Vzdělávání během rodičovské dovolené. Absolvoval někdo?

nikjean
22. pro 2021

Maminky, je tu někdo, kdo absolvoval nějakou (případně jakou, za kolik atd.) rekvalifikaci, kurz případně jiné vzdělání během rodičovské dovolené a mohl tak tedy nastoupit po rodičovské do úplně jiného oboru v zaměstnání?

Jsem v pracovním poměru již několik let, nyní jsem dálkově dokončila vysokou školu a jsem těhotná. A protože vím, že vzdělání je nejlepší investice, ráda bych využila toho prostoru a zkusila se vzdělávat i v tomto období, abych měla věší šanci se uchytit v různých oborech. V práci semnou sice po mateřské počítají, ale člověk nikdy neví, co bude za pár let a znalosti, dovednosti navíc se vždycky hodí.

sirinfirst
22. pro 2021

Vystudovala jsem druhou vysokou školu, ale potřebovala jsem na to ty rodičovské dvě na sebe navazující 😀 . Byl to ale dost masakr, můžu říct.

drep
22. pro 2021

@nikjean já je na “rodičovské” (byla jsem jen dva měsíce, pak se vrátila na 0.1 úvazek) pustila do atestace v jiném oboru. Dost jsem si nadávala, že proč si vždycky musím vybrat nejsložitější cestu, ale nelituju.

nikjean
autor
22. pro 2021

@sirinfirst Uf, seš dobrá. Dalších několik let intenzivního učení a zkoušení bych asi znovu nezvládla. Myslela jsem spíš nějaký kurz, dovzdělání se.

@drep Chápu, že zdravotnictví je obecně dost náročný a specifický obor. Klobouk dolů, že ses touhle cestou vydala.

mia255
22. pro 2021

já🙂 dělala jsem si rekvalifikaci během rodičovské dovolené a poté jsem si našla v tomto oboru i práci 🙂

mia255
22. pro 2021

a bylo to účetnictví, splňovala jsem podmínky tak mi to hradil ÚP, jinak kurz stál myslím 12000

petaov
22. pro 2021

Vystudovala jsem při mateřské druhou vysokou a hodí se mi to teď v práci. Díky tomu jsem měla více možností, když jsem si hledala práci. Jednou bych se ale chtěla vrátit do oboru, který jsem studovala jako první.

alishkaaa
22. pro 2021

Přidám se do téhle diskuze, už delší dobu pokukuji po kurzech v IT, konkrétně mě zaujalo Czechitas, ale vůbec nevím, zda je to opravdu vhodné pro každého, i bez větších znalostí v IT... Kurz je poměrně drahý a náročný, tak aby to potom mělo smysl a člověk zrovna s tímto kurzem našel uplatnění... Nemáte některá z vás zkušenost? 🙂

iris92
22. pro 2021

Ja jsem si udelala kurz laktacni poradkyne. Jsem porodni asistentka, takze to mam spis takove rozsireni znalosti, ale bylo mezi nami dost zen mimo zdravotnictvi. A na vysokych jsem mela par spoluzacek s miminkem, urcite to neni nerealne. Hlavne najit to prave, co te bude bavit a naplnovat 🙂

gilraen999
22. pro 2021

@nikjean Já se snažím teď na rodicaku dodělat si Ing. Ale dám vědět až po prvním zkouškovém :D společně s malou, jak to jde. Učím se po nocích když už malá spi. Je to náročný ale nabíjí mě to psychicky

mia255
23. pro 2021

@alishkaaa O chzechitas mám info od známého, chtěla jsem ho taky absolvovat, nakonec z toho sešlo. Je tam víc kurzu a záleží jaký si vybereš(jsou tam jak pro úplné začátečníky tak pro pokročilejší) prý jsou hodně dobří a uplatnění je poté poměrně veliké z důvodu, že se zaměřují právě na ženy a těch moc v IT není

j83
23. pro 2021

📌

alishkaaa
24. pro 2021

@mia255 Děkuji ta info, mě právě taky zaujala jednak široká nabídka kurzů, které nabízí, jednak slibují, že prakticky kdokoliv a kdekoliv někde uplatnění.... Mě by hodně lákalo IT právě i kvůli tomu, že bych mohla pracovat z domova, tak sonduji, jak potom na tom člověk je, když už tedy nějaký takový kurz absolvuje, má-li to nějakou platnost 😉

mia255
24. pro 2021

@alishkaaa jako určitě to k něčemu je, pokud se nemýlím, mají v rámci těch semestrálních kurzů i praxi. Druhá věc potom je najít práci v oboru jako "junior ajťačka". Ale věřím, že to by až tak velký problém být neměl.

alishkaaa
24. pro 2021

@mia255 No máme v rodině programátora, má svou vlastní firmu, takže doufám, že bych se třeba mohla uchytit tam... 😊 Ovšem zatím se považují za naprostého amatéra, co se IT týče, takže potřebuju začít nějakým přínosným kurzem a pak se uvidí 😉 Třeba zjistím, že to pro mě vůbec není a ještě ráda se vrátím ke své bývalé profesi 🙂