Uřvané miminko - nevydrží smo v postýlce

zuzan88
30. říj 2018

Ahojky všeci🙂, jdu pro radu zkušených. Mám první miminko, 5ti týdenního chlapečka. První dva týdny bylo vše ok-to bylo vyloženě to miminečko co jen papá a spinká. Po cca 3 týdnech co začal trochu vnímat, přestal chtít být i sám v postýlce (kromě spaní). Málo kdy mi tam vydrží jen tak ležet, většinou co ho dám do postýlky tak začne řvát a řve a řve, až se hystericky vsteká🙄budí se většinou taky s řevem... Mám už pocit, že nedělá nic jiného než jí, spí a řve 😔 Co s tím? 🤔

dc2015
30. říj 2018

nemůže ho bolet bříško?

katkatomaskova
30. říj 2018

Ono málokteré mimi vydrží jen tak ležet a koukat a nic nedělat 🙂 Já vlastně takové žádné neznám :D Malá taky velmi brzy přestala prospávat většinu dne ;) Cca po 3 týdnech, přesně jak píšete 🙂 Také chtějí společnost 🙂 Můžete mít i kontaktní miminko, ta jsou náročnější a vyžadují více společnsti ze strany rodiče. Souhlasím i s příspěvkem nade mnu - může ho bolet i bříško. Zkuste BioGaiu, dává se od ukončeného prvního měsíce, a pomáhá 🙂 Dávala jsem ho malé dřív, hodně trpěla.. A za nás super 🙂 Plus fenyklový čaj, taky super na bříško 🙂 Chlapečci na to trpí víc než holčičky.

katkatomaskova
30. říj 2018

A berte to takhle... Miminko se jinak, než pláčem, vyjádřit neumí... 🙂

zuzan88
autor
30. říj 2018

@katkatomaskova ano tohle všechno chápu a beru, ale on řve aj když si ho vezmu a položím např.do postele... Prostě jen u prsa nebo na mě a v rukách... Na bříško doma mám espumizan, babycalm a infacil. Dnes chci jít zkusit koupit nějaký ten čajík.

makronka222
30. říj 2018

Mozna kdyz mas 3 produkty na bolest bricha, jestli neni tim pretlaskanej, pouzivala bych 1 znacku, dat ohraty pytlik s ryzi na bricho, pak masirovat. Treba chce jen zavinout a vic zmacknout, nebo te jen slyset tak si s nim povidej. A do ditete co ma 5tydnu bych caj necpala, takhle brzo se jim to jeste nedava, myslim.

ah1234
30. říj 2018

@makronka222 Kazdy z tych kvapiek je na nieco ine, takze to nejde, ze jeden vylucit a to pomoze.
Ja osobne by som vylucila espimuzan a davala Biogaiu a ColiPrev - to prve su probiotika a to druhe je na stiepenie laktozy, moze s tym mat problem. My davame, pretoze mame vela alergii na BKM v rodine. Espumizan netreba, ked s malym cvicis pri kazdom prebalovani. Ale to, ci ho boli brusko rospoznas jednoducho - bud sa ti puci a je cerveny, pritahuje rucicky a nozicky k telu, alebo ked to nerobi a nie si si ista, skus kupit rektalnu rurku a zaviest mu ju - ak zacne kakat a prdiet a potom sa aspon na chvilu ukludni, tak ho skutocne boli brusko, ak nie, tak ten plac nebude z toho.

Inak nas maly tiez place, ked je hore - nemame kontaktne miminko, ale palce uz v 2.5 tyzdni, pretoze chce vidiet, chce sa bavit etc.. proste ked ma na co pozerat, je kludny, ale ked ho necham len tak lezat tak place. Ale hlavne moja, male deti proste bohuzial obcas placu a len tak, nech mi niekto nehovori opak, ved oni inak komunikovat nevedia a tiez sa chcu nejako vyjadrit. Mozeme byt radi, ze tie nase aspon spinkaju nejako, niektorym deti nespia skoro vobec 🙂 a mas maly tiez v postielke nevydrzi, to uz musi byt v polospanku, aby nam tam neplakal. 🙂

