@lidija1234 No teploměr není tak dobrý, protože nemá ty dírky tam..díky nim odchází právě víc i vzduch..😊 Jinak já používám úplně ten klasický Kendamil..🙂 Doufám, že i vám bude chutnat a sedět! 😊

lidija1234
autor
24. lis 2021

@kecupka66 ahoj, tak už máme 3 den kendamil a je to o něco lepší ale zase si ji po něm zacela ublinkavat a hrozně dlouho říha. Na mě si hezky odbrkne a jak ho položím tak sebou sije a brka. Nevím jestli to může něčemu vadit ?

kecupka66
24. lis 2021

@lidija1234 Náš prcek po Kendamilu taky daleko víc říhá, nechávám ho na rameni dýl a někdy je to klidně i 5x. A potom, když je moc neklidný, tak vždycky zkouším znovu nechat odříhnout..Záleží na tom, jak moc ti ublinkává? A to kakaní se zlepšilo?

lidija1234
autor
24. lis 2021

@kecupka66 když chci aby se pořádně vykakal tak to díky rource jo jinak sám si jen trošku prcne do plenky. Jinak prdíky pořád máme ale je to o něco lepší. Ale zacel se při jídle víc a víc dávit, dneska mě přestal úplně dýchat a musela jsem ho resuscitovat. Pediatr řekl že ty malé děti to někdy takhle mají takze já jsem teď na prášky a strachy bez sebe a mám strach ho krmit 🥺

kecupka66
24. lis 2021

@lidija1234 No páni, tak hlavně, že to dobře dopadlo..🍀😳 Snad se to vícekrát nestane. A jaké máš lahve? Nemají na něj moc velky průtok? Že nestíhá polykat? Nebo nemá reflux? Prober to pořádně s doktorem, že máš teď strach i krmit..držím palce!

lidija1234
autor
24. lis 2021

@kecupka66 lahvička by měla být dobrá mám od AVENTU s jednou dírkou, on mi během pití přestává dychat ale mléko hltá a pak jak se nadechne tak mu to zaskočí. Říkala mi doktorka že nedonošený dětem se to stává.

kecupka66
24. lis 2021

@lidija1234 Aha, nevěděla jsem, ze byl malý nedonošený. A ve kterém týdnu se narodil?

lidija1234
autor
24. lis 2021

@kecupka66 ve 36 nebo 37 mě už se to plete,hlavně on měl hypoxii takže jsme šli akutně císařem takže to může být i tím

kecupka66
24. lis 2021

@lidija1234 Jéjda! Ale však on to všechno dožene a bude líp..😊 🍀A to zalykání při jídle se brzo určite ztratí..hlavně i maminka musí být v klidu 😊