Uspávání. Poradíte, prosím?

snnya
12. kvě 2022

Ahoj mamky . Potřebuju poradit .
Mám holčičku, má 10 měsíců. Máme problém s uspáváním ... Uspávam prsem (kojením) ... Ale v poslední době se mi už ani to nedaří . Přes den už u prsa neusne ,takže s ní jezdím v kocarku za panelakem dokud neusne a pak si ji vynesu do bytu. Ale vecer je to nejhorší ... Dřív jsme prostě šli kojit usnula u prsa a přenesla jsem do její postylky ..ale teď pije pak se odpojí a dělá kraviny (leze po mě, utíká ,šedá si) tak jdem zase do obýváku kde si 10 minut hraje a pak už je protivná mne si oči ,zívá a celkově jde na ní vidět že chce spinkat, tak jdem znovu do postele ,nabidnu prso ale zase pije chvíli a pak dělá kravinky ..když ji dám do postýlky tak si stoupne a směje se na mě ,piští...když začnou nějakou uklidnzjivi melodií na spinkáni tak pořád hledá z Kama ten zvuk jde ...když ji chci číst vůbec mě neposlouchá ,dělá si svoje.co mám dělat?

areh
12. kvě 2022

@snnya rozhodně bych jí nevodila zpátky do obýváku. Jednou se šlo spát, je ospalá, tak bude v postýlce/u tebe. Syn mi taky přestal usínat u kojení, ale byl v postýlce nebo u mě v ložnici a měl klid a ticho. Melodie u nás nikdy nezabíraly. On se v postýlce převaloval, stoupal si, dělal blbiny, ale vždycky jsem ho narovnala a potichu říkala "hají hají". Postupně usnul.

agnes_123
13. kvě 2022

@snnya Toto jsme taky v tomto období řešili. Bylo to období, za měsíc opět u kojení usínala. Nicméně dnes bych toto období využila k zavedení jiných rituálů a kojení na spaní se zbavila. Ač jsem to sama takto dělala, znovu bych to nechtěla, dost blbě se mi odstavovalo... Takže za mě - využít toho, zůstat v posteli, nevracet se a zavést nové rituály. Za měsíc bude situace jiná a co zavedete teď, může se vám do budoucna vyplatit.

jjasmina
13. kvě 2022

@agnes_123 naprostý souhlas

aselluska
13. kvě 2022

Nepolevuj. Když už je v postýlce, tak nevyndavat. Vždycky řeknu hají, ukážu kam. Je to jen o zvyku. Když se budeš podřizovat bude, přesně jak píšeš, akorát víc utahaná, protivná a přetažená. Buď ráda, že se takhle sama odstavila. To je nejjednodušší způsob.

krisstina93
13. kvě 2022

Já uspávala u sebe v posteli, prostě sem si lehla, zhasla a dělala že spím a dítě pak uslo taky, do postýlky sem pak buď přenesla, nebo nechala dítě u sebe (ale já spím s dětma od narození a až v batolecím věku si sami řekli, že chtějí do postýlky).

snnya
autor
13. kvě 2022

@krisstina93 to už jsme taky zkoušeli, a tohle jde ale můj je z toho na prášku a většinou skončí v obýváku protože než malá usně tak se po něm sápe křičí mu do ucha a takové věci 😁

snnya
autor
13. kvě 2022

@aselluska
No jasný já řeknu hájí ,položím ji a ona neleží ani vteřinu hned se zvedá a stojí a buď se sm je nebo pláče ...

snnya
autor
13. kvě 2022
mourovatakocka
13. kvě 2022

@snnya Měli jsme zásek s uspáváním kojením cca necelý měsíc zpátky. Synátor čumákoval, chtěl se točit, držela jsem ho na gauči, aby se nezvedal. Několikrát mi usnul až po chvíli a pak mi došlo, že usíná až když nevidí. Tak jsme zatemnili a zase začal usínat při mléku a pak až spící jde do ložnice, aby nerušil starší. I v kočárku usne až když mu zavřu boudičku na kočárku a setmí se mu. Říct hají mi přijde fakt funny, na to se mi leda vyprdne.

asutak
13. kvě 2022

Je to normální. Naše malá taky stojí před každým spaním v postylce, prostě chvilku v ní pochoduje, pak sama odpadne. Určitě nevytahovat už z postýlky.

dominikasn
13. kvě 2022

Pořiďte zatemňovací závěsy/rolety a hačku. Máme stejně staré děti i stejný problém a díky hacce ji uspim. Rozhodně se nechystam odstavovat, to je blbost

michaela666
13. kvě 2022

@dominikasn Taky jsem ji v těhotenství chtěla na uspávání, ale děsil mě problém kamarádky, když dvouletá neusne jinak než v hojdavaku. Nikam na noc nemůžou, k babičce jí musí vozit s sebou, rušila kvůli tomu i dovolenou v zahraničí ( mají jí pověšenou ze stropu a ten těžko v hotelu budou vrtat). Tohle podle mě není úplně šťastné řešení, protože jednou budeš muset uspávání řešit znovu.

@snnya Jak už jednou bude v postýlce, tak zkus vydržet a nevytahovat jí. Opakovaně položit, povídat pohádku, nechat minimální světlo. Je to velká změna, chvilku potrvá než si zvykne.

dominikasn
13. kvě 2022

@michaela666 všechno je jen období. Za měsíc to může být jinak, uspavam v něm střídavě už druhé dítě a nemáme problém spát i jinde

me_druhe_ja
13. kvě 2022

Rozhodně zatemňovací závěsy. Co největší tma večer. Jak vidím tu fotku, tak v takovým světle by mi neuslo ani jedno dítě. 🙈

aselluska
13. kvě 2022

@snnya tak samozřejmě že si hned nelehne a nebude poslušně hajat. Jde o to, že si na to zvykne co po ní chceš. Já ti rozumím, sama jsem to tak melat. Ale šlo jen o zvyk. Taky byly protesty

jjasmina
13. kvě 2022

@michaela666 jj ja co jsem odstavila, tak pomalu zlehka jsem začala praktikovat přečíst pohádku a odejit, ted má 2 a funguje to, večery jsou sice ještě jina liga, ale co.. do te doby neusnula vlastně bez prsa, tak jsme to řešili pozvolna

aselluska
13. kvě 2022

@mourovatakocka ono se to dítě naučí, že hájí znamená lehnout si. Asi jako když řekneš hačí. Taky si hned nesedne na povel. Všechno se dá naučili opakováním. Nebo teda aspoň u nás

mourovatakocka
13. kvě 2022

@aselluska Já nevím, já jsem nikdy tahle dětská slova nepoužívala. U nás se spí a sedí, myslím, že jsem ještě nikdy v životě neřekla dětem ani hají ani hačí 🤔 Chápu, co myslíš, ale prostě momentálně mladej nemá kapacity na to, aby úplně pochopil přímý rozkaz. Pokud vidí, je den, je čas si hrát. Takže se snažím uzpůsobit se jeho potřebám a pak po něm můžu něco trochu chtít.

slunickovao
13. kvě 2022

Nám pomohl usínáček nebo jak se to jmenuje. Malá si to žmoulá, cucá a za chvilku usne.

emmapoliakova
Odpověď byla odstraněná
Zobraz