Zvláštní změna ve stravování dítěte.

veronika_aki
13. črc 2020

Zdravím. Dcera (11 mesicu), par mesicu zpatky trpela na zacpy. Vylozene tuha, tmava stolice, kulicky. Prikrmy jedla, strasne malo pila a dostavala UM. Pak zacalo obdobi, kdy stridave par dni bud trochu jedla, nebo mi odmitala vsechno krome mlika. Napadly me zuby, ale zatim neni nic vidět. Tohle období trva vlastně doted. Odmita sklenicky, obcas sni presnidavku nebo neco malo "naseho".. Ovoce, zelenina, kousek rohliku atd. Vic pije vodu.. A stále tedy vyzaduje mliko. Potud by to asi bylo dobry, co me ale trochu desi je ta cetnost stolice. Pri tom mliku je schopna i 6x za den a i kdyz do sebe dostane ted preci jen nejake jidlo, stejne je to minimalne 5x. Je to prosím normalni? Mate s tim nekdo zkusenost? Nechapu jak muze tolikrat kdyz skoro nic neji. Prijde mi, ze je porad jakoby plna, ale proste nema z ceho. Pliny u nas litaji snad vic nez kdyz byla mimco. Taky me napadly nejake strevni problemy, ale jinak je v pohode... Jen kadi a kadi a kadi 😁 snad to neni uplne stupidni dotaz, ale uz vazne nevim ani co ji davat k jidlu, skoro nic nechce. Dekuji vsem kdo docetli

normalnimatka
13. črc 2020

zuby můžou trápit i dlouho předtím, než je to nějak znát... a se zubama je často nechutenství a i ty průjmy. ale pokud to trvá dýl, asi bych s tím zkusila něco udělat. podle mě to úplně standard není, už jen ta četnost. může to bejt i alergie nějaká, nebo intolerance, nebo jen ty zuby...těžko říct... každopádně bych určitě dítěti dávala probiotika. uvidíte, jestli to bude mít nějakej efekt. i když jako, pokud fakt tý tuhý stravy je málo, tak je možná normální, že je stolice řidší........ tyjo, fakt nevim. dej na svůj instinkt a třeba prodiskutuj s pediatrem, pokud za něco stojí.

veronika_aki
autor
13. črc 2020

@normalnimatka dekuji za komentar. On to neni vylozene prujem.. Proste mekci stolice ale snad po kazdem drobku co sni. Takže už mě to docela zaráží. Pritom treba dnes mela k jidlu jen rano mliko, pulku ovocne presnidavky, pulku sklenicky prikrmu, zase mliko, dve krupky a asi deset zdibecku rohliku. Ted pred chvili opet mliko. Prijde mi to za den hrozne malo a jak pisu kadila dnes myslim vazne 5x 🤷‍♀️🤦‍♀️

normalnimatka
13. črc 2020

@veronika_aki no, když si projdu, co mi jedlo mrně za dnešek, bude to podobný, a je i podobně starej:D ale 5x za den teda kadění nemá, no...pokud je to jen měkčí, asi to bude tím,ž e má prostě málo tuhý stravy. a když nechce, nic s tím moc nenaděláte. samozřejmě nabízet, třeba i zkoušet jiný způsoby podávání jídla - myslim teď BLW, nebo dávat místo skleniček to samý, co jíte vy (samozřejmě nějak upravený k věku)... ale množstevně mi moje děti taky dlouho fakt jen uždibovaly, ochutnávaly... na hlad fakt neumřou, neboj🙂 spíš chápu, že tě to asi překvapuje, když dřív jedla normálně...

veronika_aki
autor
13. črc 2020

@normalnimatka překvapuje mě právě hlavně cetnost te stolice. Protože vazne nechapu jak se z toho mnozstvi co jsem popisovala může 5x za den totalne zes...Pardon 😁 ale moc dekuju za rady. Asi to necham par dni a kdyztak radeji nakluseme k pediatrovi

normalnimatka
13. črc 2020

zase kdyby to bylo se zubama, tak by asi vykazovala nějaký známky nepohodlí, šmrdlala si v tý puse atp.. . si myslim. ještě můžeš zvednout telefon a prokonzultovat nejdřív takhle. třeba něco dr. napadne🙂

zmrzlinka
14. črc 2020

Moje děti to taky takhle měli....a vždy i pak vylezli zuby.Jist nechteli.Jenon mlíko a vždy se celý pototo 🤣🤣🤣A taky několikrát za den

xxx3d
14. črc 2020

UM má pořád stejný? Neměnila si to třeba? Jinak, jak si psala, že jako nic nejí, tak co to mlíko? 🙂 to je její jídlo, do roka je dítě kojenec, takže to, že nechce nic jinýho neřeš, nabízej, a pokud není stolice průjmová, malá není neklidná, nebo nevykazuje jiné klasické znaky nemoci (teplota, únava, neklid) tak bych byla v klidu. Pro tvůj klid se můžeš zeptat své pediatry.

veronika_aki
autor
14. črc 2020

@xxx3d ano, mlicko je od narozeni stejne. Tusim, ze to budou stejne zuby, ale ma venku ctyri a ani u jednoho takovy prubeh neznam. Skoro jsme si nevšimli, ze ji rostou. Asi ji to takhle staci, jen ja bych do ni porad neco cpala no 🙂 zvladala uz papat normalne, i večeři obcas a ted takovej zlom a uz fakt celkem dlouho. Ale dekuji 😉