Jak se oblékat, když je mi 40+ a jsem tlustá

1. srp 2021

Prosím vás poraďte mi. Je mi 40+ a jsem tlustá. Mojí obezitu tu prosím neprobirejme, nemá to cenu (zatim hubnutího nejsem schopna). Jsem po několika porodech. Od té doby jsem pribrala a změnila se mi postava, zůstalo mi hlavně břicho. Potrebuju si nakoupit nějaké oblečení, boty, prostě se nějak slušně obliknout. Mám ráda ležérní styl. Mám ráda tenisky džíny atd.... Jenže vůbec nevím co se teď nosí a jak kombinovat oblečení s doplňky, kor když jsem teď dost tlusta. Po porodech mi dost kleslo sebevedomi a přijdu si absolutně nemožná co se týká oblekani. Takže tu hledám pomoc, radu, jak se oblékat. Nechci vypadat jako stara mladá. Nechci se zase oblikat až moc mladistvě ke svému věku nebo příliš moderně v tom. Bych se taky necítila dobře.... Prostě, poradí mi někdo čeho se při výběru oblečení držet a co s čím třeba kombinovat? Díky. Moc!

ckocka
1. srp 2021

Casual styl?
https://www.google.com/search?rlz=1C1GCEA_enCZ7...
Vím že jsou tam všechny modelky, ale principy kombinací se tam dají najít.
Džíny a tričko vždy pozvednou kvalitní doplňky - kožený pásek či kabelka, boty. Se sakem je to elegantní kombinace.
Trička bez nápisů a infantilních obrázků, kvalitní materiály - to udělá hodně.
Místo trička vzít tuniku - je to pohodlné a velice ženské.
Barvy neporadím, tam je třeba znát barevný typ.

ilonne
1. srp 2021

A co šaty nebo overaly. Super výběr je třeba na Zalandu - Curve. Nebo Tchibo má pěkné věci i ve větších velikostech.

blondynka400
1. srp 2021

Za mne jsou pro ženy s nadváhou vhodné šaty a sukně. Nic úplně volného a nic ani upnutého, žádné mini a pod. Neboli dnešní styl ať vypadám jakkoliv, můžu si vzít cokoliv.... Narvané džíny za mne nejsou nic hezkého, i když má žena pár kilo navíc, určitě ne nějaké krátké topy a pod. Přes velké břicho jsou fajn již zmíněné tuniky, střihlé pod prsama, různé moderní halenky a pod. Jen by mne zajímalo, proč nejsi schopna hubnutí? A nechápu větu o porodech, to jsou prostě jenom výmluvy.....

loylii
1. srp 2021

O kolik konfekčních vekosti mas více než si měla před tehu nebo v době, kdy si se cítila fajn ve svém těle? Jinak já taky úplně nejsem se sebou spokojena po dětech, ani ne tak kilama jako jak to mám na těle rozložené a jsem totálně nesportovní typ. Tak to podle toho vypadá. Já si moc oblíbila stahovací tílka (DMko) a kalhotky (Lindex) a je to parádní investice. Jinak já rada kombinují dražší kousky s levnými. Mám třeba značkovějši kabelku a k tomu levne kousky. Moc rada mám obleceni Zara, Hm, Newyorker. A většinou to jsou volnější topy, úzké džíny, sako a boty Converse. Absolutně nesnesu upnutá tricka. Takže vše co nahoře vlaje je pro mě top. A když je vedro tak všechny splívavé šaty a k tomu balerinky, sandalky a kabelku crossbody. Jinak taky u mě záleží na barvách. Kombinují bílou, černou, hnědou a růžovou. A pod saty musím mít vždy stahovací kalhotky. A ještě třeba i punčochy. Jak je to upnuté, cítím se štíhle. A mě se tedy i na plnostihlych líbí stahovací kalhoty, džíny a ty mají super třeba v Tacco. K tomu ležérní top, sako z Newyorkru a vypadá to peckově❤️
Jinak z hubnutim po porodech vím, ze je to těžší. Já hlavně nedostatek energie z nevyspani doháněla sladkostma a prasarnama a to je začátek konce. A jednoho dne jsem skoncovala se vším, kdy se mi dostala do ruky tabulka Lowcarb. Žádné vážení potravin, složité recepty. Jen jsem striktně vyřadila určité zakázané potraviny. Držím pěsti💕

blondynka400
1. srp 2021

@loylii je zajímavé, jak to vidí každý jinak.... Já když vidím na ženě s velikosti 42 a víc obtáhlé džíny, přijde mi to šílené a zbytečně to vše zdůrazňuje. Kalhoty ano, ale určitě ne střih slim. Ale tak jestli se v tom cítíte dobře.... Je to každého věc.

