Váha - 5denní holčička. Je to v pořádku?

13. dub 2020

Dobrý den, mám doma 5denní holčičku, porodní váha byla nižší, ale je donošená, zdravá, tam je vše v pořádku.
Váha při narození byla 2370, pousteli nás s 2220g s tím že mléka mám na rozdávání, třetí mimčo a malá půjde s vahou nahoru. Pustili nás v sobotu, včera nám jeďte padla na 2150, dnes váha stejná jako včera. Pokakane a pocurane plínky jsou, jak by měly být, pije každé tři hodiny 30-50ml, dnes navýšila na 60-80ml. Odsavam a dávám mé mléko, plus ob krmeni Sunar, nemám tolik mléka aby to pokrylo jen to...

Je ta váha v pořádku? Mělo by to teď už jít jen nahoru? 🙂 děkuji

amazonkajanik
13. dub 2020

My museli při tak nízké váze každý týden na kontrolu,dokud syn neprehoupl hranici 3kg. Jestli si dobře pamatuji,tak nabiral cca 500g týdne, byl na mm plus dokrm um. Porodní váha 2,66 při propouštění 2,35. Pak se ale rozjel a co měsíc 1,5kg nabral,srovnalo se to s příkrmy po 6měsíci. Teď má v 10 měsících asi 10,5kg,zítra jedeme na kontrolu,tak uvidím

squezy
13. dub 2020

Proč ji dokrmujes, když máš mlika na rozdávání?? Krm na vyžádání, však ona si vezme, co potřebuje a kila pujdou nahoru 🙂

veruuu_kubesovic
13. dub 2020

Já bych se snažila kojit, pokud máš mlíka na rozdávání a rozhodně bych neodsávala a ani nepřevažovala, pokud hezky pije...tohle tě zbytečně stresuje, má 5 dní je ještě malinká, ale to v prvních týdnech přibere 😉

ada22
13. dub 2020

A doma máte váhu nebo jste byli jen na převážení? Tam se ta váha může jedním hezkým vykakáním pěkně zhoupnout. Měli jsme také donošené mrně 2,5 kg a naopak jsem poctivě vážili. Před a po jídle, aby jsme měli přehled co vypije.

ada22
13. dub 2020

Jo jinak ze začátku nás honili, že má vypít tolik a tolik mléka, ale zjistila jsem, že ji vyhovuje pít častěji menší množství. Teď už si přesně nepamatuji, ale bylo to třeba kolem 30-50 ml . Na 80 ml se dostala asi až kolem desátého dne.

autor
13. dub 2020

Děkuji všem za odpovědi. Mléka mám sice hodně, prsa nalitá a bolavá, ale i tak mi malá vše nevytahne, možná nemá sílu jak je menší? 😕 váhu mám a vážím, pije hezky proto jsem myslela ze ta váha půjde nahoru dříve, ale ono je to asi normální ten sešup na začátku a pak teprve nárůst. Jen jsem se bála aby nebylo něco v nepořádku 😊

ada22
13. dub 2020

Jo asi to teda možná není úplně dobrý nápad, ale já jsem si trochu odstříkala před každým kojením, aby ji lépe teklo.

jjasmina
13. dub 2020

Pokud váha padá tak to dobře není..ideal třeba mě pomohlo kojit a kojit, pokud bude váha padat abyste se neocitli zase v nemocnici.

ada22
13. dub 2020

Jo ještě nemůže mít žloutenku. S mladší nás pustili z nemocnice třetí den byla taky malá 2,6 kg kdyby měli v nemocnici volno, tak nás tam pátý den vzali zpátky. Měla hraniční hodnoty žloutenky, ale během 24 hodin se hodnoty zlepšily. Právě se to projevovalo větší spavostí, ale poznej to u mimina (-: a méně jedla.

autor
13. dub 2020

@ada22 Pousteli nás s hodnotou 175, doktorka říkala že je to v pořádku. Jinak malá vstává hezky po 3hodinách, extrémně unavená mi vůbec nepřijde, pije hezký dávky :( tak já nevím...

