Uspávání/spánek novorozenec. Máte rady?

marketka_m
28. pro 2019

Momentálně náš maličký má 6t. Ze začátku hodně plakal - měl hlad.. pak jsme začali s příkrmy a je to o hodně lepší.. nicméně v období pláče si hodně zvyknul usínat na mně nebo partnerovi. Pro dnešní den to vypadá tak, že jinak než na někom neusne - neexistuje položení v postýlce nebo uspávání v ní.. na tož aby usnul někde jinde v poloze na "ležatoto"... Jedině někdy usne u prsa. Nejčastěji všal musíme vzít na ruce a na "stojáka" nám usne. Pak jej ještě držet aspoň 20 minut aby zatuhnul a až pak můžeme položit, když ho položíme dříve, je pláč a konec spinkaní.
Maminky poradte.... co s tím? nechat tak? Je malinký a přejde mu to? nebo je potřeba již radikálně nějak utnout, učit jinak..? Jaké máte zkušenosti a rady? děkuji

alexovka
28. pro 2019

Měli jsme podobně s dcerou, pořídila jsem si šátek a uvolnila si ruce 🙂 plakat bych ji nenechala, ani drncání v kočárku nepomahalo. Potřebovala jsem se věnovat i staršímu synovi. Ve 2,5 měsíci si vzal dudlík s od té doby je to o 100% lepší, nyní usíná sama v postýlce 🙂

ito
28. pro 2019

Neboli ho bříško nebo se mu nevraci mlicko? Muj na to trpi, usinani na ruce vs postylka je tak pul napul prave kvuli tem bolestem. V postylce pomohlo nakloneni,cast matrace jsem zespodu vypodlozila polstarkem, takze spi na naklonene rovine. Jinak s prvnim synem to same a horsi kvuli brisku, jinde nez na me neusl a casto neslo ani odlozit, neboj, preslo to.

ito
28. pro 2019

Jo a za me taky pomohl dudlik.

marketka_m
autor
28. pro 2019

@ito s tím dudlíkem to mi je jasné, jenomže laktační nás odrzazuje že si skazíme techniku sání... že je ještě maličký.. dokrmujeme také po prsu.. a zkoušíme se rozkojit... náročné období...

sudylichozrout
28. pro 2019

@marketka_m Nezkazis, nektere LP jsou neuveritelne fanaticky, poslouchej hlavne sebe a hled na sve dusevni zdravi. Pokud dite nebude mit dudlik 24 hodin denne, nestane se vubec nic. Miminko vi, jak se ma najist, kseftum LP navzdory.

lenka_tom
28. pro 2019

@marketka_m už kvůli těm potížím s kojením bych začala nosit v šátku nebo v nosítku pro novorozence (ideálně na holé tělo)

marketka_m
autor
28. pro 2019

@lenka_tom jo snazim se..dlouho to ale nevydezim..boli me zada...hold ta laktace mi nejde..at dodrzujo sem a tam vsechny rady..tak ne a ne to rozjet:(

lenka_tom
28. pro 2019

@marketka_m třeba fakt jen potřebuje ten kontakt, slyšet srdíčko, to se asi moc nahradit nedá :(

sudylichozrout
28. pro 2019

@marketka_m Tak se vyprdni na vsechny rady, hod se do klidu a zkus kojit tak, jak si ty myslis, ze je to ok. Nekdy je fakt lepsi se vykaslat na vsechny ruzne poradkyne, asistentky, duly a podobne umelkyne a ridit se vlastnimi instinkty 🙂 To je zaklad vseho.

luciaanaa
28. pro 2019

@marketka_m tak si kup homeopatika,za zkoušku nic nedáš já je brala když měl nalej růsták asi kolem toho 6t když jsem si myslela že mám málo mléka,až jsem si udělala zánět v prsu jak toho mlíka bylo zase hodně a malej to nestačil sát a to uspáváni je určitě jen období. Také to u nás nefungovalo jako že jen lehnout do postýlky a spát,musela jsem houpat do usnutí jinak plakal a teď mu budou 3měsíce a většinou položíme a spíme.

palacinka_marmeladova
29. pro 2019

Je ještě maličký,to přejde.Strč malýho před den do šátku a jděte se projít.Koj tak často a dlouho jak si malý řekne.Neřeš usínání u prsa,je to úplně normální.Vlastně teď neřeš vůbec nic.Děti hrozně rychle rostou a doslova ze dne na den se u nich všechno mění.To co platí dneska,už zítra může být jinak.

vladienka
29. pro 2019

V 6t by som neriesila nic, vsetko sa stokrat zmeni. Nam tiez mala spala len na rukach, v noci nastastie v postielke, ale zas sa po 3 mesiaci zacal budit... uspavala som na prse do 28 mesiacov a prislo mi to velmi vyhodne a rychle 🙂

hanih
29. pro 2019

@marketka_m V šesti týdnech bych to neřešila. Miminko je malé a ten kontakt je pro něj důležitý. Já mám dvě dcery a obě neusínaly jinak, než při kojení nebo v nosítku (kromě kočárku venku). Mladší je 20 měsíců a usíná tak stále, starší jsem mohla odložit v 21 měsících, ale i pak nejradši usínala přitulená ke mně a i teď, ve čtyřech letech, se mě ráda při usínání drží za ruku. Někdy to je náročné - když jsem unavená a usínání trvá třeba i hodinu a víc, nebo když potřebuju něco dělat, ale většinou si tu blízkost užívám. 🙂

zajiczek
29. pro 2019

@marketka_m to same s obema syny. Ono je to logicke. Je to mlade. Potrebuje citit vuni mamy a taty (sve smecky). Vim, zni to divoce, ale u novorozencu nic jako kulturni vyvin neexistuje. Jsou to mladata a ty neusinaji sama uz z evolucniho hlediska (predatori). Takze byt nablizku, prijmout delsi uspavani a pak se pomalilinku vyparit. A noseni je pro ne taky top. 9 mesicu si to uzivali v brisku a spali pri tom. Libi se jim ten stav vterinovy opakujici se stav bez tize. Nebojte, case se to bude menit.