Jak na němčinu?

26. bře 2022

Ahoj, jdu se s někým nestranným poradit, než řeknu definitivně ano.
Je to 20 let, co jsem maturovala z němčiny. Tehdy nebyl problém mluvit ve vedlejších větách či pasivu. Od té doby občas, ale jen základní fráze. Rozumím dost, ale vyjádřit se složitě už nedám. V září bych mohla získat lepší pracovní místo ale s tím, že se vyžaduje němčina. Většinou pro překlad, ale občas i zvednout telefon, což je tedy má noční můra. Otázka zní, dá se skoro za půl roku oživit na takovou úroveň a hlavně jak? Mám denně max půl hodiny pro sebe. Jet podle knížky? Kurz, ale jakou úroveň? Nebo soukromý učitel? Nebo existuje něco na netu co mi postačí? Vůbec nevím, jak do toho a hlavně se do konce měsíce musím vyjádřit.

cilkat
26. bře 2022

Z vašeho dotazu není úplně jasné, jestli se vyžaduje čistá, gramaticky správná němčina, nebo stačí se v tom telefonu domluvit... Pokud to druhé, vůbec bych neváhala.
... Jinak pokud jazyku dobře rozumíte a potřebujete si ho prostě oživit, ale máte málo času, je za mě velmi účinné poslouchat ten jazyk - ať už audioknihy, nebo třeba rádio v daném jazyku nebo tak... Pořiďte bezdrátová sluchátka a můžete přidat několik hodin vnímání toho jazyka během uklízení bytu nebo třeba i při cestách pro děti, na hřišti a pod....

piggy123
26. bře 2022

Člověk vždycky lépe rozumí, než se umí vyjádřit. Pro mluvu je nejúčinnější mluvit, mluvit, mluvit a nebát se, že budeš dělat chyby. Chybami se člověk učí. Obklop se němčinou: dívej se na filmy, poslouchej hudbu, čti si zprávy...

Pokud máš manžela nebo kamarádky, které německy umí, mluvte spolu tak. Pokud si dlouho nepoužívala jazyk, telefonáty budou zřejmě ze začátku obtížné, protože nevidíš gestikulaci a artikulaci, která taky hodně pomáhá v přímé mluvě...

Chce to trénink. Ale za půl roku to zmákneš určitě, pokud už máš dobré základy 🍀 Viel Glück, und vergiss nicht, alles ist machbar 🍀👏

palmalaura
26. bře 2022

Mě se nejvíc osvědčil soukromý učitel, jela jsem do německý mluvící země na studijní pobyt a musela jsem taky během pár měsíců dohnat němčinu. Měla jsem doučování jednou týdně hodinu a donutilo mě to se opravdu připravovat, když se u té soukromé hodiny člověk nemůže schovat, tak jak třeba v kurzu.

slunecnice156
26. bře 2022

Hoi. Es ist nicht schwierig, du musst einfach reden. Du kannst auch über Skype die Konversation-Stunden haben. Gramatik kannst in der Ruhe bei der Arbeit lernen, am wichtigste ist reden reden reden😊

sklepka
26. bře 2022

Doporučuju rádio během dne. Zkus si taky s někým "imaginarne" povídat - popisovat co děláš, co jsi prožila, takové ty klasické věci ze života - ať se trošku rozmluvis.

suzanna123
26. bře 2022

@piggy123 tak to vůbec, já vždycky měla hrůzu, že na mě někdo promluví a já nebudu rozumět, s mluvením jsem problém neměla. Hlavně při mluvení jsem používala slovíčka, co jsem znala, na což se samozřejmě mé konverzační protějšky neomezovaly

camelinka
26. bře 2022

Ja frcim na Duolingo anglictinu se spanelstinou, tak nemcina tam taky bude super

hojda
26. bře 2022

zkus si němčinu trošku naposlouchat (filmy ty co už znáš), to ti pomůže pro telefonování.

g_m
26. bře 2022

Jsem ucitelka jazyku a nejucinejsi je mluvit, mluvit, mluvit a zase mluvit. Něco se da naposlouchat napr. serialy nebo filmy v NJ, ale nespasi te to stejne jako knizky nebo appky. Za me rozhodne do kurzu nebo soukrome doucovani. Kde bydlis? Je hodne studentů, kteri doucuji a nezruinuje te to 🙂

vandavivanda
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lokesa
30. dub 2022

Pokud potřebuješ zvládnout aktivní němčinu, tak jedině mluvit, mluvit a mluvit. Já si obnovovala jazyky sice jen pět let po maturitě, ale velmi rychle jsem naskočila, takže bych se tolik nebála. 🙂 Našla jsem si doučování jeden na jednoho, ale já se v davu vždy raději ztratím. Pokud jsi akčnější, i když máš mezery, tak bys to zvládla asi i v kurzu. Ohledně úrovně některé jazykovky a mám dojem, že třeba Goethe-Institut mají rozřazovací testy online.

maximaty
30. dub 2022

Du kannst dich gerne bei mir per PN melden und wir können per WhatsApp reden, reden und reden .. Liebe Grüße aus Österreich

lucisuska
30. dub 2022

@maximaty Jeee, to by se mi taky líbilo 🙂

chris_n
30. dub 2022

Určitě soukromé hodiny a hlavně konverzace. Pokud můžeš, zkus si třeba Netflix nebo něco přepnout do nemciny

odula
30. dub 2022

@slunecnice156 já tomu normálně rozumím :D to je sranda. Ich wiederhole herr Müller. Ein kilogram kartofeln, ein liter milch, butter, salz und? UND??? und muskat nuss herr Müller!!!:D