Mám zase změnit značku umělého mléka?

kaatkah
22. zář 2016

Ahoj, malé je 10tt a mam stále problém s UM. První jsme dávala sunar premium. Ze začátku ok, krásně kakala, ale po 4 krabici začala mít velké bolení bříška, tak jsme přešla na hipp bio combiotic. Ze začátku super, ale kakala jednou za dva dny. Po 4 krabici zase veliké bolení bříška a byla stále hladová. Ted máme hami. Ze začátku také super, ale ted už opět veliké bolení bříška a problém se vykakat. Přidávala jsem fenyklový čaj, baby calm ale to bylo ještě horší. Pak heřmánkový čaj. Vypadalo to dobře, ale ted i po něj se kroutí a plače. Myslíte, že mam zase změnit značku? Krmím po třech hodinách. Nekdy se stane, že i po dvou, ale to tak cca 1+2x za den. V noci se budí jednou, ale když jí začne bolet bříško, tak pořád fnuká a ani jedna se nevyspíme ☹

kekulice
22. zář 2016

@kaatkah takhle brzy jsem ještě kojila, ale později jsem používala Bebu Comfort, protože jsem o mlíko přišla. Takže buď jí to nesedí, taky může být přejedená, ale to zàleží na dávce. U nás při kolice fungovala pozice na tygra a po koupeli masáž olejíčkem od Motherlove. Taky dávám bylinkový čaj na klidný spánek od Nobilis.

kaatkah
autor
23. zář 2016

@kekulice Dávám jí po třech hodinách 90 ml. Někdy to vypije celé a někdy nechá. Ale vždy ublinkává. Ještě to z ní jde, než jí jdu zase krmit. Poloha na tygra se jí nelíbí. U první dcery to byla jediná poloha, kdy byla v klidu 🙂. Ale uklidní se, když jí dám do klubíčka. Poplácávám po zadečku a bude se vyprdí, nebo vykaká. V úterý jdeme po 4 týdnech do poradny, ta se zeptám doktorky...Minule tam byla nějaká doktorka na záskok, která s ničím neporadí :-/

ladyhacek
23. zář 2016

s Um zkušenost nemám > takže jiní poradí asi více. Zkusila bych jinou značku. Co nutrilon pro intoleranci na mléko. Zvlášť pokud ublinkává zkusila bych to speciální .
https://www.nutriklub.cz/produkty/proexpert

Jinak já kojila ale občas měl i UM když byl u babičky buď sunar nebo z DM babylove > to bylo dobré mléko dle mě 🙂
existuje vitamín - laktobacílky > na lepší trávení jsou již od narození > měli by podporovat tu střevní mikroflóru 🙂
Před spaním nahřívej bříško a cvič nožičkami > skrč a přitlačuj k bříško a pak s nimi otáčej ze strany na stranu - ať se jí to bříško rozhýbě.

astyna
23. zář 2016

ahoj, nekapeš vigantol? Mě se po něm taky syn svíjel.

kaatkah
autor
23. zář 2016

@astyna jojo kapu. Myslíš, že to je tím?

astyna
23. zář 2016

@kaatkah

Udělej pokus. Zkus vysadit, nebo kápni později. Ono se to projeví hned. Já jsem to viděla do hodiny.

kaatkah
autor
23. zář 2016

@astyna a co dáváš místo toho?

martiniquest
23. zář 2016

Určitě vysaď Vigantol. Často způsobuje problémy. Máme doma Baby-D a to je většinou hodnoceno jako bezproblémové. Další věc - fenyklový čaj. Já ho pila od začátku (nyní má syn 6 týdnů) a bylo mi divné, že pořád trpím brutální plynatostí (a kluk taky). Čaj jsem vysadila a světe div se - je po problému. Je to zvláštní, fenykl by měl být proti nadýmání, ale u nás to bylo naopak 😔
Jinak s UM neporadím, kojíme.

kaatkah
autor
23. zář 2016

@martiniquest kouknu na to 🙂. Fenyklový caj, jsem vysadila u sunaru premium a bylo to na chvilku lepší. Místo toho dávám heřmánkový čaj, ale i tak je to des...

prostenika85
23. zář 2016

Ahoj, já kojit nemohla, tak Ti můžu říct, jak to bylo u nás. Hlavní je, abys vybrala jedno mlíko a u něj zůstala. Tak časté změny dětem nedělají dobře. Chvíli trvá, než si prcek na mléko zvykne a začne ho tolerovat. Ty k tomu ztolerování další změnou mléka nadojdeš. Osobně můžu doporučit Nutrilon profutura. Cena je fakt darda, ale žádné bolení bříška ani ublinkávání nebylo 🙂 Navíc jediné mléko bez palmového oleje, na který jsem vysazená. Hodně si mamky chválí i Babylove z DM. Čaj dávat nemusíš žádný. Naopak kolikrát dělá ještě větší neplechu. Vigantol bych určitě nevysadila, kor před zimou. Zkus přidat laktobacily, ty pomáhají. Jinak pokud je prcek na um a kaká ob den, je to normální. Pokud nemá tvrdé bříško nebo zelenou stolici. Sem tam můžeš malé pomoci rektální trubičkou, masáží bříška. Neboj, za chvíli začne sama holčička kopkat nožkama a hýbat se, tak i bolení bříška přejde 🙂

astyna
23. zář 2016

Také kapu Baby-D kapky, ale přes léto nedávám nic 🙂 chodíme hodně ven a malému namažu jen nožičky, svítí mu i na ručky a tím do sebe vstřebává VitD dosti. Stačí 30min procházka 😎

kaja2016
25. zář 2016

@kaatkah intoleranci na krav.mliko vam testovala obvodacka? Ja ji do toho tlacila kvuli exemu dcery a nechtela, postupne me doslo, ze setri. protoze dneska se detem hned neodbira krev, ale nasazuje nutrilon alergy care, co je na predpis 4 baleni mesicne. takze jsem ji preskocila a resim to rovnou s imunologii. takze ted budeme testovat tim nutrilonem. Tak jenom tip, ze by to mohlo byt tim....

stastnablcha
28. zář 2016

ahoj.. ja by som asi tak casto nemenila mliecko. alebo ak tak asi na doporucenie lekara. je to naprd ked mliecko nesadne na prvy sup - a viem co hovorim, tiez som menila mlieko synovi asi 6 krat. u neho slo o sily reflux v kombinacii s nejakymi alergiami.. teraz davam dcera amilk, a velmi som spokojna. len neviem ci tu je.. na slovensku ho kupujem v lekarni max...
inak u syna pomahala mast - volala sa pupik a tym sme masirovali a poprdkal a pomohlo..