Miminko, 4,5 měsíce, odmítá UM. Máte podobno zkušenost?

kristymaty
29. srp 2022

Dobrý den maminky, už si nevím rady. U prvního syna tohle neznám.
Náš nejmenší synek přestal pít umělé mléko, když mu dám lahvičku do pusinky a cucne si, tak zacne plakat a odmítat, s donucením po půl hodině ho občas vypije, ale denní dávku nepokryje ani omylem.Je pravda že tato situace nastala se zavedením přikrmů, lžičkou jí krásně, to by toho zdlabal hodně, ale pořád si myslím že by mlíčko měli být prioritou. Blbé je, že ho odmítá i v noci, pak se též smiluje, ale vypozorovala jsem že ho teď chce studenější 😵‍💫 Čajík si ale naopak dá, takže čůrá normálně...

Máte někdo takovou podobnou zkušenost prosím? Podle doktorky by měl prostě vypít minimálně 800ml za den. A to ani náhodou.

Děkuji moc. Krásný den přeji.

verus2018
29. srp 2022

@kristymaty můj syn šel z prsa rovnou na jídlo, um odmítal nikdy neměl, vyzkoušej třeba jinou značku, v některých lekarnach mají i malé balení. On se časem něčeho chytne

kristymaty
autor
29. srp 2022

@verus2018
@verus2018 Děkuji moc za odpověď, bohužel jsem zkoušela jinou značku s tím že je i sladší a nic bohužel, pořád to samé. Jinak má Nutrilon , koupila jsem Sunar, zkoušela jsem i mléko ze lžičky, ale prostě jak zjistí že je to mlíko tak nee. Ted mi teda něco málo vypil, ale prostě žádná sláva.

jjasmina
29. srp 2022

@kristymaty hodně maminek si chválí kendamil, asi je potřeba zkusit, jinak pokud to bude odmítat, poradila bych se s dr

verus2018
29. srp 2022

@kristymaty může to být jen období na jogurt je ještě malý, ale já bych zkusila aspoň trošku. Moje dr taky že musí pít mliko no a když ho nechce co mám dělat, jogurty ale valili obě deti

kristymaty
autor
29. srp 2022

Moc děkuji za rady, uvidíme, s lékařkou to řešit budu ještě tak jako tak 🙂

cilkat
29. srp 2022

Kolik těch příkrmů sní? Chápu, že jde o vápník a tak, ale pokud zvládne energetický příjem pokrýt příkrmem a pitný čajem, tak možná "ví, co dělá" ... Možná bych zkusila ředěnější? Možná mu prostě vadí to, že se chce napít a je to moc syté...

kristymaty
autor
29. srp 2022

@cilkat Předem děkuji za odpověď, jí oběd, zatím jen zeleninový příkrm, půlku skleničky nic jiného za celý den nemá. Je pravda že prostě po přikrmu je malý spokojený a stačí mu to. Starší ten mi zase pro změnu jedl jen mléko a příkrmy nechtěl a vydrželo mu to do teď (6 let) 🙈

kristymaty
autor
29. srp 2022

@cilkat Obecně mi jde o ten vápník hlavně v mléce, přijde mi moc malý na to aby nepil mlíčko. 😵‍💫

cilkat
29. srp 2022

@kristymaty Pokud má půl skleničky, chápu, že mu to stačí k obedu, ale snídaně a večeře by to mlíčko asi fakt měl, no...
K té teplotě: syn vždycky pil mléko na pokojové teplotě. A jídlo také - teplejší odmítal... takže snížit teplotu mi přijde úplně bezproblémový krok. (Možná jste se i třeba trefily do nějakého růstu zubů a prostě mu fakt vadí teplota... i když počítám, že čaj taky nedáváte úplně studený, že.)
A pokud nepomůžou experimenty s teplotou, zkusila bych experimenty s hustotou, no... Tím, že mléko už není jediný zdroj energie i tekutin, tak si dítě může obojí už trochu regulovat jinými zdroji a riziko, že ho "zabetonujete" nebo "utopíte" španě namíchaným UM je podstatně menší...

elesse
29. srp 2022

zkus mu klidně dát jinou teplotu. Syn teplé nepije vůbec, UM má (ale je mu 2,5 roku) už z normálně studené vody i dřív to teplejší nechtěl. Jídlo jí taky často o pokojové teplotě. Vím, že je to trochu jiný případ, protože jsem kojila a na UM jsme začínali až skoro v roce a půl (bez komentářů🙂) ale klasiku taky nechtěl, tak jsem dávala ty trochu slazené "mlíčka s kaší" a pak se naučil pít cokoli

kristymaty
autor
29. srp 2022

@cilkat Moc děkuji za rady, určitě zkusím. Já se bojím kdyz takhle bude pit chladnejsi mléko aby neměl vředy, ale doufam ze to se nestane. Zkusím ještě i tyto varianty určitě. Děkuji moc moc

kristymaty
autor
29. srp 2022

@elesse No ony ty mlicka s kaší bývali za staršího od 4 měsíců a najednou jsou od 6 měsíců, jinak bych dala ale nevím. ☺️ Nicméně ještě se poradím s doktorkou, toho studenějšího mléka se bojim aby neměl nějaké vředy?

elesse
29. srp 2022

@kristymaty proc by mel mit vredy?

kristymaty
autor
29. srp 2022

@elesse Ze studeného mléka, potvrdila mi to momentálně i doktorka že to není úplně nejvhodnější varianta, ale co člověk nadělá.

cilkat
29. srp 2022

@kristymaty Myslím, že je velký rozdíl fakt studené (jako třeba rovnou z lednice) a pokojové teploty, nebo lehce kolem ní 😉 .