Móda do práce. Co byste doporučily?

10. zář 2024

Ahoj dámy, prosím vás o radu. Nikdy jsem se o módu nezajímala, byla jsem spíše sportovní typ. Nyní jsem byla 9 let na mateřské a to jsem byla jak šmudla. Od září jsem ale v práci, z vesnice do Prahy rovnou a přijdu si jako šmudla dál. Pracuji v kanceláři, žádný dress code nemáme. Prosím o rady, co si pořídit? Nejsem ani hubená ani vyloženě tlustá. Vyšší. Mám ráda džíny. Co k nim, aby to bylo alespoň trochu elegantnější? Moc moc díky.

menni
10. zář 2024

Já bych pro začátek koupila dobře padnoucí sako ;).

simkrk
10. zář 2024

Prodávají pěkné i barevné saka, kombinovat s jednobarevnym tričkem a pak můžou být i obyčejné bílé "kecky". Taky jsem sportovní typ😁... A nebo rifle a nějaká ležérní, volnější košile a pod to taktez tričko/tilko.. To mám ráda taky😁 přes léto jsem nosila muselinovou košili s tilkem, protože v práci máme chladno, tak v tilku jsem nevydržela 😁😊 bude chladno, tak nějaké kardigany, svetříky😊 pokud nemáte drescode urceny tak je to fajn.. 😁

ireniq
10. zář 2024

Já jsem taky v kanceláři bez dresscodu bez styku s klienty a taky jsem to řešila před nástupem a pak jsem zjistila, že tu každý nosí, co chce... někdo nosí šatičky botičky, nebo džíny a mikinu, žádné hadry, hezké veci, ale prostě podle svého vkusu. Ja ráda nosim rozvlate šaty a kardigan nebo sáčko, sukne a svetrik... v MarksSpencer vzdycky neco vyberu 🙂

skororozvedena
10. zář 2024

Dyvky jsem byvala sportovní typ, a po 40 se to zlomilo a nedám dopustit na šaty. Nosím je s doplňkama i v zimě a přijdou mi nejen hezké ale i praktické. Totální změna nastavení,u me. Do ničeho bych se na sílu netlačila. Ale i zajímavý top dokáže divy a posune džíny o level výš

lv
10. zář 2024

Jeans a jednobarevné svetříky, kardigany, halenky, košile.

biciklissie
10. zář 2024

Já tedy nejsem ani to a ani to. Ted mám ráda over size věci. Takže většinou kombinuji černé leginy nebo černé punčochy, k tomu nějaký oversize vršek. Černé boty na podpatku k tomu, já pak v zimě hodně šátky na krk, nějaké zajímavé šperky. Nebo šaty, taky spíš oversize nebo naopak občas malé černé, ale to spíš na akce. Klidně i mikinové šaty, ale decentní, bez velkých nápisů a obrázků. Případně vrstvení. třeba leginy, tílko a na to svetřík jemně pletený s volným výstřihem, šlo by i sáčko. Myslím, že k džínám lze kombinovat lecos, jen by to asi nemělo být xxl sportovní tričko a nadměrná mikina s kapucí.

autor
10. zář 2024

@ireniq také nejsem ve styku s klienty, ale vedu oddělení plné mužů, tak si říkám, že když budu vypadat i lépe, tak budu mít lepší autoritu snad..

autor
10. zář 2024

@menni ty jo, já zrovna sáčka vyloženě nedávám 🙈 ale zamyslím se nad tím děkuji

autor
10. zář 2024

@biciklissie a prosím, neposlala bys mi konkrétně třeba nějaké oversize vršky? Opravdu jsem nedotcena modou, tak nevím, co si pod tím představit. Moc díky ❤️

autor
10. zář 2024

@biciklissie děkuji děkuji ❤️

autor
10. zář 2024

@ireniq a ukázala bys mi prosím nějaký typ rozevlatych šatů? Ty cardigany jsou lepší krátké nebo delší?

autor
10. zář 2024

@lv děkuji, jednobarevných svetříků mám naštěstí hodně.
Mikiny nosím opravdu už jen do lesa..

sonaxoxo
10. zář 2024

Vysloveně nejsem sportovní typ v oblékání, ale nemám ráda zas úplně formální typ v oblečení..tak jsem to vyřešila, že nosím jeans s hezkýma halenkama ( miluju krajku), na to svetřík, bílé botasky, elegantní kabelku a jdu na věc...😁✌️

autor
10. zář 2024

@sonaxoxo děkuji, tohle mi přijde jako to, co bych mohla zvládnout 🙂 můžu se jen zeptat, máš tip na nějakou hezkou halenku třeba? Pro mě je halenka to, co v čem chodily paní učitelky do školy a nějak mě to děsí.. Ale věřím, že se daji sehnat hezké kousky..

