Strašné uspávání miminka - usne jen při houpání, nošení...

strasidelko
3. led 2020

Ahojky holky.
Máme dvouměsíční holčičku a v noci je to peklo.
Uspavani je strašný.

Jdeme spát kolem osmé večer kdy už hodinku je v pritmi a bez TV klidový režim a usne jedine tak ze jinuhoupam na míči nebi v náruči což je náročný.

V noci se vzbudí kolem jedné v noci na jidlo a to už potom nechce spát vůbec. Po dvou hodinách nošení a joupani usne ale pak už spí jen dvě hodinky a znova.

Pokud nehoupu tak začne křičet e to peklo šílený. Nevím Cl dělám blbě. Rada bych aby třeba usinala nějak sama beze mě to nejde. Nevím co delat. Denně spím tak tři hodinky je to náročný.

Nemáte podobne zkušenosti?

mariegroth
3. led 2020

U nas treba platilo, ze cim lepe syn spal pres den, tim lepe spal v noci. Vecerni spanek ma presny ritual. Ve dvou mesicich byl jeste v zavinovacce “swaddle me”. Pak jsem ho houpala a dala spat do basinetu, Kdyz byl jeste vzhuru, ale uz byl v takovem polospanku. Behem noci, Kdyz se probudil, tak honem nakojit, pekne potichu. Ani jsem neoddelala zavinovacku. Nechtela jsem aby se kompletne probudil. Vim, ze ti asi dalsi mamky poradi spolecne spani v jedne posteli. Nemam zkusenost, nebot dodrzuji doporuceni od AAP, ale ten jeho basinet je uplne na kraji nasi postele, takze me citi a je blizko. To si myslim, ze je hodne dulezite...ta blizkost. Jinak preji pevne nervy. To co zazivas je hrozne

johannka1
3. led 2020

A kdybys ji mela na usnuti u sebe v posteli, primo u sebe? Ta vam nefungovalo? Ja asi neporadim, kluka jsem takhle na zacatku uspavala pres den v kocarku (budto venku nebo doma a pak sup nezne do postylky) nebo na to nocni spani u sebe v me posteli, tak asi ten prvni pulrok. Druhej pulrok usnul uz jen v kocarku, po roce uz jen sam v postylce, jen mliko a odlozit. Mamo, bud silna, je to na zacatku fakt hodne vycerpavajici, treba ti tu zensky poradi neco sikovneho, co u vas pomuze. Musis zkouset ruzne metody.

makronka222
3. led 2020

Nema jeste hlad pred tim spanim? Treba ji vadi i to sero, zkus vic svetla.

fifinka007
4. led 2020

Me vsechny tri deti usinaly zasadne na ňadru, nebo v kocarku, nebo na ruce,nebo na balonu tak ze rada zni- VYDRZET🤣. Jit si lehnout,kdykoliv spi ona, za mesic to bude zase lepsi😉👍, neboj. Mela jsem to stejny jako ty a to 3x🤣

strasidelko
autor
4. led 2020

@fifinka007 vážně? Děkuji za útěchu.
Mě usne převážně přes den jen v nositku a to se docela na nic spí v nositku. Na noc svazuji do zavinivacky a musím uhoupat do bezvědomí 😀což je třeba dvouhodinová práce. Jinak řve a řve. Přes den to same.

kuttu
4. led 2020

@strasidelko Jedina rada...vydrzet...moje ji 16 měsíců a spí uz lip,ale vstává treba ve 4 rano

elishka562
4. led 2020

Jedna moje dcera usínala houpáním na míči do 6 měsíců, druhá do roka a čtvrt . U té první to šlo odbourat lépe, začala jsem jí držet v postýlce za ruku a zpívala... U té mladší to prostě nešlo nahradit ničím. Ničím. Až v tom roce a čtvrt jsem už nemusela houpat, stačilo ji držet na ruce. Kolem roka a 3/4 teprve byla schopna usnout v postýlce (ale sedím u ní doteď, to jí je dva a půl, než usne).
Každý to má jinak... doporučené rady zkoušet můžeš, budu držet palce, ale někdy nepomůže nic, jen čas...

fifinka007
4. led 2020

@strasidelko no, furt si rikam,kde se stala chyba, kdyz jsem to tak mela 3x, ale uz to testovat po4 nebudu🤣. Me holky celkem dpaly v kocarku,mela,nebo jeste mam i jeden domaci a vsude jsem ho za sebou tahala a pak se fakt vzdy ududaly pri kojeni, nekdy to bylo lepsi,nekdy horsi. Nejvic, v tomhle ohledu,zlobila ta prvni,taky to byla uspavacka na hodinu a dyl, ale dovela ta negativa vybledavaj rychle a ted z nich spi nejlip🤣

mourovatakocka
4. led 2020

Neděláš špatně nic, nepropadej zoufalství ❤️ Máš asi náročné miminko. Napadá mě vyzkoušet kolíbku a houpat jen nohou v ní z křesla, ať si odpočineš.. mnoho zdaru 🍀

matty2019
5. led 2020

@strasidelko bohužel prožívám to stejné... náš Matyášek usne jen na mě při houpání, je to šílený, už má skoro devět kg,je mu devět měsíců a už jsem vystavena a bolí záda... ale utěšuji se tím, že ho to snad přejde....on je bohužel na ruce celý den, jakmile ho položím, řve a hysterci.... určitě bude líp

kvmatonka
5. led 2020

a co zkusit hačku/hojdavak?

strasidelko
autor
5. led 2020

@matty2019 achjo vím jak se citis. Já mám 45kg a je to při mne náročný. Skoro nejde ani spát. Uspavam dvě hodiny než usne na rukou.
Přes den musím mít v nositku a nosit nebo skákat na míči jinak pořad řve a řve už si říkám zda nemá něco s páteří. Nechce ani past koníčky. Řve neustale jsem z ni hotova

matty2019
6. led 2020

@strasidelko juj, tak já jsem na tom trochu lépe... jsem skoro 100 kg, to je snad jediný u čeho jsem ráda že mám kila navíc...i tak jsem vyštavena a fakt unavená....obdivuji že tohle zvládáš při poloviční váze, Tvá páteř je zatížená daleko víc....snad chce princezna jen maminku a bude brzy líp,snad v tom nebude nic zdravotního