Nutrilon 1 či Kendamil 1?

kro0053
24. led 2023

Zdravím Vás,

chtěla jsem se zeptat. Malý bude mít teď v neděli 2 měsíce a jsme teprve 4 dny plně na UM. Museli jsme.
Trpíme od narození na bříško, bereme kapky BabyCalm, probiotika BioGaia a vitamin D Terezia. Řekla bych, že vůbec nic nepomáhá. Brali jsme i Espumisan, také moc nepomohlo. Cvičíme, masírujeme bříško, dáváme teplý polštářek na bříško, nosím ho v klubíčku nebo na polohu tygříka, někdy jsme museli použít i rourku 🤦‍♀️ Přes celý den naspí maximálně dohromady hodinu. Je to strašně vyčerpávající. Už nevím, jak mu více pomoct.
Je možné, že po UM (Nutrilon 1 Comfort + Anticolic) může mít třeba po chvilce hlad? Vypije pokaždé vesměs 125ml, pak začne s sebou škubat a strkat prstíky do pusy a pak začne hned většinou plakat. Při krmení mu někdy kručí v bříšku. Intervaly máme většinou ty 3 hodiny.
Má někdo takové zkušenosti či podobné? 🤔
A někdo zkušenosti s mlékem Kendamil 1 first Infant Milk? (uvažujeme i o tomto mléku).

chlapecektehu
24. led 2023

@kro0053 ahoj, Nutrilon anticolic je stejný jako normální Nutrilon akorát je trochu jiný ve složení ale aby po něm měla větší hlad je blbost.
Pokud ti nevydrží 3h tak by možná nebylo špatný zvednout dávku třeba na 135ml
A co se týče toho kendamilu není špatný ale když náš malej měl problémy s kakáním a blinkáním atd a říkali jsme to doktorce že by jsme chtěli změnit um na kendamil (z Nutrilonu) tak řekla že by jsme ho ještě víc zacpali a to bříško by ho bolelo ještě víc.
Nevím jestli jsi si to zjišťovala ale kendamil je z plnotučného mléka zatím co ostatní um jsou z odstřeďeného mléka.

kro0053
autor
24. led 2023

@chlapecektehu Kendamil že je z plnotučného mléka tak to mi tahle informace nějak ušla, každopádně děkuji. Zkusím mu zvednout dávku a uvidíme 🤔

kubesovaadelka
24. led 2023

@chlapecektehu Jednou jsme byli na pohotovosti s dcerou, v té době neměla ani měsíc, byla pozitivní na covid a nastaly určité obavy a tak jsme jeli. Měla službu velice příjemná paní doktorka, která dceru vyšetřila a během vyšetření jsme se dostali k tématu UM, jelikož jsme na něm byli plně od nějakého 2-3 týdne. Taky jsme říkali, že zkoušíme opravdu vše, nejspíš vykoupime obchod s UM aby jsme zjistili, které nejlíp sedí. V tom nás doktorka zarazila ať tohle neděláme. Že miminko se sice narodilo po 9 měsících, ale i v následujích měsících se teprve jeho trávicí systém vyvíjí a proto spoustu miminek trápí bříško. Tím, že mlíko budem často měnit zadelavame ještě na větší problémy. Zůstali jsme u obyč Nutrilonu a jsme na něm do teď. 😊 První 3 měsíce jsou opravdu náročný. Pak už to bude lepší ❤️ nicméně ještě bych zkusila, co nám opravdu hooodne pomáhalo je pupík mastička, masírovat mu bříško tím zkusit ještě. 😊

kro0053
autor
24. led 2023

@kubesovaadelka zkusíme ještě vydržet na Nutrilonu a uvidíme.
Jé vidíš, pupík jsem zapomněla zmínit. Ten taky používáme 😊 ještě mi před chvíli známá doporučila čípky Viburcol, tak vyzkoušíme. Děkuji

kubesovaadelka
24. led 2023

@kro0053 ty jsou taky top na všechno 😁😊

goovana
24. led 2023

@kro0053 zkusila bych nedávat na bolení bříška všechno klidně to může způsobovat i to
Každopádně dceři tenkrát sedl jediné kendamil
Je z plnotucneho mleka
A vesměs na složení asi jedno z těch lepších mlicek

