Jak připravujete umělé mlíčko?

dameno23
17. dub 2016

Kdy začnete připravovat UM?Když začnu až když se zbudí že má hlad tak sou to záchvaty pláče,než se převaří voda,vychladí pod tekoucí vodou,tak to trvá a malý se až zaliká pláčem.Jenže jak na to ryhleji když nemá režim a papá když prostě chce.Je mu 5týdnů.Všude píší že dopředu připravovat Nutrilon nemám jelikož když se udělá musí se do dvou hodin vypít.A pokud připravím třeba hodinku předem tak mám dát do ledničky?A znovu pak jen ohřát?

panickatlamicka
17. dub 2016

Prevaris vodu do termosky a um si rovnou nasyp odmereny do lahvicky. Priprav k posteli. Pak jen dolej,protrepej,vychlad a finito. Nebo at mleko chysta tatinek,ty mezitim chovej.

andy80
17. dub 2016

Já mám horkou vodu v termosce převařenou, ve flašce mám studenou převařenou vodu, v zásobníku na sušené mléko mám nasypané mléko. Namíchám si do flašky horkou a studenou vodu - to už mám v oku, nasypu jeden zásobník sušeného mléka, zakvedlám a dávám, je to otázka minutky. V noci to mám vedle postele, takže ani nikam nemusím 🙂

jennnyg
17. dub 2016

@dameno23 Moje mala ma 2.5mesice a uz to poznam, kdy ma hlad. Vetsinou ji po 3-4 hodinach, takze napriklad jako dneska v noci jsem se vzbudila ve ctyri a videla jsem, ze uz je to tri hodiny, co jedla, tak jsem sla pro jistotu uvarit vodu. Nalila jsem do flasky a jedla ve 4.50, to uz byla ta voda akorat vychlazena, takze pridat mleko a promichat, je otazka minuty. Nemam ani predvarenou vodu a ani si nepripravuju mleko do flasky, pak mi to zustava na dne 😖 Taky mi ze zacatku rvala, ale to se casem vychyta 😉 Jinak kdyz to chladim ve drezu, tak to mam v misce a necham vodu tect do misky, je to rychlejsi 😉

blecha94
17. dub 2016

50 stupňovou převřenou vodu do termosky, odměřenou dávku mlíka buď nadávkovat do lahviček, nebo do zásobníku (doporučuju, skvělá věc i na cesty a vůbec...) a hotovo. Příprava pak zabere 30 sekund. 🙂

cabo
18. dub 2016

Ja si prevarila vodu, dala do PETky a pak ji vzdy jen nalila do kastrolku a prihrala na potřebnou teplotu. Jak v noci tak i pres den.

crazyduck85
18. dub 2016

Já to už od narození malého dělám takto: Převařím vodu v konvici a když je třeba malého nakrmit zapnu konvici na pár sekund, jen aby se voda ohřála. Tento způsob mi přijde rychlejší, než chladit papání.

pajuska252
18. dub 2016

Já mám pořád v konvici převařenou vodu a pak když přijde na čas papání, nastavím na ní, ať už se voda jen přihřeje na 40°C, naleju do lahvičky, přisypu mlíko, zamíchám a podávám. Pokud voda nestihne schládnout a mě to dýl trvá malý taky hrozně řve a to mu bude 8 měsíců...

pokmon
18. dub 2016

My jsme na cesty měly vodu v termosce a mlíčko nasypané v dávkovači fakt dobrá věc,na noc jsem měla vodu ve flašce v ohříváčku a mlíčko zase v dávkovači,pak jsem jen nasypala mlíčko do vody zatřepala a papalo se.Máme totiž dům na patro a nechtělo se mi běhat dolů.

jennnyg
18. dub 2016

@crazyduck85 a @ pajuska252 holky ja nevim jak v CR, ale tady v UK nedoporucujou prevarovat vodu vickrat..? Asi se nic nestane, ale uz jsem to cetla vickrat, ze by se to nemelo delat..

kvakuska
18. dub 2016

@jennnyg však tu vodu jednou převaříš a potom už jen dohříváš nebo chladíš, podle potřeby, ale už znovu nepřevařuješ 😉

pajuska252
18. dub 2016

@jennnyg jak píše @kvakuska jednou převaříš ať máš hotovo a pak už jen přihříváš/chladíš... já si tak večer převařím vodu a brzo ráno a na snídani jen přihřeju...

makronka222
18. dub 2016

Do flasky davam prevarenou vodu odstat, kdyz prijde cas krmeni smicham tu uz vychladlou s novou horkou vodou tak aby byla vlazna, nahazim mliko, protrepat nemichat. A je to.

soleilll
18. dub 2016

@dameno23 Převařenou vodu jsem měla pořád nachystanou v kuchyni (pokojové teploty nebo studenou) - pak stačí jen nalít potřebné množství do lahvičky a ohřát v mikrovlnce na patřičnou teplotu (po pár vyzkušení budeš vědět přesně potřebnou délku ohřevu), přidat UM a opatrně rozmíchat, aby nevzniklo moc pěny (Nutrilon skoro nepění, to je výhoda). Pokud dítě všechno nevypilo, klidně jsem mu to dala dopít později - když bych měla všechno nespotřebovaný UM vylívat, jak píší výrobci, asi bychom přišli na buben! 😀