katkatomaskova
30. říj 2018

@makronka222 Fenyklový čaj mohou děti od ukončeného prvního týdne života 🙂 Samozřejmě ten z lékárny ;) Preferuje se spíš u dětí na UM, což moje dcera je, už od porodky. Kojené děti získávají tekutiny z předního mléka, to je trochu jiná situace, zatímco děti na UM tu vodu spotřebují na strávení mléka a na žízeň už nic dalšího nemají ;) Ono se v tom dost rozchází i názory pediatrů. Ale já o tom vím svoje, navíc jsem to řešila s dětskými sestrami v porodnici 🙂

katkatomaskova
30. říj 2018

@zuzan88 Souhlas s tím, že tři produkty na bolení bříška nebudou to pravé ořechové. Já kombinovala Espumisan s tou BioGaiou, a bylo to spíš horší, než lepší, takže jsem Espu vysadila a zůstala jen na BioGaie 🙂 Bříško nahřívat, masírovat, cvičit s nožkama, nosit na tygříka 🙂 A vydržet vydržet vydržet...

terkasykorka
30. říj 2018

Mám 7mi týdenniho a taky to neni miminko,co by jen lezelo,postylku uz jsem vzdala a mam ji jen jako odkladaci prostor na pliny apod. Taky hodne place a az ted jsem prisla na to,ze se mu chce vetsinou jen spat a nevi jak na to,nepomahalo skoro nic a pak jsem si jednou pres rameno hodila tmavou deku aby byl uplne ve tme a usnul jak spalek.Nebo ma rad,kdyz se do neceho zachumla,treba kdyz funi do pliny,nefunguje to vzdycky,taky ma prdy,ale vetsinou je proste unaveny.Vecer je to nejhorsi,plny dojmu a posledni 2 hodiny pred spanim nezabira skoro nic a proste place,po koupani se sbalime,vlezem do postele,to uz jeci tak,ze se ani neni schopny nakojit,ale potom se chytne,obcas zakrici,ale do pul hodiny vetsinou usne,ale musi byt uplna tma....a to pak vetsinou muzu i odejit a dat si treba sprchu a najist se 😀

sumitra
30. říj 2018

Je to vicemene normalni, chce to vydrzet do konce druheho az tretiho mesice, pak to bude ok. Proste se s tim smirte ze place, chovejte ho a zatnete zuby, ono to prejde.

zuzan88
autor
30. říj 2018

@makronka222 určitě ho všema kapkami necpu, psala sem je, že je mám doma, protože každý radí něco jiného, tak zjistit co konkrétně nám nejvíc sedne. V zavinovačce nevydrží, mluvit na něj můžu jak chci... Nepomáhá.

katkatomaskova
30. říj 2018

@zuzan88 Zkuste ten fenykl, fakt je prima, a vůbec se ho nebojte 🙂 Kdyby nebyl pro děti vhodný, nedal by se sehnat ;) A je to lepší, než zkoušet něco jiného na uklidnění, jako např. heřmánek, což může být alergen. Já vždy ráno uvařím jeden sáček čaje, mám ho v lahvičce a pořád po ruce 🙂 A dávám ho malé mezi jídly, nebo třeba když mám pocit, že měla mlíka až až a vyžaduje ještě :D Mám ho i na noc, a druhý den znovu vařím čerstvý 🙂 A maximum, co mi kdy vypila, bylo asi 130ml přes ta šílená vedra na přelomu července a srpna, a to měla prosím pěkně dva týdny života teprve. A nijak jí to neublížilo 🙂

katkatomaskova
30. říj 2018

@zuzan88 Nejhorší je, že to zkoušení musí trvat alespoň měsíc, abyste měla jistotu, že mu ty konkrétní kapky sedí nebo nesedí, no... Ta BioGaia má nejlepší ohlasy, co tak pozoruju okolo sebe 🙂

katkatomaskova
30. říj 2018

@terkasykorka Taky praktikujeme plínku přes oči na denní spaní :D Ale ne vždy to zabírá :D A to, že je plná dojmů ke konci dne, taky potvrzuju. Včera byla taaaak neuvěřitelně protivná - v postýlce, u nás, spát nechtěla/nešlo jí to... Nakonec se to s ní táhlo dvě hodiny, že měla nárok znovu na flašku, a v polovině jídla prostě odpadla... 😂 A spala až do koupání

zuzan88
autor
30. říj 2018

Tak pro upřesnění... Ty kapky doma mám, nepsala sem, že mu je všechny dávám.

