Zrzavé dítě. Kdy to půjde vidět?

nikous621
27. čer 2024

Ahojky , kdy se vám “vybarvilo” vaše děťátko, že bylo zrzavé ? Přítel má prorezavělé vousy a přemýšlíme zda může být syn rezatý… Má 10 měsíců … Oba máme tmavší pleť , starší dcera je taky tmavší i vlasy má hnědé. Syn má taky pleť tmavší , ale vlasy mu začaly světlat.. Může být tedy zrzek ? 🐿️😊

jannym
27. čer 2024

Dcera mela od roku do 6 let takovy narezly odstin po tatinkovy, jak vic roste prevlada blond, ale pokud by mel byt fakt rezaty, to uz by podle me bylo u vas videt

pampeliska1313
27. čer 2024

Zrzci jsou “agresivní” a jestli má byt zrzek, bude určitě a myslím, ze by to už bylo. Ale manžel má taky rezaty vousy a jinak má hnědý vlasy a syn má hnědou taky.) a zrz nic.)

te_reza
27. čer 2024

Vyloženě zrzavý nejsme ani jeden. Já mám vlasy hnědé s odlesky do rezava, jsem pihatá. Holka má stejný odstín co jí pořádně začaly růst vlasy.

cherie24
27. čer 2024

@nikous621 podle mě zrzek nebude, když má tmavší pleť. Zrzavý lidi jsou většinou světlý, pihatý a těžko se opalují. Moje spolužačka se pokaždé mazala faktorem 50 a stejně byla jak rajče spálená. Nikdy jsem neviděla přirozeně zrzavého člověka s tmavší pletí.

mishka87
27. čer 2024

Můj brácha měl zrzavé vlasy od narození cca do 3 let. Pak mu začali tmavnout a má je tmavohnědé. Oba naši rodiče jsou černovlasý. Jen děda z máminy strany byl blonďák. Jinak všichni příbuzní tmavovlasý.

nikous621
autor
27. čer 2024

@cherie24 no právě jsme se nad tím taky dost pozastavili, že jsme takového člověka nikdy neviděli 🙂 ale trošku nás začalo mást to že mu ty vládly světlají

nikous621
autor
27. čer 2024

@pampeliska1313 právě že má jen “pár “ vousů prorezavělých jinak má hnědé / černé vousy

mishka87
27. čer 2024

@nikous621 Já měla od miminka tmavší vlásky a postupně mi zesvětlaly . Jen ne úplně do blond jako měl děda. V létě mám dokonce i 2 odstíny barvy. Teď dokonce tři s pár šedinami.

lilian2111
27. čer 2024

Kamarádka má syna 2 roky a vlásky má rezavé až teď, takže těžko říct. 🤷🏻‍♀️

malytlustyhroch
27. čer 2024

Ten tmavy pigment ten rezavy proste prebije, mozna bude mit odlesky do zrzava, treba kdyz v lete vysisuje, ale vic bych myslela, ze mozne neni. Aspon v okoli to tak bylo. Me by zas zajimalo, jestli kdyz ma dite zrzave po narozeni, jestli mu zustanou, ale spis cekam, ze taky ne.

nikous621
autor
27. čer 2024

@lilian2111 ty brďo, tak to celkem dlouho 😮

nikous621
autor
27. čer 2024

Děkuji všem 😊 aspoň v tom máme tak nějak jasno 😊

palja
27. čer 2024

@nikous621 hned když jí narostly vlasy. Dlouho byla plešatá, ale že je zrzek, tak bylo znát snad od roka. Hlavně v létě a na fotkách. Vypadala jak mládě orangutana 😄😄 teď má 6 let, má to spíš do měděné a barvu jí všichni závidí. Když vidí svoje fotky, když byla malá, tak říká : já jsem byla malý zrzek 🙂

barulina
27. čer 2024

@nikous621 však i tvá dcera má nazrzlý odstín když svítí sluníčko. Tedy co jsem viděla fotku na tvém profile.

drzticka81
27. čer 2024

Muz byl zrzek v detstvi, ted ma vlasy oriskove, ale vousy do rez. Syn byl zrzavy jako miminko do cca 2 let, ted je oriskovy s odleskem do medena-uvidime pak vousy 🙂)) nejmladsi dcery byla kolem 8 mesicu taky zrz, pak zesvetlala a je to spinava blondyna 🙂)

