Kdy jste začali dítěti dávat umělé mléko?

janinkkka
15. zář 2014

holky potřebuje radu... či pochopení... jsem už z toho sama zoufalá...KDYPAK JSTE ZAČALI PŘIKRMOVAT UM? KOLIK BYLO VAŠEM DÍTKÁM? já kojím ale už mám čím více pocit, že to malému nestačí... a chci kojit... ale už si opravdu nevím rady... prostě mi instinkt říká, že to malému nestačí... že chce více...

mandre
15. zář 2014

já teda kojím stále a výhradně, ale já bych spíš teda ve Vašem případě už začala s příkrmy - jídlem, ne s UM, jak začne jíst, nebude potřebovat tolik mlíka, my začali jíst teda až na konci 6. měsíce, ale v 5 měsících to je taky v pohodě, jak jsme najeli na kompletní jídelníček, tak kojím cca 4x za den a stačí to, teď se chystám teda na pomalé odstavení tak po 1 roce, nechci kojit do 2 let, takže zkusím ještě 1 kojení ubrat, nabídnu mu UM, když nebude chtít, tak přidám mléčné výrobky a UM dávat nebudu vůbec.

mysicka_lb
15. zář 2014

Já jsem začala přikrmovat UM hned po příchodu z porodnice. Od 5m jsme najeli i na zeleninové příkrmy a občas dáme večer kašičku. Neznamená to žádný konec kojení, kojím stále a bez problémů. Není vůbec čeho se bát a čím se trápit.

tamarila
15. zář 2014

Přikrmovat jsem začala ve 4. měsících a kombinovala s kojením. Není v tom žádný problém, prostě když nestačí tvoje, tak se dá dopucnout, a zkombinovat výhody kojení se spokojeností sytého miminka. Navíc v 5.ti měsících už můžete začít i ochutnávat jiné příkrmy, takže směle do toho 🙂 K žádnému zoufalství není důvod 😉

janinkkka
autor
16. zář 2014

@mandre děkuji... s příkrmama jsem už začala ale i tak se zdá, že mu to nestačí.... sama chci kojit... ale už včera dostal na noc první dávku UM a byl spokojený

janinkkka
autor
16. zář 2014

@mysicka_lb děkuji... příkrmy také už také dávám... a nejspíš budu muset kombinovat kojení s UM..

1velrybka
16. zář 2014

Od 2 a půl měsíců je už zcela na UM. Předtím částečně.

janinkkka
autor
16. zář 2014

@tamarila tak nějak jste mne povzbudila... ani nevíte jak 🙂 příkrmy už jsem začala dávat a mléko UM dostal na noc... a byl moc spokojený.. Tak se uvidí

andelka
16. zář 2014

až po odstavení kole 1 roku dítka, v době kojení ne. 5 měsíčnímu bych už UM nedávala, pomalu se bude kombinovat kojení s příkrmy.

kajalka
16. zář 2014

Já jsem teda zastáncem kojení. Nic lepšího, než mateřský mlíko už svýmu dítku nedáš. Zkus víc pít, častěji kojit, můžeš zkusit i homeopatika ricinus communis 5 CH. Mně se po tom nalily prsa do 2 dnů.

kammka
16. zář 2014

@janinkkka malýmu bylo kolem pěti měsíců, když jsem přišla o mlíko.. prostě kdybych se na hlavu stavěla, tak to nešlo.. zkusila jsem vývary, kojící čaje, homeopatika, odsávačku vprostřed noci, protože malej v noci spal od dvou týdnů.. dle dr. by se z hladu budil, jiní mi zas říkali, že když je spáš, ani hlad ho neprobere.. dařilo se mi to kojení držet s vypětím všech sil asi měsíc.. asi to pokazily časté virozy, taky stres, netekla nám několik týdnů voda a mně z toho tekly nervy..holka každou chvíli nemocná, kluk to od ní chytil, já pak taky, děs.. prostě když se nedaří, nedá se svítit.. rozhodně nejsi špatná matka, když máš pocit, že kojení už nestačí, prostě začni příkrmem ke kojení, nebo pokud máš vypozorované, které kojení nestačí, tak mu dej flašku, aby byl spokojený, ty budeš víc v klidu, mlíčko se bude líp dělat, podpoř to odsávačkou, mlíčko schovej.. takhel jsem to praktikovala pár týdnů, celkem to šlo, pak přišla další viroza s vysokýma horečkama a zvarcením a šmitec, už jsem se nerozkojila, dala jsem sunar a konečně byl malý spokojený..