@jjasmina No to snad ne 😞 uvidím jestli se dnes váha pohne, vážím vždy večer. Ráno byla zatím stejná, jako včera večer.. je mi to divné, protože vím, že má mm plus to um... prý je hubnutí do 4-5 dne v pořádku, ale je otázka jestli i pak když miminko 100% pije... jak často jsi kojila?

krupka3
13. dub 2020

Prestala bych dokrmovat a stresovat se, proste bych kojila na pozadani, mela cely den miminko u sebe, tulila se telo na telo, miminko se nauci si poradne vytahnout co potrebuje. Dokrmem z lahve ho vedes k presnemu opaku. Dcera mela 2,5kg a tezkou zloutenku, a proste jsem jen tulila a kojila cele 6n. Dnes jsou ji 2 roky a ma ("jen") 10,5kg, a je to zdrava a silna holka, jen je od narozeni drobnejsi. Dej miminku duveru, ono to zvladne.

linee
13. dub 2020

napisi ti moji zkusenost.mela jsem donosenou, holku, ale v tehu hodne zdravotnich komplikaci. Holka byla slabsi...takto male mimi se presne po 3 hodinach nebudi, chci jist casteji. Pokud mas hodne mleka, urcite nedavej sunar....koj na pozadani. Pred kojenim odsaj trochu mleka a zkus ji pak dokrmit tim (ale ne z flasky, strikackou treba, protoze flaska jde moc lehce a nebdue ti chctit z prsa sat). A vynech UM. Pokud by ti s vahou dale klesala, urcite hned kontaktuj pediatra...muze hrozit dehydratace, protoze nema silu tahat a domluvis se s ni co a jak dal. Men polohy....jak dlouho trva jedno kojeni? Popripade kontaktuj laktacni poradkyni ve tvem okoli. Jak si prisla na to dokojovat sunarem a dokonce ob kojeni, kdyz mas hodne mleka analita prsa? Tim, ze mas nalita prsa a nekojis, zacne se ti delat zanet a nebo zacnes ztracet mleko. A nebo mozna mas spatne bradavky a pomohl by kloboucek. To by ti umela porodit ta laktacni poradkyne...vaha nemusi jit skokove nahoru, ale urcite by uz klesat nemela.

linee
13. dub 2020

jeste jak casto prebalujes? Je plena opravdu hodne tezka a plna?

leniczka23
13. dub 2020

Za prve vyprdni se Sunar, koj porad..pokud budes mit i tak pocit nalitych prsou, odsaj do ulevy, ale mala urcite Sunar nepotrebuje.
A za druhe, vyhod vahu a nevaz ji, pokud je mala spokojena ma pocurane plenky neboj se nic..
Ja tech prvnich 14 dni kojila klidne co hodinu..nechodi se k.tobe jen najist, ale i napit, uklidnit se, pomazlit se..duveruj sobe a duveruj ji a uvidis ze bude vse jak ma byt.

jjasmina
13. dub 2020

V porodnici jsem kojila každé 4 hodiny, ale my měli porodní váhu 3910g, jenže sme spadli na 3,6, takže jsem kojila a kojila, aby nás brzy pustili 🙂 za chvíli sme už byli na porodní váze takže týden doma a kojila jsem i po 6 hodinách, prostě , kdy malá chtěla

lida9
13. dub 2020

jeste jedna rada co nezaznela : pred kojenim si nahrej prso, bolave a ztvrdle hezky pusti mleko a prcek si vice vytahne... kdyby bylo mlika az moc, pak zas po kojeni zchladit... preji at se prestanes stresovat a pujde vse dobre🙂

sassanca
13. dub 2020

Zahod sunar a přestaň furt vážit. To je normálně cesta do pekla. Sestinedeli je jedno nekonečně kojení. Zalezte si spolu kůže na kůži a mazlete se...má jen 5 dni, ty se teprv rozkojuješ 🙂
A dítě na mm přibírá skokove, tak nemá cenu vážit furt jak trumbera a akorát se stresovat

drep
13. dub 2020

Moje prý donošená dcera měla porodní váhu 2180g a domů šla s dvěma kily rovnými. Taky jsem se nechala uvrtat do vážení, vážila jsem před a po každém kojení, dělala si tabulku a málem mi z toho jeblo. Dcera měla ze začátku žloutenku (navíc je prosincová), takže jsem v noci budila, jinak jsem hodně kojila a furt řešila, jestli dost a jestli dost často a po šestinedělí jsem opravdu přemýšlela o návštěvě psychiatra. Pak naštěstí váhu od pediatričky potřebovala moje kámoška, já přestala převažovat a najednou klid. Z prsu jsem maličko odstříkala (aby nebylo tvrdé), nakojila, pak zkusila druhé a jinak usě to nechala na dceři. V roce měla něco přes osm kilo, je drobná (což jsem já taky) a dlouhá (což je zase muž) a jinak normální, až dost čiperná holčička.

