Uzdička pod jazýčkem. Absolvovali jste prostřižení?

luckaa
14. bře 2012

Ahoj,malá má uzdičku pod jazýčkem až ke špičce.Upozorňovali mě na to už v porodnici,ale neřešilo se to,žádné problémy s tím nebyli.Teď je malé 15 měsíců a zmínila jsem se o tom u dětské,protože malá nemluví,tak jestli by to třeba nemohlo mít souvislost.Dostali jsme doporučení na ORL,eventuelně na prostřižení.Absolvovali jste to některá s dítětem?Je to hodně bolestivé?Nebo naopak má některé Vaše dítko tu uzdičku až ke špičce a nepřekáží to dětem?Jsem z toho docela rozhozená ☹ Děkuji za odpovědi

crawler
14. bře 2012

@luckaa ahoj🙂 manželovi ji stříhali jako předškoláčkovi nebo až dokonce jako malému školákovi - vliv na mluvení to u něj nemělo (neměl ji tedy až ke špičce jazyka). nicméně - vidím u svého syna 22m, že ji má taky dost srostlou s jazýčkem, předpokládám, že stříhat budou - moc nemluvíme, ale prý to nemá vliv...bolestivé to nijak není - manžel si na to pamatuje a je na tyhle věci bojínek a říkal, že v poho 😉

luckaa
autor
14. bře 2012

@crawler Ahoj,jé děkuju...mě jde hodně o tu bolest...nechci tomu malou vystavovat zbytečně...jazýček s tím i vyplázne,tak fakt nevím.
Manžel to měl právě jako děcko taky,ale nepamatuje si.Ty už jsi byla s malým s tím u doktora?
Moje starší dcera právě už v téhle době mluvila docela dost(je mi jasné,že každé dítě je jiné,ale přece) a tahle menší jen slabiky ka a ta...tak jsem si právě myslela jestli to nemá vliv na mluvení.

crawler
14. bře 2012

@luckaa no syn to nemá tak hodně - třeba u tvé dcerušky už to vliv na mluvení má -to netuším...když jsem byla v 18m na ko, tak jsme to neřešili a znovu jdeme až za 2měsíce a to se jí zeptám. Já si myslím, že to třeba štípne, ale je to vlastně taková blanka a myslím si, že to prokrvené vůbec není, takže si myslím, že půjde opravdu o snadný zákrok...třeba Ti ještě některá maminka, co to absolvovali s malým dítkem😉 sama jsem taky zvědavá, protože jestli na to budeme muset jít, tak mě bude zajímat postup a vše kolem...

luckaa
autor
14. bře 2012

@crawler Doporučení už mám,ale půjdeme s tím k doktorovi až za 14 dní,protože máme jít v den,kdy má doktor i odpolední ordinaci,že ráno to udělá a odpoledne to chce vidět na kontrolu a já chodím ještě do práce,takže to vychází za 14 dní....chci u toho s malou být ,babičku tam posílat nebudu
Třeba se ještě nějaká maminka ozve....

crawler
14. bře 2012

@luckaa tak držím pěstičky!!! pak sem písni, budu to tu sledovat, hodně štěstí a budu věřit, že to bolet nebude!!!

luckaa
autor
14. bře 2012

@crawler Děkuju,taky doufám....nemám ráda ani když musí holky na očkování,natož tohle.....napíšu sem,hodím Ti to na upozornění a díky za odpovědi 😉

bledulka
14. bře 2012

ahoj, náš Adam měl krátkou uzdičku, také jsem na to byla upozorněna v porodnici. V sání při kojení mu to nevadilo, tak doporučili ji střihnout po proběhlém zákl. očkování .. Adámek tedy na tom byl v 8.měs,.. Bylo to rychlé,opravdu to jen rychle Mudr střihl.. Samozřejmě Adam plakal,ale nevím,nakolik ho to bolelo a nakolik mu celkově vadilo, že byl u dr, že mu někdo něco dělal v puse a že jsme ho držela..
Chvilku mu trochu tekla krev,každopádně chvíli na to jsme pak i kojila a v pohodě, neplakal u toho bolestí- nic...
Ale nevím,jak by to vše zvládal jako starší...

