To houpání 🙂 Máte radu?

lucietamamieta
11. led 2021

Zdravím maminky 🙂 Tak jsem hledala a hledala až jsem se rozhodla založit svoji vlastní diskuzi.
Mám problém! :D
Mám půl ročního chlapečka zvyklého na houpání. Přes den houpu v Hojdavaku a na noční spaní na míči a pak šupky ke mě do postele a hned dát ještě prso, jelikož je neodložitelný a hned se probudí. Prso ho uspí.
Řeším jak přestat, jelikož z Hojdavaku mi brzo odroste (pokud by jste věděli o větším tak pište :D ). V posteli spíme sami, jelikož tatínek rezignoval a šel na gauč. To mě velice mrzí, ale dokud bude spát malej v posteli semnou, tak se prý nevrátí. Postýlku máme přišoupnutou k posteli ,ale jakoby to prcek vycejtil, že není úplně u maminky a prostě tam spinká max. čtvrt hodinky a konec. :( V noci se budí po hodince někdy po dvou, tak dám prso a spíme dál. Nevím co budu dělat až přestanu kojit :D Snažila jsem se ho naučit na usínání jen tak v leže. Jenže pláče a pláče a prostě neví co po něm chci. Vyřvávací metody opravdu nechci!!
Nemáte někdo nějakou radu? Ráda bych aby už spinkal bez houpání, protože je na něm vidět, že i on se nevyspí..:(
Mimochodem dudlík neexistuje ten plive. Zkusila jsem všechny druhy. :D Děkuju za přečtení a za odpovědi. Nešťastná mamina Luca. 🙂 😅

mamikry
11. led 2021

@lucietamamieta Nerostou mu zoubky? To se mi deti v noci taky budily casto. Jinak jsem je jako malinkate na noc uspavala nosenim a chovanim, kolem pul roku u prsa a pak prendala do postylky. Pres den jsem je bud unosila v Manduce, nebo ujezdila v kosilu a kocarku. Samy zacaly v postylce usinat kolem roka. Mozna bych postupne zkusila ubrat vecer ten mic a jen v klidu uspala u prsa, aby si odvykl na to houpani pred spankem.

lucietamamieta
autor
11. led 2021

@mamikry Ano zoubky rostou 🙂 Ale spinká mi takto už od prvního dne doma. V nosítku i šátku usne krásně, ale nesmím ho odložit jinak je vzhůru a ani nesmím nic dělat, jelikož ho probudí každý zvuk, takže to pro mne není řešení. Kočárek jsme měli i doma. Ze začátku v něm spinkal, ale pak v něm jen plakal, tak jsem ho dala pryč. Jinak venku v kočárku spí ukázkově i dvě hodinky. 🙂 U prsa mi usne jen v noci. Večer jsem zkoušela a pořád se přetáčí na bříško. Je u toho dost neklidný. Zkusím večer houpat trochu méně, ale věřím, že se mu to nebude vůbec líbit. :D

mamikry
11. led 2021

@lucietamamieta mozna ho zkuste davat pres den jinam nez vecer. Oni jsou prckove chytri. Nam maly pres den krasne spinkal v kosiku. Postylka, ta byla zapovezena zona, vzal ji na milost jen na noc 😀.

lucietamamieta
autor
11. led 2021

Přes den spinká v Hojdavaku a venku v kočárku 🙂 Jo je to chytrák vyčůranej. :D

veroniqess
11. led 2021

Také mám skoro půlročního syna 🙂. Noci byly od začátku v pohodě, a jsou pořád (položím a usne), přes den spal do tří měsíců v hojdavaku (měli jsme jen ten menší). Pak to vypadalo, že bude spát jen v kočárku, ale přišlo pár deštivých dnů a řekla jsem si, že přece nebudu lítat xkrat denně s kočárkem, natož ho mít v obýváku, ten patří ven (a asi jak ty s houpáním, že to nechci dělat další rok a půl). Několik dní jsem věnovala jen zpříjemnění denního uspávání v postýlce. Naučila jsem se vychytat moment únavy (ne moc, ani málo), položila do postýlky, zapla Zazu zajíce a byla u něj, dokud neusl. Než usl, někdy to fakt trvalo dlouho, ale za tři dny začal usínat bez problému. Hladila jsem ho, broukala, měla na něm ruku. Nikdy jsem neodešla, dokud nespal, nikdy sem ho nenechala plakat a přiběhla jsem, jakmile se probral (aby věděl, že je vše ok).