puhelin
13. dub 2020

@amazonkajanik Moje dcera vazila 2680 g (take donosena) a nastesti po nas nikdo caste prevazeni nechtel. Hrozne by me to stresovalo.

puhelin
13. dub 2020

Prestan malickou vazit. Kojene deti nepribiraji tabulkove. Vezmou si kolik potrebuji, dobrovolne urcite hladovet nebudou. Sunar prestan davat, takhle se o kojeni brzy pripravis. Zalezte si spolu do postele, nabizej ji prso vzdy kdyz projevi zajem (ne az po 3 hodinach) a nabirejte obe silu. Vzdycky si vezme, kolik zvladne. Po 3 hodinach uz musi mit hrozny hlad, proto se unavi, pije mnohem vic, nez kolik by mohla, kdyby jedla driv.
Drzim pesti, zvladnete to, ver sve holcicce.

tynka9
13. dub 2020

Taky jsem měla mléka na rozdávání, prsa nalitá, bolavá... malý sotva kdy vytáhnul všechno, a naprosto mu to stačilo. Pil větší dávky, ale taky byl už při narození větší cvalda... moc bych neřešila, jestli ti z prsa vytáhne nebo nevytáhne všechno, nemusí to vůbec nic znamenta

astyna88
14. dub 2020

Hlavne ji neutahej a nevysiluj u kojeni. Syn mel 2,45kg, nar v 37tt, jednu davku dostaval tzv zadarmo ve strikacce mm, kontrola za tyden u pediatra a mel navic 400gr nebo tak nejak,za mesic pribral 1,5kg. Az mel ty tri kila, cili za tyden,co byl doma, tak jsem ho uz jen kojila. Jak casto chtel, jak dlouho chtel. Ja bych asi prestaka vazit,ja pak vazila na obyc vaze se mnou a pak sama,odecetla.jsem rozdil a plus minus vedela,kolik ma. Hlavni jsouu pocurane pleny a cilost ditete.

amazonkajanik
14. dub 2020

@puhelin mě to naštěstí nevadilo,aspoň malého viděla druhá babička. Máme dětského doktora,který byl i mým,dokonce měl donedávna ještě vylepené moje obrázky 😁

zmrzlinka
14. dub 2020

Podle mne jak je malinká a nepřibírá a tím pádem může být unavená a nevytahne tolik.Pokud máš mlíko,tak odstikrej a dej jí ho po prstů z stříkačky.Dulezite je ,aby začala přibírat.Cim víc přibere,tím bude mít větší sílu vytáhnout prso.Je opravdu drobná a co Vás pediatr?Tomu si nevolala?

zmrzlinka
14. dub 2020

@zmrzlinka ještě bych úplně nezatracovala vážení...ani ne tak kojení jako vážení každý den jestli přibírá nebo ne....a určitě bych pediatra z toho nevynechala...držím palce ❤ Já měla dceru donosenou a velkou a opravdu jsem celé šestinedělí prokojila.Takze klidně si je vem do postele anebo na gauč...koukej na TV nebo cti a koj....na domácnost se vykašli.

autor
14. dub 2020

Děkuji moc všem, budeme se tedy snažit, váhu zahodím hned jak mi začne pribirat jsem z toho na nervy 😅 ale vím že to je pak už snad jako nemoc 🙈😀

@zmrzlinka Ještě ne, jak nás pousteli v tu sobotu, včera byl svátek tak budu volat dneska ☺️ To já se snažím, manžel strašně moc pomáhá, jinak včera první nárůst o 30g - maličko ale přece jen 😅

jjasmina
14. dub 2020

@zmrzlinka Takhle jsem to přesně dělala a dělám já, tv nebo hudba a mám malou na prsu 🙂

zmrzlinka
14. dub 2020

Každý nárůst dobrý 👍Buď v klidu....je opravdu malinká tak potřebuje vyplilat 😉To bude dobrý....teď ji víc hlídej a až bude drobek větší bude to větší pohoda.To je dobře ,že manžel pomáhá....užívejte si to....rostou hrozně rychle ty naše dětičky 💙❤

jjasmina
14. dub 2020

Ono je fajn, když ty protějšci pomáhají, můj třeba vaří, takže vždycky navaří na pár dní a i to je ohromná pomoc 🙂

autor
14. dub 2020

Jj manžel je zlato, nakupuje, pomáhá, vaří 😇 holky dekuju. Snad už nám to poleze jen nahoru! 🥰