Uplakané dítě, přejde to?

sebkova
25. dub 2018

Ahoj holky,

jsem už zrala na psychiatra narodil se nám syn, který prorve celé hodiny v kuse. Ma totálního rapla, je rudý a řve celý se prohyba a pne. Pediatr nám říkal na zacatku prdiky, ale řve i když ma i mekke břicho. Předevčírem se jsme byli na sestitydenni kontrole, tak doktor koukal, ze nedošlo k žádnému zlepšení ba naopak řve ještě víc.
Zítra mame jit na vyšetření kompletni ale mylsim si,ze mu nic není. Uz mam obavy jestli je psychicky v pořádku, mám nervy na pochodu jsem ve stresu nevím co s ním delat. Place i kdyz ho nosíme, chováme proste at děláme cokoliv. Ja probulim tri dny v týdnu. Máte zkušenosti jestli to přejde? Nebo čím pomoct? Všechno na prdiky užíváme apod.

katushenka
25. dub 2018

Měli jsme to skoro celé tři měsíce. Pokud se prohýbá a pne, řekla bych že jsou to i tak koliky... navíc já jsem byla zblblá z oddělení šestinedělí a za žádnou cenu nechtěla použít dudlík...nakonec pomohl právě dudlík a i když jsme nasadili probiotika (BioGaia nebo Apolaktík) stejně to zabíralo až za dlouho. Samozřejmě Espumisan taky.... ale opravdu jsem poznala rozdíl až skoro ten třetí měsíc. Teď je chlapečkovi skoro pět měsíců a už je to usměváček. Jo a nálada tvoje se taky přenáší na toho drobečka.....

simona2103
25. dub 2018

U nas bylo to samé, byli to prdiky. Utrpení, uz sem myslela ze to taky nevydrzim a probrecela sem cely dny, nervy na dranc. Vydrz, dá se to ale je to mazec,ted se tomu zpětné smeju-obrazně řečeno 😀

queenp
25. dub 2018

Syn byl od narození hodně dráždivý a uřvaný dítě.Bylo to způsobený i porodem vexem.Všichni říkali,že po 6-ti nedělí zlepší,ale nic se nelepšilo.Museli jsme ho nonstop nosit,nebylo možný ho odložit,spal málo atd.Kapky na prdy a laktobacily měl defacto od narození a ani to nepomáhalo..Ale na neurologii mi až po 4.měsích šílenýho řevu řekli,proč nám naše mudra nenapsala vit.B,že to na dráždivost pomáhá.Naštěstí se to postupně zlepšovalo,ale uřvanej a náročnej byl syn do roka.

sebkova
autor
25. dub 2018

@queenp vitamín B? A to je jen na předpis?

sebkova
autor
25. dub 2018

@simona2103 ja už jsem mela i stav, ze ho nesnáším. Prostě totální apatie, představovala jsem si, ze budou i fajn chvíle ale je to skoro dvouměsíční peklo na zemi 😢

petrasipkova1
25. dub 2018

A dudlík, kojení nepomáhá ? Vyloučili jste i jiné zdravotní problémy, reflux, jakou má stolici ? Co v šátku neuklidní se ?

sebkova
autor
25. dub 2018

@petrasipkova1 dudlik totálně vztekle tahá a jak už ma rapla tak ho vyplivne a řve. Stolici ma jak michane vajíčka. Zítra jdeme na odběr krve, moč, sono břicha apod. Vydupala jsem si, ze to chci, a asi si budu muset vydupat i neurologa kdyz nic nezjistí. V sobotu za celý den spal dohromady dvě hodiny jinak řev. Už ma i vyhrezly pupik

mama4tata
25. dub 2018

Hrozne se trapi a ty taky. Zkus byt na jeho strane hriste a ne proti nemu. Chapu, jak je to tezke. Jsem si jista, ze vam pomuze satkovani. Ale musis si to v hlave pretocit tak, ze kdyz ho budes nosit na sobe v satku, budes ho milovat. Moc drzim pesti. URCITE to zvladnete a ses pro nej ta nejlepsi mama❤️

mama4tata
25. dub 2018

“Dudlik vztekle taha”-neni hladovy??

calvac
25. dub 2018

@sebkova nas syn takto rval 6 tydnu,ted jsou mu dva mesice,vice kouka,rozhlizi se,je to lepsi,ale stale to neni ono

calvac
25. dub 2018

@sebkova jinak stolice jako michana vajicka je uplne ok

queenp
Autor odpověď smazal
Zobraz
queenp
25. dub 2018

@sebkova To nevím jestli je na předpis,ale asi pro ty mimina jo.Musí to být ve formě nějakýho sirupu a ne léků jako u dospěláka.My to už nevyužili,protože se v cca 4,5 měsícíh začal pomaličku zlepšovat.Tvoje pocity chápu a rozumím jim.Kdo nezažil,nepochopí...Já syna ty první 4 měsíce nenáviděla,vše jsem dělala automaticky a proto, že jsem ,,musela" a ta opravdová láska přišla až po tom roce,jak se zklidnil.Vím,že je to těžký slyšet,ale chce to čas a přežít a lepší časy přijdou.