emillyhk
24. led 2023

Synovi třeba espumisam vůbec nesedl, naopak to bylo ještě horší. A to už bylo co říct 🙈 Nutrilon jsme měli taky, po čase si to sedlo (tak týden po tom, co jsem přestala dávat i UM). Náš pediatr doporučoval UM moc nestřídat, pokud není vyloženě problém, že je to pro zažívání zbytečná zátěž. Babycalm byl pro nás malý zázrak, dvě tři kapky jsme dávali i na uklidnění třeba po očkování, malému to chutnalo a okamžitě přestal plakat 😁

jjasmina
24. led 2023

@kro0053 hele pokud se mu to nezklidnilo ani po um tak bych se raději vrátila ke kojení. Jinak um by mělo být sytejsi, tak si nemyslím, že by měl hlad, jinak um se moc střídat nemá a dodržovat i dávkování

zelenaesmolda
24. led 2023

@kro0053
125ml ve 2m mi teda prijde strasne moc,nemuze mu byt zle z toho,ze se preji?

terkezz
24. led 2023

@kro0053 My měli taky nutrilon a u nás teda hrůza, Kendamil ho nezacpal ale naopak. Vše šlo hladce, bolesti ustaly😃 jsme na něm do teď. Je teda docela sladký bych řekla ale za nás opravdu super.
Každému ale sedne něco jiného a taky bych zkusila ještě vydržet s Nutrilonem, pak zkusit změnit.

squezy
25. led 2023

@kro0053 mas porad mm? Vynech biogaiu,vynech na chvili vitamin D a jeste mesic vydrz a prdiky odezni sami. Vetsinou to na 3 mesice trva. S malou jezdi ven na prochazky a az usne,nech na ni svitit slunicko kvuli vitaminu D. Biogaia nemusi vubec vsem sedet. Z nasich neblinkacich dvojcat to behem 2 dnu udelalo blinkaci komando. Okamzite jsme to vyhodili do kose. A po vigantolu a tak taky ty deti boli brisko. Navic me pediatra rekla,ze Terezie je potravinarsky doplnek,tudiz neexistuje opravdu jistota,ze tam to D opravdu je,to je na 100% jasne jen u vigantolu a po tom taky boli brisko. Ja bych tebou bych to mesic jeste vydrzela. Na soani ji ber kocarkem ven. Mozna se nauci usinat za jezdiciho kocarku,ale do konce zivota to nebude. Ze mimi spi jen hodinu pres den je podle me vetsi prusvih. A ty si behem te prochazky psychicky odpocines od tech bolistek. Jinak k tomu UM -doporucila bych urcite kendamil. Nevim jak Nutrilon,ale kendamil neobsahuje soju nebo palmovy tuk. Nevim,jak by to melo byt detem prospesne. Treba Sunar to ma urcite :(

kkamush
25. led 2023

My měli to samé. Malá měla hlad a mě furt někdo nutil do kojení. Měla jsem málo mléka, a kdybych se na to vykaslala už tenkrát, tak bych udělala nejlépe. Dokrmovali jsme Kendamilem, ale ne dost tučný, bolelo ji z toho bříško. Nám pomohl až Hipp a přechod plně na UM.
Klidně bych vynechala všecky ty prostředky proti bolení bříška. Max dala do mlicka místo vody část vývaru z kmínu. Třeba 20 ml odvaru a 100 ml vody.

kro0053
autor
25. led 2023

Dekuju všem, dnes budu volat i pediatrovi tak uvidíme. Zůstaneme zatím u toho Nutrilonu.
@zelenaesmolda no když jsem mu dala 100ml tak ještě chtěl pít 🥺🤷‍♀️
@jjasmina ráda bych kojila, ale malý mi vůbec nechtěl prso ba naopak strašný řev, to je jedna věc a druhá věc je, že už stejně nemám vůbec žádné mléko. Když dostal lahvičku, spokojený člověk.
@squezy Právě že mm už nemám 🥺