zelenaesmolda
30. říj 2018

@katkatomaskova tak ja mam kliku,moje mala tohle dela.castokrat kdyz ji odpoledne dame spat tak myslime,ze porad spi a ona uz je vzhuru ale je uplne potichu v postylce 🙂

drakenn
30. říj 2018

Píšeš opakovaně, že ti řve, když ho položíš do postýlky, že v ní nechce být. Tak ho tam nedávej. Dítě není balík, který odložíš a čekáš, že bude klid. Pořiď si šátek a nos ho. V tomto případě neveřím, že ho bolí bříško, on chce jen hodně kontaktu a šátkem mu ho dopřeješ.

maximaty
30. říj 2018

Šátek a nosit. Uděláte dobře jemu i sobě. Některá miminka potřebují víc kontaktu, některá ještě víc a některá v podstatě pořád. Neexistuje miminko, které je spokojené samo v postýlce... 9měsíců byl u vás, tam kde mu bylo dobře a teplo...

zelenaesmolda
30. říj 2018

@maximaty no ja mam takove doma takze existuje 🙂

vanea
30. říj 2018

Ahoj, nám malý taky jen plakal, víceméně to byly koliky, pak to přešlo do zubů a teď jsme měli pár týdnů klid, než zas začaly zuby 😃 upřímně, to bříško chce čas..vyzkoušeli jsme nekonečné množství produktů, některé (třeba bio gaia) mu to ještě zhoršovaly...nejvíc zabral babycalm, spešl cvičení na bříško (jeli jsme klidně 6x za noc..) a zkrátka nošení, zpívání, mazlení, společné spaní...je to sice na palici a kolikrát o nervy, ale ne všechna miminka jsou úplně na pohodu 😞 já držela různé "diety", abych zjistila, jestli to přeci jen nebude mým jídelníčkem, ale absolutně to nemělo vliv....ve 4 měsících prckům dozrává bříško a trávicí soustava, takže tehdy se to zlepší..a pokud ti v postýlce a u odložení pláče, tak chce kontakt a pozornost - to zkrátka miminka potřebují, některá víc. Šátek je skvělý pomocník, jak už psaly holky🙂
(jinak malý zavinovačku nenáviděl, chtěl být rozhozený:D ale se mnou..)

emma2018
30. říj 2018

Tak já měla taky hodně ukricene miminko. Přebalená, napapaná, uňuňana, bylo to v 99% bříško . Sice se tomu říká 3 měsíční kolika nás to začíná opouštět pozvolna až teď (4,5 mesice) . Taky to může být rustovy spurt. Musí si upravit dávku mléka. Bývá to v období několika prvních dní doma, kolem 7-10 dne, 2-3 týdnů, 4-6 týdnů, ve 3.měsíci, 4.měsíci, 6.měsíci a 9. měsíci. Ideální je pak často přikládat. PS žádné kapky na prdiky nám nepomahaly. Zůstali jsme u babycalmu ten je aspoň na přírodní bázi

jenny91
30. říj 2018

@zuzan88 Ahoj, každé miminko je samozřejmě jiné, ale u nás to bylo tak, že první dva/tři měsíce jsme doma měli šíleně ubrečeno (prostě jsme s ní pak jen leželi a houpali ho a brečel třeba hodinu než usnul, vůbec nic nepomáhalo). Dodnes nevíme, čím to vlastně nakonec bylo, zkoušeli jsme všechno možné, ale pak v těch cca třech měsících se to najednou zlomilo samo a od té doby máme vcelku pohodu. Přeji hodně štěstí.

