Třepání s miminkem, máte zkušenost?

vercaci
23. srp 2015

Ahojte holky, na uvod jen chci rict, ze nejsem zadna krkavci matka a pro sve ditko udelam vse, ale dneska se mi mala zalkla u piti a nepomohlo placani do zad, tak jsem ji vzala a obratila briskem dolu, chytla za hrudnicek a trepala at zacne dychata ted mam silene vycitky, jestli jsem ji neco neudelala, protoze jsem cetla o syndromu trep.ditete. mate s tim nektera zkusenost? V podstate potrebuju jen uklidnit a ujistit ze nejsem sama :-/ moc dekuji

alcar
23. srp 2015

@vercaci nemej vubec zadne vycitky! Jednala jsi pudove a chtela zachranit sve dite. Udelala jsi spravne! A syndrom trepaneho ditete... to bys musela opravdu trepat brutalne a hlavou i do neceho narazet, aby se z mozeckem neco stalo. Ja tak jednou mela vycitky, kdyz jsem s malou skakala na balonu, kdyz uz jsem nevedla, co s ni - to jedine pomahalo. 😅 A pak jsem si precetla o sndromu a taky z toho mela bobky, jestli jsem ji neublizila. A neublizila. 🙂 Neboj, mala je urcite v poradku. 😉

eldrag
23. srp 2015

neubližila určitě lepší tohle něž udušené dítě. pokud tě to uklidní na nějaké akci nebo u červeného kříže dělají kurzy první pomoci pro děti

barulina
23. srp 2015

Otočit a plast, či protřepat je ti něj cos mohla udělat. Taky záleží jak je staré ditko

blahova_andrea
23. srp 2015

souhlasím s alcar. prvotní bylo zachránit jí život a nenechat ji udusit, jednala jsi instinktivně a správně! jistě nešlo o takové otřesy, aby jsi miminku ublížila 😉

irinka
23. srp 2015

Abys jí oblížila,musela bys s ní třepat kdoví jak dlouho. Mě se malej jednou dusil banánem, zůstal mi v ruce jak "hadrová panenka" tak jsem ho plácla do zad a měla jsme ho položenýho přes ruku, bylo to šílený, ale naštěstí vše OK, člověk v tu chvíli jedná tak nějak instinktivně. Podruhý mi spadnul z kanape na hlavu a šel jakoby přes hlavu tělem, a tenkrát jak začal plakat tak se nemohl nadechnout, takže opět do zad, ale tenkrát jsem volala rychlou, protože zůstal v takové podivné křeči. Nic na něm nezanechalo následky, takže buď v klidu, udělala jsi to nejlepší co jsi pro malou v tu chvíli udělat mohla 🙂