Vyřvávací metoda nepomohla?

ajurka
12. bře 2015

chtěli bychom malého naučit spát budí se co hodku a vyžaduje prso... pokud ho nedostaNE ŘVE A ŘVE.... nic nechce jen prso.... nevyspíme se doma nikdo... kdyby tolik nepřibíral na váze neřešila bych to, ale musím... otazka se týká toho jestli tohle někdo praktikoval a žádná změna... malého bych nenechávala vyřvat byl by s ním přítel a utěšoval by ho....

terezas4
12. bře 2015

Kolik mu je? Jak dlouho to trvá? Nejste po očkování? Co zuby? Třeba je to spurt, pokud je jen kojený tak bych neřešila přibírání, dcera se v noci budila na kojení co dvě hodiny do 14m, a pravda že to nebylo jen o krmení, ale chtěla cítit blízkost. Co se týče kojení a přibírání, ze své zkušenosti ti napíšu že jsem kojila co dvě hodiny i přes den do 8m. Vyplakat bych ho nenechala ani u přítele, nebude tam sám, ale nebudeš tam ty.

brendamonique
12. bře 2015

@ajurka ... ahoj asi tě zklamu, ale můj druhý syn, byl "hladový" a jedl ze začátku klidně i po hodině, po tom co jsme skončili na UM úplně jedl i tak třeba po hodině a půl nebo dvou v noci opět ... dodnes pije pořád stejné množství, ale vyžaduje častěji ...teď již spí tedy lépe už je veliký, ale ty první 2. měsíce se prostě po hodině budil ... sem tam to bylo déle, ale dr. to beztak neřešil, sám má doma 3 malé děti a řekl mi, že u nich je to podobné, prostě se to časem srovná a on si sám řekne co chce nebo nechce, když je takto malý, beztak mu nevysvětlíš, že mu prso nedáš ... a vyřvání na něho neplatilo. Co vím, tak i maminky kolem pokud kojily, kojily ze začátku častěji, než se to srovnalo, jsou to ještě prcci a jak psala terezas4 ten spurt to také může být.

tulikiss
12. bře 2015

@terezas4
@brendamonique
ajurka to nenapsala, ale zakladala tema rocni dite ma 15kg...takze vzhledem k tomu jsou vase rady trochu mimo..

jjustyna
12. bře 2015

A kolik je malému? U nás na spaní zabralo až to, že jsem přestala kojit. Ale to bylo kolem roku. Do té doby se budil i 7x i 9x za noc a vyžadoval si prso a blízkost. Pak přišlo dost vypjaté období a já jsem nedávala únavu ve dne i v noci a přestala jsem kojit. Musel ode mě v noci dost vypít, protože mi i pak zhubl, ale od té doby už se v noci nikdy neprobudil. Nechce ani napít ani mě nevolá.
V tomto byla u nás v kojení nevýhoda. Ne jen, že jsem ho nemohla nikomu nechat na hlídání, ale i spánku jsem si užila skromně....

terezas4
12. bře 2015

@tulikiss ....diky za upozornění, myslím že zakladatelka by to zvládla sama,
@ajurka nedokazu posoudit jestli je to moc, Z. měla v roce 12,3kg, pije dost nebo je to jen o ucucnuti a usnutí? , bohužel tvoji další diskuzi jsem nečetla

antoinet
12. bře 2015

Doporučuju ti, neřeš to v diskuzi, je to složité téma a potřebuješ více informací, doporučuju knížku Každé dítě může dobře spát. Budeš totiž muset dodržet pár věcí, především pevný režim dne (nejlíp jeden denní spánek aspoň 4 hodiny před nočním), pestrý denní program (vycházka a tak, ať je unavený), dobře větraný pokojíček, oblíbený plyšák v postýlce a hlavně stálé pořadí večerních rituálů (např. večeře, koupání, zuby, písnička). Plakat bude, můžete za ním chodit častěji, než se doporučuje, ale doporučuju nechat ho tam samotného, ať se to fakt naučí a nepotřebuje vás x-krát za noc znova a znova, když se trochu vzbudí. Držím palce!

suzanna123
12. bře 2015

@ajurka když jsem malou odstavovala od nočního kojení, tak jsem si ji vzala k sobě, mazlila se s ní a pouštěla jí písničky z mobilu a prošlo to docela hladce...

jjustyna
12. bře 2015

Jestli je to jak píše @tulikiss a malému je rok, tak to radím přestat kojit. Jinak to nevyřešíš. Já jsem se toho dlouho bála, taky furt fňukal a mysleli jsme, že to nezvládneme. Ale udělala jsem to tak, že jednou po probuzení jsem mu řekla, ať se od maminky napije, že je to poslední mléčko, pak už nebude. Vyměnila jsem si místo v posteli s manželem, takže když přicestoval v noci, tak jsem tam nebyla, manžel mu jen řekl, ať si lehne, že on mléčko nemá. Pak se začal ptát přes den, to jsem ho rozptýlila hrou. A za tři dny byl klid. Jak jsem už psala i zhubnul a od té doby už tolik nepřibírá. V roce a půl měl 12 kg, teď má 2 a půl a má 13. Což se tedy odvíjí i od jeho aktivity...

hojda
12. bře 2015

Ty se musíš zaměřit na to odstavení, takže nejlíp, aby ho hlídal přes pár nocí třeba přítel, aby tě vůbec necítil, cítí z tebe mléko a chce ho.

