Kdy krmit a uspávat při UM?

diorka93
1. črc 2022

Dobrý den, mám dotaz na maminky, které mají miminka na UM? Já zatím kojím, ale upřímně je to pro mě spíše povinnost rozhodně při tom necítím žádné propojení s miminkem a navíc mě poslední dobou bolí jedno prso…zvažuji o přestupu na UM, ale vůbec nerozumím tomu, jak se při tomto režimu krmí a uspává miminko…zvláště večer? Kdy podat UM a kdy uspávat? Zatím malý usíná téměř vždy u prsa i to je možná důvod, proč je mi kojení nepříjemné…děkuji moc za odpovědi.

lentilkah
1. črc 2022

Syn byl na um a nekdy usnul u flasky, nekdy ne. Na tohle neni zadny univerzalni postup.

diorka93
autor
1. črc 2022

@lentilkah a krmila jste vždy po kolika hodinách? A přes den probíhalo krmení jak? Omlouvám se za dotazy, ale nemám se na koho obrátit…

pakeros
1. črc 2022

Syn často jako miminko usíná u lahve.
Starší syn buď usnul u lahve nebo si vzal dudliček a usíná v postýlce u hlazení.Mladší syn vypije láhev vezme si dudlíček a uspávám ho na rukách

diorka93
autor
1. črc 2022

@pakeros a krmíte miminko hned po probuzení? Nebo k usínaní?

amazonkajanik
1. črc 2022

@diorka93 my šli z porodnice s příkrmy. Co nedodalo prso, dala láhev. Při spurtu to bylo horší, dodržet ten režim. Ale ač to bylo místy náročné, já si odpočinula, když jsem měla malého na prsu. Ostříhala jsem mu nehty, usla jsem s ním, vyprděl se, najedli jsme se oba... mě bylo naopak líto, že jsem přišla brzy i o tu trochu mléka, co jsem měla. Čímž tě nehodlám odrazovat. Režim byl, že um dle věku každé 3h. Koza může být pořád...

ekou
1. črc 2022

@diorka93 mala jsou mela od startu na UM a krmila jsem ji dle doporucenych rozestupu prvni tyden a pak uz si rekla sama. Nocni krmeni bylo cca do 3.mesice cca kolem 21h a pak az ve 4 rano. A pak jak byla starsi, tak spala celou noc

pakeros
2. črc 2022

@diorka93 krmim jak si řekne,po zhruba 3 hodinach
Ráno je to většinou hned po probuzení.
Večer když je čas na jídlo

tasimia
2. črc 2022

@diorka93 dávala jsem, kdy si "řekla". Co 3-3,5h.

pampeliska1313
2. črc 2022

Krmila jsem po třech hodinach a krmim doteď (už ale prikrmy) jediný co jsem prodlužovala byla noc. Myslím ze v půl roce vydržel šest hodin a teď v roce osm, ale víc nedá) nakrmim a uspim (večer už odpadne sám po jídle) Syn se naštěstí budil skoro vzdycky přesně na jídlo. Někdy, když spí a má jíst a já se chystám pak spát taky, strčim mu jen lahvicku, on si cuca v polospanku a spinká dál a já vím, ze “mám volno”. Když fakt nemam otravovat a nechce, tak si vypije jen malinko a víc mu nenutim (kdyby dítě nepribiralo, tak to do nej hold dostat)..a pres den ho nebudim, nakrmim potom. Na krabici píšou rozestupy, tak se na to kdyžtak podívejte, ale přišlo mi to takový intuitivní, ze vlastně mimo to si hlídat rozestupy jídla nebylo co řešit, věděla jsem, ze je napapanej na nejakej čas a byla sem v klidu.)

mia_von_prag
2. črc 2022

Je to rovnake ako pri kojeni. Krmim, keď ma hlad. Väčšinou vydrží potom nejake 3 hodiny bez mlieka. Pomedzi ponúkam vodu.
Nikdy som cielene neuspavala deti. Zaspali pri pití mlieka z fľaše alebo uložené s dekou a dudlikom.
Obidvaja mi v 6 mesiacoch zacali spávať celu noc. Nakrmila som o polnoci a potom o 7 rano. Uvidíš

chlapecektehu
4. črc 2022

@diorka93 normálně přes den krmíš co 3-4 hodiny záleží jakou dávku mu dáváš 🙈 a večer na tom není nic jinýho dáš mu prostě zase UM a buď ti usne u toho jak to bude pít a nebo ho budeš muset uspat nějak jinak a upřímně z mojí zkušenosti mi malej zatím u flašky usnul tak max. 6x a jestli nechceš dávat UM v noci tak to ti můžu poradit mlíko s kaší to malýho uspí a nasytí tak na 5-6 hodin

diorka93
autor
5. črc 2022

@chlapecektehu kaše asi nebude vhodná pro miminko, co má 2 měsíce…

ekou
5. črc 2022

@chlapecektehu ja mela celou dobu dite na UM a prakticky od cca 3.mesice pak spalo celou noc. Ono je rozdil kojeni, kdy treba nekdy je mene mlika a UM, kdy dite ma urcite mnostvi (kdyz neberu rustovy spurt) :D

chlapecektehu
5. črc 2022

@diorka93 však jsem to nemyslela že jí nebo jemu to dáš teď ale třeba až bude mít 6 měsíců 🤷🏻‍♀️

chlapecektehu
5. črc 2022

@ekou Já vím dítě mám taky na UM od narození a malej má teď 6 měsíců a pije 140ml a ano dvakrát za noc se mi vzbudí na mlíko. Záleží na dítěti

ekou
5. črc 2022

@chlapecektehu co dite to original :D