ilonne
1. srp 2021

@blondynka400 je to kouzlo kombinaci - když dáš úzke kalhoty, třeba i stahovací, vyšší podpatky a volnější vršek, vždy ti optický zuzi a prodlouží postavu. My tlustí trpaslici ve všem volném a rozevlátém pak vypadáme ještě tlustější. A proč nezhubneme? No, většinou je to samozřejmě otázka vůle. Je to v hlavě. Když to máš jako celoživotní boj, tak jsi prostě jednou nahoře, jednou dole.

loylii
1. srp 2021

@blondynka400 já byla už víckrát v životě oplacanejsi a nosila jsem volne střihy všeho. Třeba volne kalhoty a k tomu volnou halenu nebo tuniku. Ted když se zpětne koukam na to období, přijde mi to příšerné😃 proste jsem vypadala obrovsky. Tak nosím leginy, jegginy a proste nohy obtazené. Ale je pravda, ze nohy mám spis štíhlejší. Za to pas, zada a ruce poradny jsem měla vždy😁👊

blondynka400
1. srp 2021

@ilonne já souhlasím, že určitě ne volné a rozevláté, viz můj příspěvek výše. Vše je pak ještě "objemnější". Ale ty vyloženě upnuté věci, ono ať se ti to možná nezdá, první co uvidím v kombinaci co píšeš jsou ty narvané nohy v upnutých kalhotách. Takové látkové kalhoty s puky a k tomu právě podpatky jsou za mne mnohem vhodnější. Každopádně máš pravdu s tou hlavou, tam to vše začíná a končí.

blondynka400
1. srp 2021

@loylii jak už jsem psala, určitě ne ty volné šílenosti. Tam souhlas, že to vypadá o to hůře. Lidi (i chlapy) si myslí, že to tím zamaskují, ale opak je pravdou 😀
Ale to vyloženě obtažené, no už bych se opakovala viz výše. Každopádně je hodně rozdíl v tom co píšeš, jaké ty nohy jsou. Zda je někdo hruška a nebo jablko. Když jsi případ jablka, tak tam zvýraznit nohy nemusí být až tak úplně marné. Za to do tohoto obléct hrušku je prostě šílenost....

j.a.n.i
2. srp 2021

@blondynka400 No, me hlavně prijde silene oznacovat nekoho s velikosti 42 za tlusteho... Ono když ma metr osmdesat, tak je s touhle velikosti stihly.

konidana
2. srp 2021

@j.a.n.i ted jsem to chtela napsat. Mam 42 pres zadek az 44, ale okoli i ja si myslim ze jsem spis stihla . Tricka nosim jak ktera neco S neco M a neco L i XL 🤣( mam tech 180)

asinehri
2. srp 2021

Pohodlně a s úsměvem. Hmotnost ? V životě jsou podstatné jiné věci.

editah222
2. srp 2021

Jsem 40+ a do štíhlosti mám daleko. Nosím převážně šaty. Zavinovací a přestřižené pod prsy, ale musí být tak ušité, aby to nedělaly těhotenské břicho :D S hrdostí "ukazuju" prsa. Nejvíc nakupuju značku Dorothy Perkins přímo z UK, ale něco už je možné nakoupit přes net i tady. Celkem pěkné kousky se dají pořídít třeba i v Mango, mají kolekci pro plnoštíhlé ženy.
Základ je kvalitní a výborně padnoucí spodní prádlo. Podprsenka, která udělá pěkná prsa a nikde neškrtí a netahá a kalhotky ze kterých neleze špek a nerolují se. Stahovací prádlo nosím minimálně, protože je mi hrubo nepohodlné.
Nosím i skinny rifle, ale mám k nim nějakou slušivou tuniku pod zadek.
Nenosím nic co připomíná stan, takže žádné over size šaty nebo svetry a taky nic úplně na tělo. Vždy se snažím o oblečení, které dělá ženskou siluetu.
Bohužel nemůžu nosit podpatky, ale pokud někdo ano tak je to bezva. Nohy vypadají štíhlejší, delší, prostě hezčí.