beautynka
14. bře 2012

@luckaa ahoj, na mluvení uzdička mít vliv může ale taky vůbec nemusí. Jenže se to zjistí až později, Nám to řekli v porodnici páč malý nechtěl sát (ale pak se to naučiil) a pak na radu dětské dr. jsme ji nechali přestříhnou když byl synkovi rok, ale ne u orl ale u zubaře. Bylo to hned hotový, vůbec neplakal, jen fňuknul ani krev netekal, hned se pak napil pitíčka a byl ok. já bych do toho šla nic to není radši ted nežli později 😉

luckaa
autor
14. bře 2012

@bledulka
@beautynka Díky moc,takže už jsem trošku klidnější...právě taky chci radši teď,malé je 15 měsíců,než potom až bude úplně chápat.Doktoři jí zatím nevadili....tak snad to bude v pohodě

vendullka
14. bře 2012

Určitě bych ji stříhnout nechala, vliv na mluvení mít může a docela dost velký, oproti tomu, jak zanedbatelný zákrok to je. spíš je nepříjemný, než bolestivý. Synovec měl velké problémy, mluvit začal až skoro ve čtyřech letech a dnes je ve druhé třídě a stále má problémy (ona švagrová nikomu neřekla, že uzdičku má a tak to dopadlo:(((

anina32
14. bře 2012

@luckaa Ahoj, mému synovi stříhali uzdičku dvakrát, poprvé ještě v porodnici, v den odchodu, už jsme byli oblečení, malý byl v krajkové zavinovačce a přišla doktorka, že mu to ještě musí střihnout. Udělala cvak, malý zaplakal a bylo to dobrý, akorát jsme potom odcházeli domů v zakrvácené zavinovačce 😠 Potom až jako předškolák měl syn problémy vyslovovat R a Ř a logopežka zjistila že mu ta uzdička znovu srostla. Jako jazyk normálně vyplazovat mu šlo ale měl problémy ho zvednout nahoru jakoby k nosu. Dobře se to pozná a taky nám to potom po nástřihu doporučovali na cvičení, máznout mu na horní ret, pod nos trochu nugety a at se jí snaží slíznout, když to nejde, je to problém. Tak nás objednali na ORL, tam mu pod jazyk stříkli něco na umrtvení nebo zamraženi a udelali cvak. Na mě bylo zase docela dost krve a malej docela brečel, ale doporučili mu jíst zmrzlinu a nanuky, tak si ho udobřili 😉 Ten den si stěžoval že ho to bolí a plyval krev, ale od druhého dne už to bylo dobrý. Za sebe si myslím, že čím menší dítě to absolvuje, tím je to pro něj lepší a má z toho menší trauma, takže bych to určitě neodkládala. A hlavně je důležité začít hned s tím jazykem cvičit aby to znovu nesrostlo.
@crawler

luckaa
autor
14. bře 2012

@vendullka Já si to právě myslím,protože jazyk je při mluvení důležitý a když není dostatečně volný,tak to podle mě bude na některá písmenka mít vadu....proto právě pokud to není nic hodně bolestivého,tak to radši nechám šmiknout,aby pak nemusela několik let napravovat vadu řeči.Stejně by se tomu asi do budoucna nevyhla.... ☹

luckaa
autor
14. bře 2012

@anina32 No,počítám s tím,že bez pláče to nepůjde no,tak snad to zvládneme.Jejda,znova srůst,tak to budu muset občas máznout tu nugetu,ať se malá snaží,protože takhle malou jí ke cvičení s jazykem těžko nějak přemluvím 😅

vendullka
14. bře 2012

@luckaa Právě, dokud je malá, tak na to i zapomene.