linusha
10. zář 2024

Já jsem před RD byla v zaměstnání kde sice taky nebyl dresscode ale tak nějak se vyžadovalo oblečení hezké což když chodíte xkrat za den do výrobního prostoru úplně k sobě nejde. A když přijela nějaká návštěva či se někde něco muselo prezentovat tak se vyžadovalo opravdu hodně slušné oblečení. Hodně jsem to řešila saky, halenkami, satami a to si na módu taky nepotrpim.

ireniq
10. zář 2024

Tady je cast mych šatů, co jsou zrovna čisté vytahane ze skříně... "rozevlate" je pro me opak pouzdrovych, ty mi vubec nesedi, vadi mi uzke sukně ve kterych kdyz si sednu, tak se vyhrnou a sedim "na holou"... taky mam postavu jablko a celkove rada nosim volne strihy. Tyhle jsou spis letní, ted uz je pomalu zazimuju 🍂 kardigan mam jeden klasika delsi volny bez zapinani a par svetriku na zapinani, cerny modry bezovy sedivy a ty porad tocim. Krome šatů mam hromadu pestrych volnych sukni a k nim jednobarevne topiky vetsinou v neutralnich barvach, za me velka vyhoda ze vsechno je kombinovatelne se vsim.

ireniq
10. zář 2024

Tyhle tmavsi saty vytahnu ted na podzim, nesnasim silonky takze co to jde naboso a pak rovnou zimni punčocháče 😇

ireniq
10. zář 2024

Dneska jsem poprve po létě vytáhla tyto, ty taky nosim i v zime...

aneta15
10. zář 2024

Koukni na sijeme srdcem, mají pěkná sportovní a zároveň elegantní sacka, nedám na ne dopustit

mabs
10. zář 2024

@ireniq Zrovna takovéhle šaty mi přijdou spíš pro babičku než pro maminku po mateřské.

ireniq
10. zář 2024

Az ted jsem si vsimla jsem tvoji poznamky, že když budes vypadat lepe, budes mit vetsi autoritu v odd plnem mužů. S tim uplne nesouznim, podle me je důležité, aby ses citila dobře a sebevědomě v tom, co ti sedí, ne se stylizovat do něčeho umělého... obcas tu nekdo řeší, co si obléct na pracovni pohovor, aby dobře zapůsobil, to je podle mě neco podobného, jasne být upraveny a přiměřeně pozici a pracovnimu prostředí, ale ne se tlacit do něčeho, v cem se necitim a budu akorat nervózní.

ireniq
10. zář 2024

@mabs to je asi pravda, pro me jsou uz takova zimni atmosfera...(jestli myslis ty posledni tmavomodre) dala jsem je jako priklad volnych šatů, ve kterych se citim pohodlne v kanceláři, porad si nak neuvedomuju, kolik mi je 🤣

mabs
10. zář 2024

@ireniq Spíš všechny. Ty poslední se mi asi líbí nejvíc.

sonaxoxo
10. zář 2024

Nemáš zač.🍀 Dříve jsem kupovala krásné halenky na Orsay, ale ty už se bohužel hodně zhoršili s hezkým výběrem..teď hodně nakupuju na Bonprix, tam mají takový ležérní styl. Pak koukám na Mojito, tam mají teda i krásné šaty.. a nebo prostě napíšu do vyhledávače halenky, trika s krajkou a pak už jenom vybírám..🤣🤣

sonaxoxo
10. zář 2024

@sonaxoxo oprava Mohito oblečení..😬

jana_zofie
10. zář 2024

Sako, semisove (nebo jine) polobotky, pokud saka nerada, zkusila bych cardigany/svetriky. Dobry satek (hedvabny, v zime treba kasmirova sala). Dobry satek povysi jednobarevne tricko na ohoz na konferenci raz dva.

autor
10. zář 2024

@jana_zofie děkuji ❤️

autor
10. zář 2024

@ireniq jee moc děkuji za ukázku ❤️ to je už parádní sbírka 🙂

autor
10. zář 2024

@aneta15 moc děkuji za tip ❤️

autor
10. zář 2024

@sonaxoxo děkuji, omrknu to 🙂❤️