janinkkka
autor
16. zář 2014

@kajalka no já jsem také zastánce... ale už zkouším vše možné... piju až moc, kojící čaje... prostě vše možné.. samotnou mne to trochu štve... Svého prvního jsem kojila do 9ti.tisíc měsíců.... ale i tak jsem musela dokrmovat dokrmovat UM pač byl hladový a nestačilo mu to... nyní váží 15kg a žere jak o život.. . Tak jestli bude můj mladší jako starší, tak to může být i tím

janinkkka
autor
16. zář 2014

@kammka přesně tak.... nemá cenu to lámat přes koleno.... já se akorát tím nervím... a jsem z toho i sama špatná.. Tak se uvidí, jak to půjde dál... na noc dostal UM a byl spokojený

ladie
16. zář 2014

@janinkkka hlavně se tím nenervuj. Nestačí mu tvoje mléko? Tak mu dej UM. Dítě bude spokojené a ty klidná 🙂

Já třeba UM nedávala nikdy. Kojila jsem dlouho (do 20 měsíců). V těch 5-ti měsících bych spíš přidala jídlo. Příkrm k obědu už byl samozřejmost + večer bych dala kaši a pak dokojila.

macinka0007
16. zář 2014

já sem začla dokrmovat UM v necelých 3 měsících...nejdřív večer páč byl každej večer řev, a nechtěla spát měla sem pocit že má hlad a asi že měla co sem začla na večer dávat k mému UM usnula do 10 min ...a ted už je víc na UM než na MM nechce moc odemě cucat takže odstříkávám a 3 krát za den jí ho dám..a takhle to půjde dokuď mě to nepřestane bavit...

marecekavendulka
16. zář 2014

@janinkkka pokud máš pocit,že mu mm nestačí,nedávej um,ale začni s příkrmy,věk už na to má 😉

kammka
16. zář 2014

@janinkkka
@ladie
@marecekavendulka přesně, začala bych s příkrmama.. my začali taky dřív, už na začátku pátého měsíce, ale on měl hlad pořád.. ráno byl mlíka celkem dostatek, ale po poledni už skoro nic, takže dostal sunar k příkrmu, trošce MM a večer.. to už pak byla ke konci krize, to jsem brečela, MM nebylo vůbec, takže sunar.. takhle jsme se trápili dva měsíce, děs. nakonec to ani nestálo za to, přibral minimálně a pořád řval..

evulina77
16. zář 2014

já bych nepřikrmovala UM, pokud chceš dál kojit. Pokud dítě prospívá, není důvod. Začala bych na noc kašičkama a taky bych začala s příkrmy. Nevím jaký máš pocit, ale kolem 6 měsíce je možný růstový spurtík a to se chtějí mimča častěji kojit, ale to se srovnává do týdne. Pokud přidáváš UM, může se stát že se ti bude snižovat tvorba mlíka, protože kojení je o poptávce a nabídce. Plně kojený dítě i s příkrmama nemusí mít ani jiný pití třeba až do 9-10. měsíc. Pokud budeš snižovat počty kojení (podáš místo toho UM, nebo třeba vodu), tak se začne tvořit o to méně mlíka. Ale je to každýho věc a UM není jed. Jen je potřeba si to rozmyslet...
Podívej se na kojeni.net, tam je hodně rad a já z toho hodně čerpala a kojila jsem obě dcery do skoro 2 let k oboustranné spokojenosti...

kacihruba
16. zář 2014

Malemu bude 7 mesicu. Na UM je prakricky od narozeni. Bouzel jsem ztratila mleko hned po tydnu a nuc mi nepomohlo. Kasicku dostava vecer od 4m, ovocne a zeleninive prikrmy jsem pomalu zarazovala okolo 4-5m. Ted uz varim i pokrmy z masa. A ted uz jsme najeli na rezim snidane obed vecere. Snidane matilda s piskutkama, obed..to co uvarim, vecere kasicka. A pak spanek az do rana.