bartakova_veronika
25. dub 2018

měla jsem to také .. naštěstí asi týden ... byla jsem 3 týdny s malou v porodnici .. psychika asi dělala své .. malá mi asi 5 dní v kuse cca od 17:00 do 23:00 brečela v kuse .. každou půl hodinu dávala najíst, protože měla pořád hlad .. chodila prosit sestřičky aby jí zase dali dokrm ale pokud odemě vzala 30 ml tak jí nic nedali ale já věděla že trpí hlady ... také málo přibírala .. až ke konci sestřička dávala dokrm, aby jsme šli konečně domu což pomohlo .. doma to nakonec utichlo, protože jsem jí při kojení dávala dokrm Nutrilonem který jí dávali i v porodnici ... nakonec jsem stejně musela přejít na UM od 3,5 měsících protože se mi prostě postupně mléko ztrácelo .. než aby jsme se trápili tak jsem to vzdala ... takže u nás bohužel byl spíš problém hladu než bolení bříška nebo cokoliv jiného ...

hani1234
25. dub 2018

@sebkova A co třeba mléko, třeba mu nevyhovuje 🤷🏼‍♀️

korin
25. dub 2018

Narodil se přirozeně nebo císařem? Kamarádce takto řvaly (postupně) tři děti, všechny z toho vyrostly... Doktorka jí řekla, že dítě narozené císařem může být dráždivější, že se bez toho prožitku porodu může hůř adaptovat na svět.
Časem to určitě fajn bude, je to těžké pro vás oba. Držím palce, aby zklidnění přišlo co nejdřív...

bartakova_veronika
25. dub 2018

@korin asi něco na tom bude .. malá se mi také narodila císařem a co jsme jí po 14ti dnech vyndali z inkubátoru tak mi řvala právě v noci jak jsem zmiňovala ... nakonec to naštěstí přešlo ale až doma .. já nevyspalá, unavená až jsem z toho i brečela ... prostě jsem měla nedostatek mléka a nikdo to neřešil

bayt
25. dub 2018

@sebkova S tim jsme si uzili, napor na psychiku je to desnej. U nas to zacalo dva tydny po porodu a pokracovalo cca do osmeho tydne. Pak zase hodne nadymani a jak kdyby zacpa. Az ted ten dvanacty tyden mame fakt pokoj. Netrapila bych malyho zbytecnymi vysetrenimi, co by mely ukazat? Vynech kravske mleko ze stravy, asi i soju. Ulevuj malymu rektalni rourkou, to je za me zazrak. A hodne masaze, nahrivat, nosit v satku. Taky hodne kojit, malej se vzdy zklidnil a vyprdel. Dobry sou probiotika a tejpy.

bayt
25. dub 2018

@sebkova jo jinak prdiky jsou pry nejhorsi 6-8 tyden, u nas to sedelo

jeste bych taky zavedla proti refluxova opatreni

dora13
25. dub 2018

Prvni syn takhle proplakal tri mesice, trapily ho koliky. Ve trech mesicich jako kdyz utne. Nektere deti to tak bohuzel maji☹️
Satek/nositko jsi zkousela? U nas to obcas zabiralo.

evee24
25. dub 2018

@queenp jako u nás 😁 uplne stejne. Jen řev a rev. Akorát u nás i intolerance mlecne bílkoviny. Jinak na palici a vex to začal.

@sebkova jinak zkusit vysadit komplet mléčné výrobky. Je to kruta dieta ale u nás zafungovala a jakmile jen trocha někde byla. Občas tchyně náhodou zapomela tak sme brečeli obě několik dni. Za vyzkoušení nic nedáte. Jinak prdiky většinou za to muzou.

ronja55
25. dub 2018

Zkuste si pořídit nosítko nebo šátek a hodně nosit. Pomáhá to jak na koliky tak je dítě klidnější že je u vás. Určitě udělejte nějaká vyšetření, aby se vyloučil neurologicky problém. Měla jsem něco podobného, syn je od mala na mě šíleně ficovany, ani teď v 7 měsících nevydrží sám víc jak 20 minut. Jinak pláče a má hysterické záchvaty. Šátek nás zachránil. V něm je spokojený a nebreci. Holt nějaká mimča jsou dráždivější a naročnější.