martt
2. srp 2021

Moje mamka která je obézní tak nakupuje v katalogu Weet(doufám ze jsem to napsala dobre) a v bonprixu. Tam si kupuje hlavně rifle, které ráda nosí a sluší ji. Nemá je nijak upnuté a k tomu nosí různá trošku volnější tricka nebo halenky , aby ty nedostatky zakryli. Ono také záleží jakou máš postavu.

lenickakl
2. srp 2021

@asinehri To sice ano, ale co třeba zdravotní problémy spojené s obezitou? To není podstatné a je to ok? Zakladatelka sice nezmiňuje, jak moc je tlustá, ale já osobně teda nechápu, že to někdo vůbec neřeší..

martt
2. srp 2021

@konidana To jsme na tom stejně akorat já trička nosím L/XL protože mám hodně široká ramena a když obléknu tričko M tak to na mne vypadá , jako kdybych to mela po mladší ségře, ze mi to je krátké 🤣

martt
2. srp 2021

@lenickakl Upřímně, ze to zakladatelka nepíše, ze to řeší neznamená, že to vůbec neřeší. Na víc třeba moje mamka se snažila milionkrát zhubnout pod dozorem lékařů. Zhubla max. 5 kilo a níž už ani tuk zlata rybko. Tenkrát ji doktoři řekli ( navštívila více doktorů), ze to z krve ma dáno geneticky a kdyby se stavěla na hlavu, ze nezhubne. A moji tetě tenkrát doktor dal na výběr bud bude hubená, ale bude v blázinci nebo tlustá , ale psychicky v pořádku. Takže nesuď z jednoho příspěvku . Neříkám, že obezita je ok, ale také vím, že ne vždy jde zhubnout.

victress
2. srp 2021

@editah222
@loylii jaké stahovací kalhotky nosíte? když si je dám, tak mi ten špek vyleze prostě někde jinde....👎

lovemusicsun
2. srp 2021

@asinehri Zrovna jsem to chtěla napsat.. Vystihla jsi můj postoj úplně přesně.

Taky nenosím velikost 36, ale o mnoho vyšší. Stejně jak se říká, že hubnutí je v hlavě, stejně tak sebevědomí a pohoda je v hlavě. Bohužel se to snaží spousta lidí srazit tím, že se budou věčně ptát “jak že to nejde? Výmluvy!”. Já jsem vždy měla hubené kamarádky, tak jsem proti nim vypadala vyšší a tlustější. Celý život jsem sportovala, nosila velikost 38, zatímco mé kamarádky 36 a já si připadala hrozně. Teď sportovat nemůžu, mám špatné koleno a ani plavání nebo kolo mu nedělá dobře, otéká a několik dní poté se s tím nedá chodit (před tím než někdo napíše, že to snad může dělat každý). A samozřejmě s tím kila šla nahoru spolu se dvěma těhotenstvími. Teď se spíš snažím žít a pracovat s tím co mám, než se trápit lidma, kteří mi budou říkat, že upnuté džíny jsou na velikosti 42+ naprosto příšerné.
Jestli máš instagram, tak se koukni na katiesturino, vždy mi svým přístupem zvedne náladu.
Jinak bych se snažila nosit to, co se Ti líbí a v čem se cítíš pohodlně. Já si oblíbila legíny a k nim šaty nad kolena nebo tuniku. Maxišaty nebo delší šaty jsou taky fajn. Nosím i džíny a k nim delší trička. Mám spíš tmavší barvy, ale snažím se občas zařadit nějakou výraznější barvu a pomalu si na ní zvykat. Zatím se v tom ale moc necítím. Podpatky nosit nemůžu, tak mám balerínky nebo tenisky. Ono pokud se u toho nebudeš hrbit a mračit, tak i obyčejné oblečení bude vypadat líp 😊

ilonne
2. srp 2021

@lenickakl Proč myslíš, že to neřeší? Ono to někomu třeba nejde vůbec jednoduše. A pak taky kolikrát je to jak na houpačce. Mám pár kamarádek, které jídlo neresi a nikdy neřešily a jsou celoživotně štíhlé. Já musím jídlo celý život řešit.
Navštívila jsem i výživového poradce (Petra Havlíčka) a moje ideální váha po všech odběrech a rozborech je 73-78 kg při výšce 165 cm. A má pravdu. Ale i k této váže se musím dostat přes správne a odvážene jídlo a sport. Teď mám tedy o 20 kg více a zase si to musím přepnout v hlavě. Takže neboj, my tlustosi to řešíme a věř tomu, že dnes a denně. Ale není to tak jednoduché a netřeba opovržení.