kammka
16. zář 2014

@kacihruba není matylda tvaroh?? pokud ano (nejsem si jistá, kupujeme jen bílý jogurty a čistý tvaroh) tak ten dítě do roka nsmí dostat, je v tom moc bílkovin, příliš velká zátěž na ledviny..

mysonek
16. zář 2014

@janinkkka pokud je na UM spokojený a ty taky tak mu ho klidně dej. Sice je pravděpodobný, že postupně přestaneš kojit úplně, ale zase nemá cenu se tím nervovat. Je spousta dětí co nejsou nebo nebyly kojené vůbec a jsou v pohodě. Já kojila do 11 měsíců a během toho už měla malá 2x bronchitidu, neštovice a 6 dětskou chorobu, kamarádky holčička je na UM od 2 měsíců a měla jen jednou rýmu. Také jsem zastánce kojení, ale když budeš vynervovaná ty, tak nebude spokojené ani dítě. Já chtěla kojit alespoň do roka, ale tak od 8 měsíce ze mě měla malá dudlík a v noci se chtěla kojit pořád, v 11 měsících jsem jí dala UM a spíme obě celou noc 🙂

kacihruba
16. zář 2014

@kammka davam ho po doporuceni doktorky..je tam 44% tvarohu a 40% jogurtu

naomi6
16. zář 2014

Proboha, co je to za doktora, který doporučí miminu tvaroh? Ach jo.....

kammka
16. zář 2014

@kacihruba fakt vám dr. doporučila ochucený tvaroh pro sedmiměsíční dítě?? možná by nebylo od věci si zjistit oněco o výživě kojenců i jinde, než u vaší dr..

kacihruba
16. zář 2014

Takova tragedie to neni 😉 Davam pulku te Matyldy s piskutkama..kdyz jsem se ptala me mamky (zdrav.sestra)tak ta take rikala, ze mu obcas mohu dat. Driv se nic neresilo a dnes? Nerikam, ze mu to davam denne, ale obcas. Jinak mu davam i jogurty primo domaci od babi ze statku.

kacihruba
16. zář 2014

@kammka vse jsem si nastudovala pred porodem a v prubehu. Vsechny info mam z nasi rodiny (doktori) a z prirucek. Sama malyho doktorka rekla pulku vic ne!

andelka
16. zář 2014

7 měsíčnímu bych nedávala tvaroh, ale jogurt když už. A co nejméně sladký. To platí i pro piškoty.
Nicméně si pamatuju, že u staršího jsem se těch zdravých doporučení držela hodně, kdežto mladší ochutnával věci dříve. Neměl ještě rok a dojídal po bráchovi Lipánka nebo Matyldu. Ale to byly tak dvě lžičky, sem tam.

kammka
16. zář 2014

@kacihruba ale proč tvaroh?? proč ne obyč jogurt?? není to pak jedno? není lepší dát něco, co není rizikové vůbec, než dát něco, čeho můžeš dát max půlku?? já pracovala na nefrologii.... mít zhuntovaný ledviny je na h...o.. pardon. ale co je mi do toho..

evulina77
16. zář 2014

@kacihruba no já si taky myslím, že tvaroh je pro dítě do jednoho roku moc velká zátěž. Je to zbytečně moc tučné. Matylda, to je ochucený tvaroh? To mi taky příjde moc, protože tam je určitě taky přidaný cukr a to je zbytečné. Je pravda, že se to dříve s výživou moc neřešilo, ale taky se podívej, kolik je alergií a problémů v naší generaci. Navíc já si nemyslím, že doktoři mají patent na rozum. Hodně z nich je stará škola, nemumí poradit ohledně kojení apod.

andelka
16. zář 2014

@evulina77 Matylda je tvaroh s jogurtem a ochucující složka s cukrem.
Jinak ohledně některých doktorů souhlasím. Co jsou někteří schopní poradit a čím vystresovat maminku, někdy nestačím zírat.

kacihruba
16. zář 2014

@kammka davam i obyc. bily jogurt, ale to jsem uz psala. Moje babicka ma farmu takze preferuji jogurty primo od ni a nebo bio jogurty. Tzn, ze Matyldu si kupuju normalne takze kdyz si ji dam ja nebo pritel pulku nebo par lzicek malymu dame. Ja se drzim toho koho neznas nesud a hlavne kazda maminka si dela veci jak ona chve.