Syn 2,5 roku zase dělá do gatí

hanivasi
9. pro 2016

Ahoj maminky, už fakt nevím co s ním. Můj syn ve 2 letech začal krásně chodit na záchod, říkal si, a pak chodil i sám, ani mi to neoznamoval. Dva měsíce na to jsem porodila druhého syna. Nevím jestli je zde nějaká spojitost, ale raději tak uvádím. Měsíc nato, po narození, začal starší syn ignorovat záchod. Čůrá a kaká do gatí a vůbec mu to nevadí. Už dva měsíce praktikujem, že chodíme pravidelně na záchod. Většinou to zvládneme, ale jsou dny, kdy to prostě stojí opět za to.. A pokaždé ho opravdu nutím na ten záchod jít, je to s řevem a slzami. Nevím co s ním. Už jsme taky dělali to, že když jde na záchod, tak dostane lentilku, za odměnu. Výsledek byl jen ten, že po záchodu se vždy přihlásil o odměnu. Ale nikdy sám neřekl, že chce čůrat nebo kakat. Takže hrůza.
Zvláštní taky je to, že v noci, když se mu chce čůrat, tak řekne. Jen velmi vyjímečně se počůrá do noční plínky. Přes den žádnou plínku nemá.
Měli jste to taky tak? jak dlouho ještě??? ....co jste s tím dělali? ...já už jsem zoufalá. Je jinak hrozně šikovnej, ale toto je strašný, furt ho převlíkat, a taky ty bobky......
Prosím o radu.
díky.

hanivasi
autor
9. pro 2016

asi to teda bude tím, že má sourozence, ale co s tím??? hraju si s ním, mazlíme se, není to že bych ho odsunula a nevěnovala se mu. Tak co s tím? každý mi tvrdí že to trvá tak měsíc, ale tady začíná už 3.měsíc vzdoru a změna žádná.

verusky
9. pro 2016

takze uz takto valcite tri mesice? to musi byt na palici... ja neporadim, ale moje mala byla ve dvou letech tri dny v nemocnici (sama) a tri tydny jsme byli s curanim a kakanim nazpet ☹ ale ta nemocnice je "mensi" zmena nez novy sourozenec... takze urcite je to sourozencem a nezbyde nez cekat na radu nebo neco noveho vymyslet... ja jsem odplenkovavala, az byl maly na svete. moc drzim palce, musi to byt s mimi narocne ☹

hanivasi
autor
9. pro 2016

díky za soucítění, je to opravdu náročné. Ale snad se dočkáme někdy zlepšení.

japona
9. pro 2016

@hanivasi Urcite se synek nevyrovnal se sourozencem! Netlacila bych na něj, zeptala bych se ho, zda nechce plenku jako bracha? Snažila bych se jit na nej po dobrem, žádné vláčení na záchod apod. Klidne dat plenku a on si časem řekne, že už je velký a ze ji nechce. Dejte mu cas🙂

japona
9. pro 2016

@hanivasi Možná vás synek podvedome privolava : "budu mit mokre kalhoty = máma me bude prevlekat a bude se věnovat me a ne miminu" ..nemůže mit dojem, že jste usoudila, že už je velký a vás nepotřebuje ("sám si chodil, ani mi to neoznamoval")?

kackakastanka
9. pro 2016

@hanivasi zkus ho jako by znovu odplenkovat, chval ho, ze kdyz ti rekne, ze se mu chce, ze je sikovnej, uzasnej, i tema lentilkama bych ho uplacela, proste o tom hodne mluv a chval ho, jak je a byl sikovnej, kdyz si krasne rikal, jak jsi na nej pysna, jak se to hezky naucil a az to zase bude delat, proste tomu venuj pozitivni pozornost.. jinak bych nenutila, nevytvarela tlak.. urcite je to sourozencem, je to pro nej velky zaprah psychicky... zvladne to... tobe drzim palce a preji hodne sil, musi to byt hodne narocne, to je mi uplne jasny

