Zácpa u 13denního miminka

jana2222016
31. pro 2018

Holky potřebuji radu. Malá má 13 dní. Od půl 4 ráno od neděle se nemůže vykakat. Je plně na UM. Dneska jsem ji začala dávat kapky espumisan a probiotika. Co mám ještě udělat aby se konečně vykakala? Zkoušela jsem masáž, hybeme nožičkami, dávala jsem i do zadečku teploměr. A pořád nic. Vyzkouším ještě feniklovy cajik. Co ještě udělat? Jsem zoufalá 😪

zrzeckas
31. pro 2018

Kminovy cajik moji male pomahal lip jak feniklovy a jinak my museli trubickovat. V lekarne koupene trubicky....jsou na to primo urcene trubicky.... https://bolavebrisko.cz/wp-content/uploads/2017...

bayt
31. pro 2018

My jse používali rektální rourky. Ale jen v případě, že bylo vidět, že to malýho trápí.

michaelllas
31. pro 2018

Nám pomáhal fenyklový čajík a taky nahřívání bříška-tepla plenka, teplá voda, nebo jsem si maleho pokladala na sebe- ja do pololehu na moje břicho položila malého zadickama a hladila mu bříško, klubickovala...

slunecnice358
31. pro 2018

@jana2222016 ještě bych vyčkala... není to tak dlouhá doba

giraffe183
20. led 2019

@jana2222016 ahoj, nevím jak jste dopadli, ale náš malej je na UM od 2 tydnu, to jsem zacala dokrmovat a teď ve 2 měs je skoro úplně na UM, kojení má spíš jen na chuť, a čím více UM papa, tim méně často kaká, dle mého není UM, tak mastne, když jsem totiz odávala, tak na lahvičce bylamdost silná vrstva tuku. Teď, ve 2,5 měs kaká i jen 1x za 3 dny a je to naprosto normální. Já dávám probiotika a ještě Baby Calm, kapky z anýzu, fenyklu... Jsou olejové, takže podle mě to trochu pomůže. A taky jsem začala 1* denně kapat rybi tuk do flašky namísto vitamínu D. Když mi ujede ruka a kapnu trochu víc, tak se ještě ten den pokadi -ale na to bacha, nesmí se to přehánět. Jinak ten Espumisan je spíš aby se vyprdeli, než na kakání.
Jinak jsem vyzkoušela téměř všechna mléka od Nutrilonu a teď jsme na Sunaru a je to pořád stejný, prostě UM většinou způsobuje méně časté kakání, důležité je, aby to mělo nějaký řad a mimco nebolelo bříško.