Uspávání miminka na ruce. Odezní to?

7. zář 2021

Dobrý večer maminky,

Jsem hloupěna a malou jsem si naučila od malinka spát na prsu a na ruce usínat. Nikde jinde proste nespí.. ale taky měla silnou koliku, proto spala na ruce (musim si to odůvodnit zejo😅🙉)
No bude mít 11 měsíců a žádná změna, prsa si občas cucne, ale proste furt chce byt u mě a usne jen na ruce.. což vo to, jsem zvykla, ale u šumu a na ruce mi většinou usinala max do 10 min a teď? Proste ji houpu u sumu a prsa třeba 45 minut si to vemte a i přes den.. ona jinak proste neusne🙄 ani když je extra unavená.. to začne rvat a jde ke mě.. já nevím co dělat už, sice má “jen” 9 kg ALE když to dělám každý den skoro furt a takovou dobu, už vůbec necítím záda, strašně mě v nich píchá a leva lopatka taky🙄 jsem z toho na prášky, odezní to? Myslím to uspavani ne ty zada😂😂😂🙉 děkuji!

autor
7. zář 2021

Tvl teď koukam, ze jsem to dala anonymně? Tak ne nadarmo jsem blondyna, tak alespoň Štěpánka těší mne 😂🙉

palja
7. zář 2021

Já jsem dceru uspavala v náručí nošením do roka a půl. Proč? Od narození byla strašně uplakana a uvztekana a jinak to prostě nešlo. Zkoušela jsem i jinak ale bohužel, rvala a rvala. Pak jsem zkoušela jak ji uspavat jinak. A nějak v roce a půl najednou jsme leželi vedle sebe a normálně usnula 🙂od té doby jsem jí uspavala písničkou, pohádkou, hracím kolotočem a lezela6jsem vedle ní. No prostě se to samo zlomilo 🍀

sirinfirst
7. zář 2021

Ještě jsem neviděla puberťáka, co by usínal mámě na ruce.. Takže asi jo 😀.
Já jsem děti uspávala kojením až do dvou let, kdy jsem je dostavila, pak jsem jim začala zpívat nebo číst a bez problémů.. Začala bych nosítkem, aspoň to bude pohodlnější.

palja
7. zář 2021

@sirinfirst to jsem si napřed myslela taky, že budu muset nosit dceru až do puberty/dospělosti 😄😄

jipe
7. zář 2021

staršího jsem na rukách uspávala asi do roka, mladší v nosítku dokud spala o obědě. Večer se uspávání vyřešilo velkou postelí, u staršího byl nějaký čas řev, přelézal mě, blbnul, ale nakonec se naučil usnout v posteli a já ležela vedle něj, u dcery jsem pak na uspávání vleže společeně v posteli přešla plynule z uspávání u prsa

vikinkav
7. zář 2021

Zkus to nositko, aspon trochu si ulehcis, pak budes za pul roku premyslet jak se zbavit nositka 😄 ale je to o zvyku, vzdycky to bude par dni trvat, ale cim jsou starsi tak tim jednodussi to uspavani pak snad bude. Ja uspavala obe deti houpanim, pak kojenim, pak v nositku, pak lezenim spolu v posteli a ted uz jim je 2 a 3,5 roku a usinaji kazdy ve sve postylce u pohadky 👍 Je to proces. Kamaradka zase zvladla mleho dat od zacatku do postylky do sveho pokojicku, ale musela ho nechat vyrvat 🤷‍♀️ To je pak o preferencich kazdeho.

ladymaky
7. zář 2021

My jsme na um, je nám půl roku a do této doby jsme uspavali hopsanim na balónu, jak cvoci... Jinak neusnul.. Nepřišli jsme zatím na jiný způsob... Jenže že, už má taky 8kg a mě jako vás bolí záda a ruce a ramena 🤷🤷a taky mě to nebaví... Položit do postýlky neexistovalo ... Ale teď to zkoušíme a samozřejmě řev, řev a řev... Jsme možná asi pro někoho drsni, ale prostě ho tam dáme a co chvíli chodíme hladit a uklidnovat atd... Ale už neskaceme, naposledy jsme skákali hodinu a mimi furt oči dokořán a nic jako, byl unavený, ale prostě spát ne.... Takze asi balón přestal fungovat.... A přes den žádný spac, má 30 min slofiky, a to 3x a unavený asi není, nevím.... Zabavuji, unavuji, ale už nevím, co dál....

jako_mala_holka
7. zář 2021

U nás to přešlo prakticky ze dne na den, najednou už nesnesla takové uspávání a bylo... Už je to teda dýl, asi od 10-11m, nevím přesně... Mluvím tedy o uspávání na rukách, v náručí atd, jinak byla dcera na UM

aselluska
7. zář 2021

@jako_mala_holka u nás to samé. Pořád jen ruka a najednou sám v postýlce

jako_mala_holka
7. zář 2021

@aselluska no, u nás postel 😄 postýlka teda zezačátku taky občas prošla, ale už na ni dlabe úplně... A to do půl roka krasne spavala celou noc, v postýlce... Kde jsou ty časy 😄

aselluska
7. zář 2021

A jak jinak jsi to měla řešit? Nic si nevyčítej. Jsou neodložitelný děti a naprosto samostatné. Když to doma začne kolikou, není zbytí. Nenecháš dítě v postýlce se kroutit bolestí, aby si nezvyklo. Ale jak už ti tu radí, tak nosítko je super.

aselluska
7. zář 2021

@jako_mala_holka to taky bylo období, že byla jen naše postel, ale bylo mi to jedno. Když chci aby se vyspal, udělám cokoliv 😁 ať si spí i v mojí, hlavně že vůbec spí

ptule
Autor odpověď smazal
Zobraz
jako_mala_holka
7. zář 2021

@aselluska přesně 😁