semisovamys
9. pro 2016

Zkus se o něj starat jako o miminko. Jak už někdo psal,zeptej se ho jestli chce plínky jako sourozenec..pokud jo,klidně mu ji dej. Mám doma taky dvě děti. Prvnímu je 2r a 4 mesice a druhému budou 3 měsíce. Občas si starší chce lehnout a obskakovat jako malé mimi. Tak to vždy přikreju,dávám mu do pusinky takový kroužek jakože je to dudlík, dávám mu napít. ..prostě aby nebyl o.nic ochuzen. U nás Teda syn nazpět s tím co uz uměl nešel,ale třeba je to i tim. ..i ho chovám v naruči a říkám mu ze je moje malý miminko. Samozřejmě jen někdy aby mu to nebylo líto. Jindy ho chválím jak je velikéj kluk,nosí použité plenky bráchy do koše atd.. držím pěsti ať to máte rychle za sebou

hanivasi
autor
10. pro 2016

díky za rady. Právěže se o něj taky starám jak o miminko, chovám ho v náručí, tak jako miminko, opět ho krmím, ....jinak vubec ale nežárlí. Má ho strašně rád, nikdy se na něj nezamračil, nebo tak něco. Vždy když příjdu s malým, tak uplně zněžní a chce ho vidět, pohladit....stará se o něj. Tak mi to přijde divný, že by žárlil.... zpět do plenek, to se mi moc teda nechce, a zdá se mi to pohodlný krok zpět. No zkusíme zmírnit a třeba to půjde.

kackakastanka
10. pro 2016

@hanivasi je to pro nej zatez, novinka, sourozenec, se kterym se musi delit o mamku, je hodnej a citlivej, tak se chova hezky, ale urcite to vnima a ve velke vetsine je to duvod pocuravani, pokakavani... za me viz vyse, chvalit, chvalit, odmenovat, chvalit, 🙂

sapinek
10. pro 2016

ahoj, nečetla jsem předchozí komentáře, nestíhám :D tak se třeba budu opakovat. Dcerka si krásně říkala na záchod sama cca od jejího roku a půl. Když se narodil její bráška bylo jí 2,5 roku a od té doby se začala opět počůrávat někdy byl v kalhotkách i bobek. Bylo to pro mě šílený, začala jsem znovu dávat plenky. Trvalo to myslím necelých 5 měsíců. Brášku miluje, je k němu pozorná, něžná, hladí ho, pusinkuje atd. Ale přijde mi to až přehnaná ta její péče a podle mě je to její způsob žárlení. Rozhodně její chování není běžné. Až teď (malému je 8 měsíců) začíná sem tam říkat, že jí vadí, jak ji budí, bere hračky atd. Takže vydrž! Je to těžký, ale přejde to! 🙂 Jsem přesvědčená, že je to tou změnou. Některé děti to zpracovávají déle jiné s tím jsou hotovy hned, nedá se svítit. Držím pěsti, ať je brzo líp ;)

hz
10. pro 2016

To jsem ani nemela cist-mam par dni do porodu druhe ditete a pohodoveho 2,5letaka doma..musim se koukam pripravit na vsechno... tak at nam to dobre dopadne 🍰

hanivasi
autor
11. pro 2016

Díky díky díky.

verusky
11. pro 2016

@hz po porodu hodne chvalit, jak uz je veliky a umi curat... a bude fajn 🙂

hanivasi
autor
13. led 2017

jo, devcata, tak bojujeme stale. Uz 4 mesice 😤😤😭😭 asi me uz klepne.

sapinek
13. led 2017

jé, tak to soucítím..🌷 a uvidíte, třeba bude za týden líp 🙂 u nás to bylo necelých 5 měsíců a pak z ničeho nic jak když utne najednou plínku nechtěla a až na pár malinkatých nehod v pohodě 🙂 no a teď (dcerka má 3 roky, malému je čerstvých 9měsíců) je dcerka bez plínek i v noci 🙂 tak držím pěsti, ať je to u vás také co nejdříve, je to o starost míň..