Třes nohy ve spánku u miminka. Setkaly jste se s tím? Řešilo se to nějak?

29. lis 2020

Zdravim, dcera ma 5,5mesice a od narozeni se ji klepavaji ve spani nozky. Po narozeni to nejakou dobu byla i bradicka. Cetla jsem, ze je to celkem bezny jev, ktery by mel do 3m vymizet. Dcera ma ale za chvili pul roku a stale se ji pravidelne ve spanku (chvili po usnuti) klepe nozka. Je to spis takova vibrace, trva treba minutu. Je to casty jev, nekolikrat behem tydne.

Pediatr o tom slysi na kazde prohlidce, zatim jen rika, at ho informuji i nadale jak se to bude vyvijet, pripadne kdyby se mi to podarilo natocit, coz se mi tentokrat i podarilo a ukazu mu to.

Na netu jsem nasla neco o RLS (syndromu neklidnych nohou), coz je pravda, ze dcerka ma problemy s usinanim a nozkama casto u toho mele, ale u miminek (jelikoz jeste neumeji popsat pocity) jsem zadne dalsi info nenasla. Setkali jste se nekdo u vasich deti s takovym klepanim nozkou i v tomto veku? Resilo se to nejak, nebo se to jen nechalo odeznit? V rodine mame zatez na neurologicka onemocneni, proto jsem radeji obezretna. Predem diky 🙂

janule1940
29. lis 2020

Mě na toto moje pediatricka okamžitě prikazala suplementovat sobě vysoké dávky hořčíku,ať ho mam dostatek v mateřském mléce.je potřeba brát dobre vstrebatelnou formu hořčíku (bisglycinat,malat atd.),klidne prvních 5dni v dvojnásobné dávce,ať si ho rychle doplníte.samozrejme podmínkou je,ze kojite,pokud ne.tak nevim,jak se to dela.

autor
29. lis 2020

@janule1940 dekuji za radu, to me vlastne vubec nenapadlo 🙂

teous
22. únor 2024

Prosím jak to dopadlo s tou vibrací u nožičky?Muj syn to má za bdělého stavu.

teous
22. únor 2024

Dobry den,jak to dopadlo prosím s tím tresem nožičky?Muj syn to má za bdělého stavu.