Do kdy jste dávaly dítěti Sunar?

mamisss
12. únor 2015

Mám 2letého kloučka,ráno a večer pije lahev Sunaru3. Chtěla jsem se zeptat do kdy jste dávaly Sunar a nebo jste už přešly na obyč mléko.

sara84
12. únor 2015

Postupně jsem ranní nahradila kravskym, asi okolo roku a půl a před třetíma narozeninama jsme zrušili postupně večerní, hlavně kvůli plence na noc a taky aby hezky večeřel, a nedojidal se mlickem, dělal citáty s večeri, protože věděl že bude...ale postupně už pak taky nechtěl. Poslední půl krabice zůstalo..

ajina17
12. únor 2015

Já nechám pcka tak do 2,5-3 let dokud chce tak ať pije...tohle neresim

blanka.k
12. únor 2015

Nikdy jsem UM nedávala (do 19.měs jsem kojila - ráno, večer , 2xv noci). Nebyl pro něj problém sníst velkou bílou Hollandii, k pečivu jí jedině Lučinu, na večeři měl mléčnou kaši (většinou tu 250g krabici měl na 3 porce) a někdy po 2.narozeninách jsem začala dávat kr.mléko (ale to skoro nepije, nechce...nenutím ho, já sama ml.nepiju přes 20 let). Pokud dítě jí jiné ml.výrobky, tak bych to neřešila 😉

edeltraut
12. únor 2015

Dvě děti jsem kojila cca rok a půl - UM jsem nedávala, jedno jsem odstavila ve dvou letech, také bez UM. Na radu dr. jsem hlídala, aby denně měly mléčné výrobky...🙂

klaire22
12. únor 2015

Já dcerce dávala sunar cca do dvou let, poté jsme postupně zavedly kravské mléko a nebyl problém. Do toho má denně vždy nějaký jogurt nebo tvaroháček, lučinu, apod.

slunicqqo
12. únor 2015

my kravské mléko od roku

nuninove
12. únor 2015

davam porad..syn bude mit v cervnu dva roky a odkud chce nechava..davam pred spanim a pak rano ale obcas ho rano ani nedame...jinak vy co davate kravske michate ho s necim? nebo staci obyc? zasti je to trosku? jinak mel malej kravske pije kdyz mu dam treba k babovce nebo tak ale na noc a rano davam hami hajaja

sheeni123
12. únor 2015

Dcerka byla rano lahev do ctyr let, syna taky rano lahev, bude mit tri a rusit to nebudu, dokud ho bude sam chtit

smardik
12. únor 2015

starší syn pil cca do 4,5 a klidně bych dávala dál, ale mladšímu začalo mléko vadit a musela jsem ho hodně omezit, takže ho měli omezené oba

kamilka007
13. únor 2015

Dcerka mela cca 250ml Sunaru complex rano a vecer do tri a pul. Vsichni z okoli se mi smali, ze zbytecne vyhazuju penize, ale radsi si nekoupim blbosti pro sebe nez prijit o ten dobry pocit, ze co ji nedokazu dat ve strave ja, to si vezme z mlicka. I doktorka mlicko doporucovala do 3 let a odmitam reci nekterych, ze ji tlaci vyrobci atd. (v cekarne i ordinaci maji letacky a hracky od Nutrilonu, ale v dcercine roce mi sama rekla, ze ted uz je vicemene jedno, jake mlicko budeme davat, tak at za Nutrilon zbytecne nevyhazuju). Tak mam radost, kolik nas tu je "proti proudu". 🙂

laja64
13. únor 2015

Malé budou v květnu tři, pije Sunar ráno a večer, sem tam i přes den. Dokud ho bude chtít, tak ho bude dostávat. Někdy si řekne že chce do něj Granko. Obyčejné mléko dávám od roku, malá ale nesmí vidět že se do flašky lije obyčejné mléko, jinak to nechce :D Na měsíc máme čtyři krabice Sunaru.