lucietamamieta
autor
11. led 2021

@veroniqess Za jak dlouho usnul? U nás se toto povedlo jednou a to uspával tatínek a usnul po 3 hodinách :D A to tak, že kdykoliv začal plakat, tak byl zvednut a znovu položen. 🙂 Usínáčka má..zpívám mu a hladím. Vždycky zavírá očka a pak se začne vztekat, že mu to nejde a pláče. :(

veroniqess
11. led 2021

@lucietamamieta Tak 30 až 60 minut nejdéle, ale nikdy jsem ho nezvedla, vždycky jsem ho uklidnila v leže. Ale neměl tedy žádné záchvaty pláče, spíš fňukal, do záchvatu přejde právě až když je přeražený. Chce to trpělivost a pořád s tím uspávání pomáhat

lucietamamieta
autor
11. led 2021

@veroniqess V leže nemám šanci uklidnit 🙂 No trpělivost občas nemám no. 🙂 Tak zítra začnu zkoušet, děkuju za rady. 🙂

teryem
11. led 2021

Tak to přeji hodně štěstí😊 já takhle houpala snad do roka v kočárku, pak přenést teprve.. A od roka a půl spal s náma v posteli takže ti vlastně neradim, ale prostě někdy se nedá dělat nic 😄jak jsme si je naucili, tak je máme 😄pevné nervy

lucietamamieta
autor
11. led 2021

@teryem Děkuju 🙂 Já si pořád říkám, že jestli nic, tak aspoň v létě bude mít rok a možná už to půjde snadněji jak bude víc utahanej, ale asi jsem najivní co? :D No naučila no. V posteli spí semnou skoro od začátku (byla jsem zničená z císaře a tohle bylo pohodlnější) a ze začátku usínal jen hlazením a děláním ššš s dudlíčkem a pak ho ze dne na den přestal chtít a já vůbec nevěděla co mám dělat, tak jsem byla ráda za každou věc, která ho uspala, protože to bylo težké. První miminko a já vůbec nevěděla :D

teryem
11. led 2021

Tak to se dá pochopit 🙂 prostě to nelamat přes koleno.. Ono to jednou přijde.. A říkaj, že je to zdravý spát s dětma aspoň do šesti v místnosti 😀

veroniqess
11. led 2021

@lucietamamieta Dneska sem četla zrovna nějaký článek o spánku, a tam psali, že je zásadní to dítě dávat do postýlky ještě vzhůru a učit ho usínat, že jak se uspí jinde a teprve pak přenáší, tak se vytvoří spánková berle, a tu je těžké odstraňovat. Já bych to prostě hlavně pořád zltrpělivě zkoušela a nesmířila bych se s tím, ono se to podaří ☺️

klecanda
11. led 2021

V půl roce je fakt malinkej, nestresovala bych se a klidně dal uspavala/spala tak, jak jste zvyklí.. Postupně bych zkoušela. On si k tomu dozraje. Mě syn do skoro dvou let neusnu vecer jinak, než na prsu, nedokázala jsem si představit, že někdy budu uspavat jinak 🤷‍♀️😂 a pak zničeho nic začal usínat s lahví vody, kterou jsme asi po týdnu odbourali a usíná u vyprávění pohádky 😊 pokud vám to nevadí, nic nehrotte a užívejte si to malý miminko, do puberty s vámi takhle spát nebude, nebojte 😁👍

lucietamamieta
autor
11. led 2021

@veroniqess Všimla jsem si, že se po pár minutách zase probudí a vyžaduje houpání, tak naštěstí stačí dát to prso, ale myslím, že by se i on lépe vyspal, kdyby usnul normálně. Pokusím se. Děkuji za reakci 🙂

lucietamamieta
autor
11. led 2021

@klecanda No je mi jasné, že takto nebude usínat do puberty. Ta představa je hodně vtipná, ale jak jsem už psala, tak myslím, že by se i on lépe vyspal 🙂 Navíc bych ráda zašla i k někomu na návštěvu a uspinkala u nich, ale řeším to, že se jde hned jak je unavený ven do kočárku. Jedna kamarádka si už i pořídila domu míč :D Ale vím jak to myslíte 🙂 Děkuji za názor. 🙂

klecanda
12. led 2021

@lucietamamieta a na návštěvě vám třeba u prsa neusne? Nebo v nositku třeba? 😊

lucietamamieta
autor
12. led 2021

@klecanda U prsa usne jen hoooodne unavenej a to ještě v domácím prostředí,protoze jinak ho všechno rozptyluje. A v nositku usne, ale já pak musím hodinu skákat na místě a ne mluvit já i ostatní, jinak je zas vzhůru. Takže tak 🙂

lucietamamieta
autor
12. led 2021

@veroniqess Tak jsme zkoušeli a neprošlo. :( Pláče a když ho utisim, tak pláče znova jen ho položím. Udělala jsem to párkrát a nakonec nešel ani utišit. Tak budu zkoušet průběžně co dva týdny, třeba se to jednou povede 🙂

lucietamamieta
autor
12. led 2021

@klecanda Jinak, kdyby usíná u kojení, tak bych to neřešila. Ta představa, že houpu ještě rok a půl je otřesná ( už má 8,5 kila). Že bych si najala tak paní na houpání 😂😂