katkatomaskova
30. říj 2018

@maximaty No, a jsou miminka, která šátek nemají ráda... :D Půjčila jsem si nosítko od kamarádky (ErgoBaby), plánovali jsme s mužem výlet do labyrintu pod Obilný trh v Brně - tam vede 200 schodů do podzemí, a mít skoro 5kg dítě na ruce se moc dlouho nedá. A jak se vztekala, když jsem ji do toho zkusmo dala 😂 On ten šátek taky není pro všechny děti. Eli je spokojená vyloženě na rukách, na rameni (jako na odkrknutí), když může čumákovat okolo sebe 🙂 A stejně tak si trvám na tom, že tímhle jde dítě naučit na to, že to pak bude vyžadovat pořád 😉 A mám maminky okolo sebe, které tak dopadly. Vidím to i u nás - když jsme třeba na víkend u našich, kde malá nemá takový komfort jako doma, ani zábavu, tak ji máme víc u sebe - a ona to pak vyžaduje i v pondělí a v úterý, a ve středu, když už jsem na ni doma sama, a jak to nemá, je protivná jako veška 😉

Doporučuju koupit lehačku 🙂 Ne ta el. lehátka, co houpou elektronicky... Ale taková ta jednoduchá lehačka, která se houpe podle toho, jak se dítě mrská, když v ní leží 🙂 Máme doma a super 🙂 Je k tomu i hrazka, má tam zavěšené plyšáky, a tak do nich plácá rukama a baví ji to 🙂

katkatomaskova
30. říj 2018

@emma2018 Jo, ty spurty jsou skoro pořád a jsou nekonečný 😀

katkatomaskova
30. říj 2018

@zelenaesmolda Tak to je u nás tak jeden případ ze sta... 😂 Teď už ji fakt nebaví ležet, už jen na spaní 🙂 Jinak chce koukat a objevovat 🙂

katkatomaskova
30. říj 2018

@zuzan88 A které dáváte?

leilinka1234
30. říj 2018

No, já bych v tom žádnou tragédii nehledala. Dceru jsem měla na ruce prakticky pořád, pak jsem se rozhodla pro šátek a byla spokojenost na obou stranách 🙂 miminka mají jen nás pláčem dávají najevo strach, hlad, stesk... Chovejte to. Maličké miminko co to jde 🙂 já když si vzpomenu na sebe, co všechno jsem s dcerou na rukách zvládla :D věčně položená na tygříka... Měla rozhled a já klid :D

zelenaesmolda
30. říj 2018

@katkatomaskova tak moje dite je takovy zazrak prirody.brisko ji bolelo jenom parkrat,vubec nebreci-jenom kdyz ma hlad a nebo kdyz nemuze usnout ale to je taky max. jednou za tyden.vydrzi sama v postylce,budi se s usmevem a prikrmy basti hned od prvniho sousta.pry dejte dve tri lzicky,hned druhy den spucovala celou krabicku :D

katkatomaskova
30. říj 2018

@zelenaesmolda Tak to buďte moooc ráda 🙂 Držím pěsti, ať to vydrží 🙂 Já s Eli taky nemám nějaké větší problémy, i když teď mám poslední dobou pocit, že chytá hysterické záchvaty jen tak z plezíru 😅 Většinou ale to bývá jen vystupňovaný vztek z hladu 🙂 Protože Eli si "stěžuje" taky zpravidla jen z hladu, plné plíny, nebo protože chce spát nebo nemůže usnout 🙂 Přes den. V noci usíná a spí hezky 🙂 I když teď se mi zase budí, minulou noc dokonce 2x - to je krok zpět zhruba o měsíc 😒 Jinak už spala i celé noci... A je prudnější, takže začínám vyhlížet zuby, brzy bude mít 4. měsíc a to už by mohlo pomalu být 🙂 Něco je teď malinko jinak, jinak je taky tak z 80% zlatá 🙂 Ale už ne 100% 😂 To byla, když byla mladší 😇

zelenaesmolda
30. říj 2018

@katkatomaskova tak ja se snazim ji krmit driv,nez dostane hlad.ale zacala na me "kricet" kdyz ji dost rychle nedam lzicku do pusy :D