Zhoršení spánku z 0 na 100. Nějaké nápady?

20. srp 2024

Dobrý den,
chci se zeptat, dcera 10 měsíců spinkala od miminka krásně. Prodělala tedy běžné regrese, kdy bylo horší uspávání ale spala. Dostali jsme se pak dokonce na jedno noční krmeni a zvládla i 5h v kuse. Ale.. Začaly růst zuby, první vylezl na přelomu 8/9 měsíce a pak další tři, takže 4 zuby za měsíc je mazec, klube se minimalne ještě jeden. Takže už jsme kromě homeopatik sáhla po paralenu i nurofenu. Bohužel nespinka ani s léky na bolest.

Uspání není problém. Usne u mlíčka, ale pak jsme každou hodinu a půl až dvě hodiny vzhůru a krmí se i 3x za noc. To opravdu zkouším vše (houpani, dudlik, pití) ale většinou zabere až mlicko.

Někdy je bdelé okno, to pak uspim, ale opět, do dvou hodin vzhůru. Nebo place ze spaní, hledá dudlik.

Ukládám ji do postýlky, kterou mám vedle postele. Mezo 23-2 si ji beru do postele.

Vím, další regrese, spurt, ale tenhle stav už trvá přes měsíc a stále žádné zlepšení.

Hlavne opravdu vypije 180ml 3x za noc 8o

Přes den máme dva španky trvající mezi 1-2h (cca 10-12 a pak mezi 14:45-16) uspavame okolo 20:00. Vstává mezo 6:30-7:30

Ještě jsem zkoušela také bylinkovy čaj na spinkani, aroma oleje + teda ta homeopatika a léky na bolest.

Nějaké nápady? :(

gbp
20. srp 2024

nebudeš to chtít slyšet, ale řešení je přestat to řešit 🤷‍♀️ přečti si Prosím, spinkej - S láskou o dětském spánku. mě to moc pomohlo. u první dcery jsem zkoušela vše od léků, přes doplňky stravy, změnu všeho možného až po lapače snů. pomůže jedině z toho vyrůst.
u druhé to už neřeším. snažím se jen přečkat kruté dny kdy se budí i 3x do hodiny...🙈
drž se 💪

autor
20. srp 2024

@gbp no což o to ze bych to nějak zběsile řešila, zamýšlím se nad tím po měsíci a kus, ale potřebovala bych se taky už sobecky vyspat 😂🤭

gbp
20. srp 2024

chápu. mám obě nespací. nespala sem celou noc už přes 4 roky 🙈 když je nejhůř, spím i přes den 😅

ukki
20. srp 2024

Oni to ale vůbec nemusí být zuby, my jsme takhle přišli na to, že je dceři v 11 měsících postýlka malá, když jsme nakonec vyčerpáním usli v ohradce v obýváku, ve větším prostoru spala krásně 🤷

gbp
20. srp 2024

@ukki na postel přešla starší v roce a mladší ještě dřív. postýlka vůbec není pro moje děti 😅 akorát se o to tlučou a zamotávají mezi šprušle i přes mantinely 😅

autor
20. srp 2024

@ukki zvažuji právě všechny možnosti, přemýšlím jestli mi něco neuteklo

aktakd
20. srp 2024

Za mě je to normální. Přestala bych se dívat v noci na hodiny, vzala k sobě do postele a v polospánku nakojila, pokud kojíš. O víkendu dala dítě ráno tatínkovi a spala třeba do oběda.

jahodi
20. srp 2024

když se mi dcera v podobném věku začala během noci budit, připadalo mi, že se nějak moc pohne a to ji vzbudí. Zkusila jsem znova zavinovat (vzhledem k její velikosti, do povlečení na její deku) a úspěšně... 🙂