Nutrilon pronutra přechod na profutura. Poradíte?

i_vet2
7. říj 2020

Zdravím všechny maminky , mám doma chlapečka 6 týdnu , od porodnice kojim jen napůl a dokrmujeme nutrilonem, má trápení s bříškem , po jídle je v klidu a do deseti minut začne řev , ale ne pláč , ale hrozny vřiskot.. už jsem vyčerpána je to hrůza , zkoušeli jsme hipp combiotik ale z něho měl zácpu (na nutrilonu kakal pěkne -michane vajíčka několikrát denně) Několik dni nekakal a pak zelený průjem , no hipp letěl z domu a doktorka mi řekla ať se vrátíme k nutrilonu ze nic lepšího není a ať zkusím pro futura . Mate někdo zkušenosti ? A jak mám přejít , zkusit denně jednu dávku a přidávat nebo rovnou druhy den začít s novým mléčkem, co je lepší ? Budu vděčná za rady. Dekuju , přemýšlím jak mu pomoct , dávám biogaia, espumisan, fenyklový cajik , nahrivam bříško , cvicime nozkama , před jídlem na bříško .. jo a teď jsme ve fázi , ze máme nutrilon , malý se kroutí a prdi , červená , vriska ale nekaka, včera jednou zase zelený průjem .. doktorka říká ze to je proste normální , poraďte dekuju

somalicats
7. říj 2020

@i_vet2 Profuturou krmím už druhé dítě a v porovnání s Pronutrou je to nebe a dudy. Převedla bych hned ze dne na den, ta Profutura je fakt mnohem lepší.

sanoela
7. říj 2020

@i_vet2 s pronutrou zkušenosti nemám, profuturu mela malá tak napůl už od porodnice. Kadila mi ob den a byly potom strašně kyselé zapáchající blitky, tak jsme přešly na Kendamil, ten krásně voní a to mi voněl i Profutura obroti klasickému Nutrilonu. Teďka malá min zvrací a když tak to nesmrdí a.kakani se upravilo na každý den. Je teda více do zelena. Jinak jsem přešla že dne na den a vůbec jí to nevadilo. Jinak že zacatku, jak jsem ji napůl kojila a napůl dokrmovala a k tomu Vigantol, tak trápení bylo taky. Pak jen Kendamil a změna Decka a bříško je ok.😊

glucklich
7. říj 2020

@i_vet2 Ahoj, byla jsem na tom s kojenim stejne, ale profuturu jsme davali uz od prichodu z porodnice. Jak jsem prestavala kojit a mel vic nutrilonu, tak presne jak pises s kroucenim a tlacenim, cervenanim. Na kazde prdnuti se strasne nadrel. V 7 tydnech jsme zkusili Kendamil a zatim ok. Sice se taky obcas krouti a tlaci, ale nerve u toho. Kaka nejdele ob den, nekdy 2x denne. Celkove je mnohem spokojenejsi.
Jinak jsme presli proste “sokove” - dostal Kendamil a pak uz dostaval jen ten. Jeste mi pulka krabice profutury zbyla, ale nemohli jsme se uz na to koukat, jak se trapi u tlaceni.
A nemyslim si, ze nic lepsiho nez nutrilon neni. Kazdemu sedne neco jineho, jinak by existovala jen jedna znacka. 🙂

i_vet2
autor
8. říj 2020

@glucklich a za jak dlouho jsi pozorovala zmenu po zavedení kendamilu?

glucklich
8. říj 2020

@i_vet2 asi za dva nebo tri dny. Manzel o cca 1-2 dny pozdeji. Jeste bych dodala, ze od 1.mesice davame BioGaia a Baby Calm.
U tech mlik se proste musi zkusit, jestli to sedne.
A jeste jedna vec je fajn - kendamil je o 100g vetsi a o 100 Kc levnejsi nez profutura. Sice to neni hlavni kriterium, ale potesi. 😀