95newmommy2020
27. čer 2024

Syn byl kolem roku až roku a půl do rezava, ale nakonec je z něj špinavej blonďák a myslím, že časem ještě ztmavne.

lilian2111
27. čer 2024

@nikous621 to jo 😀 ale koukala jsem na fotky a váš chlapeček mi nepřijde jako typ zrzka 😁

ninive211
27. čer 2024

Určitě nebude zrzek,max.odlesky ve vlasech, zrzci mají fototyp pleti č.1, velmi světlou pleť, náchylnou ke spálení (v podstatě se neopálí-nezhnědnou) + sklony k pihám (nemusí být, ale často jsou)

nikous621
autor
27. čer 2024

@barulina vážně ? Tak toho jsem si tedy nikdy nevšimla 😂

nikous621
autor
27. čer 2024

@lilian2111 No aspoň že tak 🙏 Já bych se nejvíce bála toho , že by se mu děti ve škole posmíval..I když vidím někde nějáké děťátko rezaté , tak se rozplývám 😍 Ve finále je jedno jaký bude , hlavně ať je zdraví ..

barulina
28. čer 2024

@nikous621 no já to tak vidím. Gen je to silný. Za mě je ještě čas hodnotit finální zbarvenodt

lentilkah
28. čer 2024

Chlap je tmavy, ma hnede vlasy s odlesky do zrz, a sem tam ma i zrzavy vous. Moje babicka byla zrzka.
Syn je zrzavy od mimina, to mel vlasy az cervene, postupne mu zesvetlaly a trochu mu zacina nadech hnede. Ale on neni vylozene typicky zrzek, je sice svetlejsi- to ma po mne, ale nema problem se trochu opalit. Pihy take nema, oci ma hnede a oboci taky.
Dcera se narodila cerna a postupne ji vlasy zesvetlaly do hnede s odleskem do zrz, misty az blond.
Jinak jeste jsem se nesetkala s tim, ze by se synovi nekdo smal, ale verim, ze ve skole se tomu nevyhne. On sam uz vnima, ze to neni tak obvykle.

guliii
29. čer 2024

Zrzek nebude, to by měl i pleť hodně světlou. Tchán je zrzavý, manžel má v létě také ve vousech odlesky zrz, první syn byl kolem roku hodně do zrz, ale teď ztmavnul do hněda. Mladší je blonďák a má hodně světlou pleť, ale asi taky zrz nebude, to už by byl. Já měla ve škole zrzavého spolužáka a ségra zrzavou kamarádku a nikdo se jim nesmál.

nikous621
autor
29. čer 2024

@guliii My měli ve třídě taky zrzavého spolužáka a vím že se mu dost dětí posmívalo 😏

dyechampion
29. čer 2024

Ja jsem jsem zrzek, bila plet co se mega spatne opaluje, pihy vsude, zeleny oci. Prava zrz jsem byla asi do 10 let pak mi vlasy trochu ztmavly do hneda, na slunicku jsou do zrzava. Nicmene kdyby byl zrz, by se to uz davno projevilo. Me nikdy nikdo nesikanoval, vse v poho, je hlavni to neresit jako nejaky problem spis to brat jako prednost, je to unikat (4-5% populace)🙂 ale to blby opalovani, na to nadavam vzdy.

nikous621
autor
30. čer 2024

@dyechampion Já to vidím taky jako něco vyjímečného a hezkého 😊 To opalování stojí asi za prd tomu věřím

guliii
30. čer 2024

@nikous621 ono možná záleží jak kde, my to nebrali jako něco divného. Prostě byl zrzavý, jiný černovlasý, další blonďák.. prostě jen barva vlasů. 🤷 Možná proto, že zrzavých bylo ve škole víc, tak se nad tím nikdo nepozastavoval. Ségra má zrzavého manžela a kromě toho, že ho pořád hlídá aby se mazal krémem proti sluníčku to opravdu nikdo neřeší. Posmívat se děti můžou kvůli všemu ( brýle, nos, tloušťka, hubenost, velká prsa, malá prsa, výška..).

nikous621
autor
30. čer 2024

@guliii to je pravda že se můžou posmívat za cokoliv a každý jsme jiný a tak to má být , kdyby jsme byli všichni stejný , byla by to nuda 🙂