mecoun
13. únor 2015

Já bych chtěla dávat Sunar co nejdéle, přeci jen myslím, že obsahuje víc prospěšných látek než jen obyč. mléko - hlavně ten mléčný tuk! Budu ho holčičce dávat dokud ji to neomrzi 🙂, znám maminky, které dávají Sunar mlíčko ještě klidně v 5ti letech.

jasminecek
15. únor 2015

Huraaa, davejte detem sunary nejlip do puberty, vyrobci se na tom namasti, parada. Suseny mliko plny cukru a umelotin - to je opravdu vyhra. Mlecny tuk je v kravskym mliku taky, ale tady je tak silna medialni masaz vyrobcu um, to je des. A maminy to kupuji. Zvlastni, porad se maminky chvastaji, jak davaji detem pestrou stravu a pak do nich jeste ve trech letech perou umele mliko.

veliisek
15. únor 2015

Malý už pije ráno kravské mléko-kakao a večer dostává sunar,ale myslím, že kdyby ho neměl nic se nestane za chvíli bude mít 2 a pak asi přejdeme úplně na kravské.

lucifereeek
15. únor 2015

malé dávám sunar jen ráno, občas když mám otevřené kravské tak ji dám to, určitě plánuju minimálně do 3let dávat, jsou tam vitamíny a prospěšné látky

prdecek
15. únor 2015

v roce a půl začal pít normál kravské, nevidím důvod dávat dýl sunar

pigletka82
15. únor 2015

první dcerka se sama pustila flašky ze dne na den v roce a půl,tím pro nás umělé mléko skončilo

lucikvr
15. únor 2015

souhlasím s kamilkou007 ten samý názor. Dcera pila sunar cca do tří let, já jsem za to byla ráda a i mudr. to doporučovala. Kdyby ho dcera odmítala tak samozřejmě podám kravské jako alternativu, ale takhle to bylo super!

dokument
15. únor 2015

nevim, ale nedavala bych dele jak do dvou let (ja kojim). Synovci od manzela pili umele mleko do 6 let a oba maji nadvahu. Zbytecne se prejidali. Pestrou stravu maji, tak proc jeste pit UM?

twoangels
15. únor 2015

Náš malý má 28 měs. a pije mléko ráno a večer před spaním - vždycky 240ml vody + 8 odměrek UM. Na měsíc máme cca 4 krabice UM - jde to do peněz, ale protože je to drobek a jídlu moc nedá, tak jsem ráda, že se aspoň takhle do něj dostanou nějaké vitamíny, vápník atd.... Budu mu Um dávat do té doby, jak ho bude chtít 🙂 Moje máma mi ho dávala ještě v první třídě 🙂 Ale tehdy byly teda ceny UM úplně někde jinde než dnes...

jarka.09
18. bře 2015

Syn míval kolem roku hodně průjmy, testy alergii nepotvrdily, přešla jsem z UM na kravské a světe div se, zažívání se okamžitě upravilo. Dceři začínám dávat kravské mléko teď ve 14 měsících. Já osobně za tím vidím velký byznys. Paní doktorka mi povídala, že dříve se doporučovalo UM do roka, pak kravské, teď se (hádejte proč?) začalo doporučovat UM do třech let. Peníze neřeším, ale domnívám se, že pokud dítě není alergické, tak je přirozenější dávat kravské než umělé, přečtěte si někdy složení nutrilonu a nebo ho ochutnejte, jako podle mě to ani není dobrý chuťově 😝

pavlusa01
23. bře 2015

Ahojky,já malé dávám sunar stále a to jí byli dva roky v lednu.... 🙂 dokud ho bude chtít,tak jí ho budu dávat....už ho tedy pije jen ráno,ale stále si na něm pochutná....začala jsem jí dávat sunar complex4 vanilku.... 🙂

andelka
23. bře 2015

UM pije čerstve tříletý obvykle ráno,před polednim spaním a večer. Kravské hned prokoukne a nechce. Ale doberem zásoby a koncime. Bez náhrady.
Starší pil UM do dvou a čtvrt, pak najednou přestal a nic mléčného tekutého od te doby nepozre.

wendy_
23. bře 2015

Do tri let

dorinek
23. bře 2015

Do čtyř let ho pila na noc...