Zkusit odplenkovat?

ondul
10. čer 2021

Dobry den, ahoj,
rada bych se poradila se zkusenejsimi.
Synovi je sice teprve 16 mesicu a kousek, ale nejak me to ponouka, jestli nezkusit odplenkovat. Ma latkove pliny, na velkou chodi z 90% do nocniku. Vetsinou se vykaka rano po probuzeni, kdyz az behem dne, tak me chytne za ruku, rika boba a jde do koupelny. Na curani si rict neumi, ale uz nekdy miva po obedovem spanku sucho a zvladne to pak do nocniku, kdyz ho posadim. Kdyz beha bez plinky, vi, ze cura, ale o to si jeste nerekne. Nocnik ma rad, cte si na nem, kdyz zrovna potrebuje, tak se do nej vycura.
Chapu, ze je mnoho lidi, kteri cekaji do starsiho veku, ale prijde mi, ze o to jevi syn zajem, tak si rikam, jestli to nezkusit, treba to behem par dnu, tydnu pochopi. . A jak na to mam jit? Koupit trenky? Nechat behat v mokrych gatich, aby mu to doslo?
Diky!

g_m
10. čer 2021

Dcera byla v roce a půl přes den bez plenky, nijak jsem na ni netlačila ani ji nenutila, prostě to pochopila, když jsme to zkusili. Ale chtělo to určitě cca týden, kdy jsem ji hlídala a dávala čurat já. Nečekala jsem, až si řekne nebo se počurá, ale když už mi přišlo, že pila a dlouho nečurala, tak jsme to zkusili...

janina228
10. čer 2021

@ondul zkusila bych.. když nic,tak plínu vrátíš 🙂

monii007
10. čer 2021

Zkus to, za to nic nedas. Ja synovi koupila trenky, rekli jsme si, ze budem chodit na nocnit a rikat si a za dva dny uz chodil automaticky a rikal si krasne. Oni jsou sikovni 👍😊

merope
10. čer 2021

Dost dětí je bez plen už v roce. (jen ten můj...) Na tvém místě bych určitě skočila a ... závidím 🙂

amazonkajanik
10. čer 2021

@ondul nechat nahatého, mokré gatě jsou jako mokrá plena . Třeba náš kluk teď 4 den chodí na na nočník, ale nesedí,čůrá obkročmo, takže fakt musí být od pasu dolů nahý. Naopak kakani bude problém, páč když jsem prvně dala nočník, měl bolavé kakani a má teď prostě strach 😟a i před tím se zasival do kouta a tam tlačil do pleny ...

zuzekk
10. čer 2021

Určitě zkus, když je s nocnikem ok, není důvod se trápit s plenama. Syn to měl podobně, dávali jsme pres den plenky jen na spaní a delší cesty, v roce a půl už ani to ne. Dávala jsem ho na nočník sama, když mi připadalo, že by se mu mohlo chtít. Říkat si začal o hodně později.

ondul
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
ondul
autor
10. čer 2021

Dekuji moc za podporu, zkusim to!

pginka
11. čer 2021

@ondul ahojky můj má 1rok a už budu skouset na nočník, všechny moje 3 deti chodili už v roku a půl sami . Tak uvidím jak to půjde posledním ale chce to velkou trpělivost 😁