Hlad a neustálé ublinkávání po Nutrilonu. Poradíte, prosím?

martinasttb
8. kvě 2023

Dobrý den. Od narození syna( 1 měsíc) podávam nutrilon profutura duo biotik. Syn je po něm ale neustále velmi hladový. Vypije 90-120ml a za 1- 2 hodiny vyžaduje zase. Pokud podám více ml během jednoho krmení vyzvrací většinou obloukem z přecpání. Během těch 2 hodin pauzy mezi krmením dost často ublinkává a je neklidný. Přibírá dobře, vyprazdňování 1-2 x za den.Když spinká vydrží i 3 hodiny. Přes noc i 4-5 hodin. Je tu někdo, kdo by poradil? Popřípadě někdo, kdo měl stejný/ podobný problém? Jak jste řešili?

veruuu_kubesovic
8. kvě 2023

@martinasttb co zkusit jiné UM? Jinak má být pauza 3h od krmení UM, aby to bříško vstrebalo 😉

martinasttb
autor
8. kvě 2023

@veruuu_kubesovic když jsem se snažila dodržet rozestupy 3 hodin, měl nazelenalou stolici- hladnou stolici 🤔

fouskovi
8. kvě 2023

@martinasttb tak určitě změnit mlíčko my tohle měli u jednoho po Sunaru a u druhého zase po Hami malíčku nám obou sedlo až Hipp

betelgeuzz
8. kvě 2023

@martinasttb nazelenalá stolice není hladová. Z čeho usuzuješ, že má hlad? Přibíral špatně?

martinasttb
autor
8. kvě 2023

@betelgeuzz usuzuju z toho, ze se vzteka, place, toci neustale hlavu na stranu a hleda, dudlik taha jak o zivot a vzteka se ze z nej nic netece a rve si cele dlane do pusinky.. tak podle toho 🤔 jakmile je napapany..je klidny..jenze vydrzi to opravdu tak hodinu, hodinu a pul a jede na novo 🤔 kdyz byli intervaly 3 hodiny...mel tu stolici prave nazelenalou s hlenama. Jinak kdyz mu dam po 2 hodinach ma ji zlutou jako vajicka ale taky porad ublinkava. Tak se snazim prijit na to co je spatne 🤔 pribira dobre...jen otazka jestli to neni tim dvouhodinovym intervalem.

zmrzlinka
8. kvě 2023

Píšeš že v noci spí 4-5 hodin.Takze krmiš v noci jednou?Spiš by to chtělo krmit opravdu pravidelně po třech hodinách i v noci.Nebo v noci 1 krát a přes den po dvou hodinách,aby mu ty noční dávky nechyběli.

xxx3d
8. kvě 2023

poradila bych se s pediatrou
jinak, osobně bych změnila značku
ještě mě napadlo, dávkuješ mu to správně?

martinasttb
autor
8. kvě 2023

@zmrzlinka davam kolem 7, pak se mi vzbudi mezi 11-12, pak kolem 3 a kolem 6 znova. Jo po 2 hodinach mi ale porad ublinkava...a pak mu to zrejme chybi.

martinasttb
autor
8. kvě 2023

@xxx3d davkuju spravne..na kazdych 30ml 1 odmerka

martulka88
8. kvě 2023

@martinasttb Hlen může být i z alergie či jiného problému. Pozor na probiotika - mohou dělat problémy. Já bych vyměnila UM. A určitě řekni o problému pediatrovy.

xxx3d
8. kvě 2023

@martinasttb super 🙂
no a je to UM které má už z porodnice?
před šesti lety, když se mi narodil syn, byla "nejlepší" beba, ale zároveň si podobně chválily maminky i sunar
kojení nepřipadá vůbec v úvahu, u tebe? možná když by sis ho přiložila...
no, ale to je osobní otázka, neodpovídej mi na to
poraď se s pediatrem, všechny chceme mít spokojená miminka, třeba je to UM, třeba ne.

orangutan123
8. kvě 2023

@martinasttb Promluvit si s pediatrou a řekla bych i vyměnit UM, já teda od začátku kojila+ dokrmovala UM, nasadili sme bebu a malému to prostě nestačilo, měl hlad, poté pediatra usoudila že ho spíš bolí bříško a nasadili sme BEBU AR, no...malej mi začal kakat jak ty říkáš hladovou stolici, hladová určitě nebyla, jen nesedlo mlíčko. Zelená jak brčál, smrděl na sto honů. Přešla jsem na obyčejný sunar a naštěstí problémy zmizely.

kolunka
8. kvě 2023

nutrilon nam kdysi nasadili v porodnici a byl to takovej prutokáč, hlad, ublinkávání, pořád naděláno v plíně a nespokojený mimčo, že jsem doma okmanžitě přecházela na bebu :D

veruuu_kubesovic
8. kvě 2023

@martinasttb já upřímně nedám dopustit na Sunar, tohle co popisuješ bych se prostě poradila s pediatrou, evidentně mu Nutrilon jaksi nesedí...
Nazelenalá stolice není v žádném případě "hladová", navic UM by měla miminko zasytit, ne že bude nespokojené...
U starší dcery jsem bmvymenila celkové 3 UM než jsem našla to, které ji "sedlo" 😉

myska1993
8. čer 2023

My nedáme dopustit na Beggs. Zatím super a krásně voní

miryp
8. čer 2023

Tipla bych si, že to bude alergie na mléčnou bílkovinu, ty příznaky sedí.
V takovém případě se z běžně dostupných UM zkouší Nutrilon Allergy Care, který má mléčnou bílkovinu natolik štěpenou, že to některým alergikům stačí a UM tolerují. U řady alergiků, včetně našeho syna, však ani toto nestačí a je třeba přejít na zcela rostlinné aminokyseliny - Neocate/Alfamino. Všechna mléka se samozřejmě dají koupit v lékárně bez předpisu, jen u Neocate/Alfamina by to rodinu asi zruinovalo, protože jedna pixla stojí v průměru 1500 Kč, takže je lékaři u prokázaných alergií, jakož i pro potřeby testace, předepisují na předpis.