ilonne
2. srp 2021

@victress Já nosím stahovací s nohavičkama a vyšším pasem. Super jsou třeba z astratex. Mám i jedno stahovací body, ale to je docela dobrodruzstvi ho zapnout. Už mám na to grif, ale poprvé to trvalo dobře 10 minut 😂.

vikinkav
2. srp 2021

Ja muzu napsat jak se obleka moje mamka, je ji tedy 50+ ale pracuje v modnim prumyslu a je tam nutnost smrncovniho a elegantniho obleceni, na vzhled se klade velky duraz. Nemusim rikat ze dulezity je i pekny uces, liceni… Mamka ma rozhodne nadvahu ale umi ji pekne schovat, vzdy nosi jedine saty, zadne sukne ani dziny. Boty balerinky, sandaly, podpatky, ne tenisky. Saty ji slusi pouzdove, prestoze ma brisko, tak se to do nekterych satu da dobre schovat, potom dlouhe maxi saty. Rovne strizene. Pripadne ackoveho strihu, jen pozor, aby nekoncily nekde u stehen a rozsirovaly tim padem nelichotove tyto partie. Nebo zavinovaci saty, je potreba vyzkouset ten spravny strih a toho se drzet 😉 Pokud mas vetsi paze, jsou dobre saty s nejakym volankem, ktery to prekryje. Mamka nosi vyrazne barvy, ale je tmavsi typ, tak ji to slusi a zaroven ji to omlazuje. Cernou si vezme vyjimecne, kdyz uz tak spis tmave modrou. Kabelka, sperky urcite ano, pridavaji na eleganci.

any2any
2. srp 2021

Jednu dobu jsem mela moc rada tento blog, jsou tam rady jak se oblekat atd. dle barevneho, telesneho typu i dle stylu:
https://supervizaz.sk/seria/prehlad_telesnych_t...

editah222
2. srp 2021

@victress já moc stahovací kalhotky nenosím, jsou mi nepohodlné a stejně to moc nepomůže :D, ale když už tak mám jedny stahovací z Marks and Spencer - nohavičkové a jdou až pod podprsenku, která je drží tam kde mají být a taky mám od nich stahovací spodničku. Ta je super.

blondynka400
2. srp 2021

@j.a.n.i já ale přeci nikde nenapsala, že někdo s velikostí 42 je tlustý. Jen že slim džíny již pak nevypadají dobře. A za tím si stojím. Já sama mám 180 cm a kdybych měla velikost 42 , neumím si představit si na sebe tyto džíny vzít. Jinak ano, žena 180 cm a velikost 42 není tlustá. Ale vyžle to tedy už též úplně neni.

konidana
2. srp 2021

@blondynka400 pravda slimky také nenosím, necítím se v tom , ale legíny klidně ano..

michaela_2
2. srp 2021

Zajdi do nějakého butiku plus size a tam ti poradi na miru 🙂 záleží také, jak moc souměrnou postavu máš - prsa oproti bokům atd

Jinak, pokud mas malé sebevědomí, základem je, cítit se v tom pohodlně 👍

martt
2. srp 2021

@blondynka400 To bych úplně netvrdila, ze žena při velikosti 42 a výšce 180 cm nemůže být vyzle. Ja jsem jednu dobu mela při své výšce 180 cm 59 kg a pod velikost 42 jsem se nedostala kvůli široké pánvi. Kdyz už jsem oblékla velikost 40 tak už u některých kalhot jsem mela problém s délkou.

merope
2. srp 2021

Mně hodně sednou sukně, které jsou dole trošku rozšířené oproti tomu, jak jsou nad tím - přijde mi, že to opticky zužuje boky.

kelerub
Autor odpověď smazal
Zobraz