letadylkokane
25. dub 2018

@sebkova to bude trimesicni kolika. Dcerka to mela taky, propinala se do luku a plakala a plakala. Pomahala rektalni trubicka/rourka a Espumisan. Po trech mesicich jak kdyz utne. Od te doby spi celou noc. Na kojeni jsem ji budila a pak uz odbouravala ta nocni a nechala ji spinkat. Drzim palce, zvladnete to.

nikolaamiminko
26. dub 2018

Jako bych to psala ja....nezbyva nic nez vydrzet:( ja chtela skakat pod auto, tak v prdeli jsem z toho byla, nas ma dnes 3 mesice a je to o hodne lepsi, i kdyz s prdenim mame stale problemy :( zkusila jsem uplne vsechno, co si myslim, ze nam pomohlo byl Enticon, ale tezko rict jestli to bylo tim nebo tim ze povyrostl a uz si nekdy prdne i sam...

priefi
26. dub 2018

@sebkova zkus ze sve stravy vyradit mleko a vyrobky z nej a vejce a vyrobky z nej. Problem muze byt alergie. U nas prave alergie delala paseku a taky jsem nevedela cim to muze byt. Po case se objevilo podrazdeni na licku, u ktereho dr.rekla, ze to ekzem neni, jen aby mohla ockovat. Samozrejme to ekzem byl a postupne se zhorsoval. Diagnoza alergie na mleko, bilek, zkoutek, brambory a banan. Dale bych nedoporucovala nadymave a taky histaminove veci.ve Tve strave.
Dale muzes malemu davat biogaiu a kdyz bude nejhur, tak sab simplex.

Co se tyce kojeni, jak casto kojis? Jak dlouho kojis?

drakenn
26. dub 2018

Za mě dát dítě do šátku a chodit hodně ven.
Ty si potřebuješ oddechnout, dej dítě manželovi, babiččce, kamarádce a relaxuj. Dle mě je dítě nervózní a plačtivé právě z tebe. A tvého přístupu. Jaký byl porod, byl po porodu hned s tebou?

lucka662006
26. dub 2018

Syn nám plakal denně od 17 do 23 hod., od narození do 5,5 měsíce, spíše řval než plakal. Prdíky bych řekla ho netrápily, žádné neměl, stolice normální každý den. Alergie neměl (tedy asi, žádnou nyní nemá a ani jako mimi neměl). I po 4 letech stále nevím, proč tak brečel. Manžel ho někdy uspal u sebe na rameni, tak na 20 min a když ho chtěl položit (protože máme ještě druhé dítě a nemohl být stále u něj, musí se taky najíst apod....), tak okamžitě vzhůru a další 45 min kolotoč řvaní nanovo. Nepomáhalo utěšovat, nepomáhalo zesílit hlas, nic, prostě nic. Dodnes nevíme, proč brečel, a to jsme předtím měli již jedno miminko a manžel měl dva sourozence, o které se jako dítě musel dost často starat, jsme inteligentní a klidní. Nikdy jsme na to nepřišli. Teď už se tím tedy nezabýváme, ale myslím, že spousta rodičů nikdy nepřijde na to, proč jejich děti brečí a že to prostě musí nějak s dětmi překonat a tišit je, i když se zdá, že to nemá žádný vliv. Měli jsme i strach, že ho necháváme takzvaně vyřvat, ale co máte dělat, když máte ještě druhé dvouleté dítě a manžel chodí do práce.... Každou volnou i nevolnou chvíli jsme ho chovali, při jídle, při vaření....a brečel a brečel.

avestsikova
26. dub 2018

@sebkova já též zkoušela vše na prdiky, na koliky, bezlaktozove mleko, nošení, satkovani, vibrace, houpání, celé dny jsem s ni chodila s kočárem, v šest večer vždy odpadla a spala do tři a pak vše nanovo. Pak přišel zlom ve třetím měsíci, kdy byla i chvíli odložitelná, v šestém začala spát i v postylce pres den a ted? Je ji 7 měsíců, dopoledne spolu uvarime a poklidime, pohrajeme si a odpoledne chodim do prace. Z male je ted milionové dítě. Vydrz ono to zlepšení opravdu prijde, do te doby doporučují prcka někomu vrazit do kočáru a oddechnout si at naberes psychickou sílu

bartakova_veronika
26. dub 2018

@lucka662006 koukám že jste to měli tak nějak stejně jako my .. akorát že nám takhle brečela jenom týden ... až jsme se vrátili z porodnice tak vše bylo OK protože dostávala dokrm a tím pádem jsem jí netrápila hlady ...

karlajasmine
26. dub 2018

Není hladový? Kojis na požádání?? Já bych nonstop kojila a k tomu vyřadila mléčné výrobky.

karlajasmine
26. dub 2018

Kamarádce takhle řvala holčička, protože dodržovala nesmyslných 3h mezi kojením a holčička přesto, že přibírala, byla hladová.