megy
12. bře 2015

otázkou je, jaký má i režim, zda je miminko unavené. často děti pláčou, že jsou přetažené. u nás to teda známe u obou - u prvního jsme přišli na to, že hází rukama a to ho budí a tak jsme mu pořídili zavinovačku od půl roku - lehkou - swadlle me. po roce začal spinkat. pokud se budí a řve co hodinu, taky bych uvažovala, zda to není ze spánku a ty ho ještě tím probudíš - to se nám stávalo taky dost často. z ničeho nic ze spánku řev jak kráva a pak , když jsem si myslela, že ho něco trápí, tak jsem ho chudáka ještě více rozbrečela, protože jsem ho vzbudila. jinak jsem ti psala, že máme v roce 13kg fuč a přes 90cm, takže to není taky drobeček 🙂 ono zkuste zda se nebudí zimou, nebo naopak horkem, vypozorovat, zda to není pláč ze spánku .to bývá dost často. jinak zkusit na noc falšku s UM a uvidíš 🙂 to se upraví neboj. já to ze začátku zažívala dvakrát - starší se budil i miminko a já byla hotová

brendamonique
12. bře 2015

@tulikiss ... to holt zakladatelka měla uvést v příspěvku, nemám čas tu dohledávat informace o tom kolik by jejímu dítku mohlo být let či měsíců 🙂 ... když je vidět jen jakýsi příspěvek o očkování Hexy, což by začátku také odpovídalo ?!?
... jinak souhlasím plně s @hojda ... u prvního jsme měla podobný problém s pitím čaje ... budil se neustále kvůli pití čaje ... až mě to přestalo bavit a dostal vodu, kterou několikrát zahodil, povztekal a bylo ... ale v tomto případě, bych zvolila přesně to co radí hojda.

mandala
12. bře 2015

@megy Tak třeba náš určitě není přetažený, mám vyzloušeno, že pak usíná hůř, než když se vyspí dosyta, takže ho nechávám spát, jak si řekne, večer usne pěkně, ale pak se taky budí co 1 - 1,5h. Hladový není, zima ani teplo, já tvrdím, že u většiny kojených je to jenom závislost na prsu.
@ajurka Zkus to, nějak odstavit musíš, já se k tomu pořád ještě neodhodlala. To víš, že to bude těžké pro všechny, ale musíš se obrnit, vydržet a nepolevit. Hodně zdaru!

jjustyna
13. bře 2015

souhlasím s @mandala. Odstavit dítě od kojení není o vůli dítěte, ale maminky. Když mi to doktorka řekla, tak jsem se zlobila, ale měla pravdu. Pořád jsem si říkala, že ho přece nepřipravím o pomazlení, že mi to přece nic neudělá, kdo má poslouchat, jak pořád brečí. Až jednou přišla únava a nechuť dělat dudel a šlo to hned. Jen se musí rozhodnout maminka.

anezka1
29. bře 2015

Syn se budil od 4.mesice cca 10x za noc.Ted ke konci uz se budil i 15x a to uz muj pohar trpelivost pretekl.Do tyhle chvile jsem o tom nedat prso nechtela ani slyset,ale s timhle intrervalem jsem byla k.o. ja i syn,takze prisel vecer,kdy prisla ta nechut delat dudel.Rozhodla jsem se v noci kojit jednou,dvakrat a hned druhou noc vypadalo,ze se to vyplatilo.Treti noc,pata noc,sedma...porad dobry.Jenomze do tri tydnu se zase zacal budit casteji,uz to bylo zase 5x,6x....Takze tudy cesta nevedla.Tak jsem se nakonec rozhodla prestat kojit v noci uplne.Odmitala jsem do toho znovu spadnout.Bohuzel,cely proces jsme absolvovali znovu...ale pres den stale kojim,v noci uz odmitam....a pevne verim,ze to pujde.

lu777
29. bře 2015

@ajurka vidím na fotoblogu, že malému je rok... pokud hodně přibírá, tak si myslím, že Tvůj plán v noci komplet odstavit je dobrý nápad... i to, aby u toho byl přítel, protože z něj nebude to mléko cítit...
doporučuju vytrvat, může to pár dní trvat... já takhle odstavovala od lahve v noci, byla jsem jak zombie už a malý přibíral moc a pak už mi začal i víc vyžadovat mléko v noci než jídlo (i příkrmy) ve dne...
taky jsem musela povolat manžela, protože bych to sama asi psychicky nedala... muž mě podržel a ve chvíli kdy jsem byla sama už opravdu přesvědčená, že je čas na tohle, tak to šlo vcelku dobře - pár dní se malý budil, pak dobré, za týden ještě asi dvě noci krizovější ale jinak to nebylo tak hrozné jak jsem čekala (krize byla první noc)....
hodně je to opravdu o tom, že děti vycítí kdy je máma o něčem pevně rozhodnutá 😉 to jsem si ověřila víckrát

melodygirl
29. bře 2015

@ajurka No já odstavila dceru ve 20 měsících a to v noci pila z prsa nejméně 5x. A po odstavení se budila stejně často a vyžadovala alespoň čaj. Ale někomu odstavení v buzení pomůže. A každé dítě má jiný metabolismus, dcera byla kojená fakt často téměř do dvou let, ale zase patřla a patří k těm hubenějším ve svých 3 letech jsme dosáhly sotva 15 kg a to je na holku nadprůměrně vysoká.

lu777
29. bře 2015

@melodygirl @ajurka mně se starší taky budil dost... takže jsme pak udělali čáru totální a v noci prostě nebyl ani čaj (kromě toho když byl nemocný)... protože jinak jak viděl flašku tak amok, chtěl mlíko... jakmile jsme zrušili flašku v noci úplně tak mu to bylo jasné a byl klid a spali jsme všichni 😎