Zkyslý čaj. Mohla jsem tím zadělat synovi na nějaký zdravotní problém?

lucie7324
15. bře 2022

Ahoj, syn 7 měsíců je už asi dva měsíce na přikrmech (kojen), tudíž dávám už i vodu nebo čajík, moc toho nevypije,celou lahvičku 150ml určitě ne a až teď po dvou měsících jsem zjistila,že když mu udělám odpoledne nebo ráno čaj,že ho má večer zkyslý,prostě je cejtit ,že je zkyslej,na chuť i na čich a já blbec mu to dávám takhle už asi 2 měsíce. Zjistila jsem to až teď,nenapadlo mě,že zkysne. Mohla jsem tím malýmu zadělat na nějaký zdravotní problémy? Co se třeba týče trávicího systému? Nejsem matka,co ze všeho plaší,ale o to malý telicko,který může chytnout ze všeho kde co,tak tohohle se bojím kor,když mu to dávám už snad dva měsíce.

elesse
15. bře 2022

To se mi nikdy nestalo, co varis za caj?

katule1990
15. bře 2022

@lucie7324 Jakoze odpoledne uvaris caj a vecer je zkyslej? To je nejaky divny. Ja varim caj vzdycky rano a nikdy vecer zkyslej neni. Neni nejaky problem v lahvicce?

michaela666
15. bře 2022

Lahvičku před každým naplněním čaje pečlivě umyješ a vypláchneš? Nemohlo se třeba stát, že ve spěchu tak něco zůstalo? Jaké je složení čaje, třeba je tam nějaká surovina co není v pořádku.

lucie7324
autor
15. bře 2022

@michaela666
Ano, pokaždé vymeju, dávám od babylove z dm, bio fenyklový a nebo bio ovocný se šípkem.

lucie7324
autor
15. bře 2022

@elesse od babylove Bio fenyklový a nebo bio ovocný se šípkem, oba mi to dělají.

lucie7324
autor
15. bře 2022

@katule1990 tak to netuším.

pribylovapetra
15. bře 2022

Me se to taky stávalo, ale řekla bych ze ta to mohla ta plastova lavička. Měla jsem teda jinou značku. Ale přišlo mě pak ze ta lavička smrdi sama o sobě a nedalo se to vymýt.

michaela666
15. bře 2022

@lucie7324 Zkusila bych jinou lahvičku, možná je to tím. Nikdy jsem se s tím nesetkala. Ráno uvařím dětský čaj do skleněné konvice, malá ho pije až do večera a co zbude piju já další den ráno.

katule1990
15. bře 2022

@lucie7324 Tak to bude lahvickou, cajem urcite ne. Delam stejny caje z DM a nikdy vecer citit nebyli.

hojda
15. bře 2022

zkus skleněnou lahvičku simax

berta3
15. bře 2022

@lucie7324 Poslední dobou mi to taky čajik Babylove dělal, vyměnila jsem za Leros a vše v pořádku. Možná nějaká špatná šarže, protože čaje Babylove používáme nepřetržitě skoro rok a vždy byly v pořádku.

jjasmina
15. bře 2022

@lucie7324 u nás smrdela láhev spíš než čaj

jancabr
15. bře 2022

@lucie7324 taky mi to dělá šípkový nebo bylinkový čaj. Máme lahvičku MAM. Snažím se nedávat hned horký, ale stejně jakoby zkysne. Ráno dám do lahvičky čaj, v poledne ji vymyju a dám vodu na pití.

hankaros
Autor odpověď smazal
Zobraz
knoesell
15. bře 2022

@lucie7324 taky jsem si všimla, že mi to čaj udělá, ale jen v plastové lahvičce, proto ráno vařím do konvice a postupně dolévám, z konvice se dá pít ještě i další ráno, v lahvičce je zkysly. Myslím, že pokud toho nevypil hodně a netrápí ho bříško, mělo by to být v pohodě.

katule1990
15. bře 2022

@hankaros Kdyz jsem cetla "zensky, probudte se", tak jsem si rikala, co za prevratny objev ve zkyslem caji prijde, pak mi doslo, ze to sem asi patrit nebude 😂😂😂. Snad chlap autorky korunu udrzi 🤭.

tasimia
15. bře 2022

@hankaros špatná diskuze.

emamaira
15. bře 2022

Tohle dělají některé plastové lahvičky, smrdí klidně i voda. Skleněná to neudělá, ale to není řešení pro dítě. Mám obyčejnou od Aventu a je v pohodě, pro staršího mám Zdravou láhev a taky dobrý.

sirinfirst
15. bře 2022

To bude tou lahvičkou.. Akorát vůbec nechápu, proč čaj 7 měsíčnímu kojenému dítěti..

elesse
15. bře 2022

Babylove pouzivame nekdy taky. A fakt mi to nedela. Lahve kontroluju hodne, hludam si, aby sly poradne vymyt a tak… tak jedine tim. Caj nesladim

lucie7324
autor
15. bře 2022

@sirinfirst Je převážně na kojenecké vodě,ale prostě jsme už zkusili i čajík,pije prevazne jen,když má příkrm nebo něco jiného než mlíčko,jinak dávám pak občas jen cucnout během dne. Už většinou kojim jen ráno a pak večer

sirinfirst
15. bře 2022

@lucie7324 tak pokud odstavujete, tak učení na pití chápu

cilkat
30. bře 2022

Souhlasím s holkama, myslím, že je špatná láhev. Čaj by měl vydržet mnohem dyl bez změn...
A k původní otázce: zkvasene/zkysle pití může způsobit akutní průjem... ale chronickou potíž by dělat fakt nemělo ani při každodenním pití. (Pokud je zkysle a ne plesnive... ale za půl dne v prevarenem čaji plíseň fakt nevypestujes...)