anina32
14. bře 2012

@luckaa Oni na ORL rovnou poradí jak trénovat, taky jsme myslím vylizovali džemík z talířků 😉

luckaa
autor
14. bře 2012

@vendullka No,přiznám se,že jsem to stále odsouvala,už to mohlo být hotové,jenže jsem fakt měla strach co to bude a teď už si myslím,že je i skrz to mluvení nejvyšší čas 😔

luckaa
autor
14. bře 2012

@anina32 Jéje,samý dobroty,tak aspoň něco dobrého na tom špatném 😉

anina32
14. bře 2012

@luckaa no oni to právě vymýšlejí tak aby to ty děti chtěli trénovat rády 😉

pattie
15. bře 2012

My to absolvovali minulý týden s ročním Filípkem. Půl hodiny předem jsem mu dala Neurofen, paní doktorka to postříkala nějakým umrtvujícím sprejem a cvak a bylo to. Horší snad pro něj byl ten boj s otevíráním pusinky než to stříhání. Za pár minut už si hrál a o ničem nevěděl. Trochu mu to krvácelo, ale asi tak, jako když se kousne do rtu.

luckaa
autor
28. bře 2012

Ahoj,Tak jsme se včera vydali k doktorovi s uzdičkou,ale doktor tam byl až od půl jedenáctý,tak nám to neudělali,že musíme příště hned ráno na půl osmou a na lačno
@crawler

zelva40
29. bře 2012

Ahoj všem, tedy spíš pro nerohodné zda uzdičku odstranit či ne - mám ji skoro až ke špičce jazyka, mluvit jsem se naučila bez problémů, jen ten jazyk nevypláznu a talíř spíš "sjedu" nosem a bradou...... 🙂 , tedy, kdybych to chtěla udělat

luckaa
autor
17. kvě 2012

@crawler Ahoj,tak dnes jsme konečně po vleklé rýmě a kašli podstoupili ten zákrok.Teda nic moc,sice krev žádná,máme šikovného pana doktora,ale Týnku to asi dost bolelo celé dopoledne.Taky plakala i kvůli tomu,že nemohla dudlíka,na kterého je zatím ještě zvyklá,ale odpolední kontrola dopadla dobře a odpoledne už byla v pohodě naštěstí.Jen jsme dneska byli na studené stravě,takže Pribiňáčky,jogurty...zítra už můžeme začít jíst normálně,tak snad to bude už v pohodě.

crawler
17. kvě 2012

@luckaa tak super, že už to máte za sebou!!!díky za zkušenost - já stále nevím, jak na tom jsme - kontrolu ve dvou letech jsme neměli - máme přijít až ve 3 letech 😕 ale myslím, že stříhání potřeba nebude - začíná pomalinku polehounku rozvazovat a zdá se, že ho uzdička nelimituje 🙂 tak at to malou nebolí a je zítra fit😉

greese
17. kvě 2012

opravili nám to hned po porodu =)

simeonecka
17. kvě 2012

Ahojky,jsem zdravotní sestra u zubaře a dětičky s uzdičkou nám hodně posílají.Ale je to většinou tak,že u takhle malých dětí to neprovádíme,spíš až u těch předškolních nebo školních.Pokud děťátko krásně přibývá,nemá problémy se sáním či s jídlem,tak to doktorka striktně odmítá dělat.Mělo by se to dělat rovnou v porodnici,když na to přijdou a nebo až potom déle.Ale je spousta lidí,kteří s uzdičkou normálně žijí a nemají žádný problém🙂

luckaa
autor
17. kvě 2012

My jsme byli posláni na ORL a jsem tomu opravdu ráda,protože tu máme výborného doktora,myslím si,že by to zbytečně nedělal,malou nejdříve prohlédl,zda to bude potřeba a říkal,že ano.Taky bych byla radši,kdyby to šlo bez toho,ale respektuju tohoho lékaře.
U nás už si toho všimli v porodnici a mrzí mě,že se to neudělo hned,myslím si,že by to i díky jídlu bylo jednodušší.

juliavolna
25. únor 2024

@luckaa prosím vás a keď ste to mali až k spicke jazyka - ako to vyzeralo po strihnuti zo spodu jazycka ? Mali ste od spodu špičky taký biely “pásik”?