Stolice u kojence. Jak často u plně kojeného?

klokanka31
1. črc 2020

Jak často by mělo mít plně kojené mimčo stolici? Moje mělo každý den, ale dnes 3.den nic. Ale pije, nepláče, větry normálně odcházejí. Četla jsem že se nemusí dostavit až deset dní, ale nemáte zkušenosti i vy?

zelenaesmolda
1. črc 2020

@klokanka31
doktorka rikala,ze az tyden bez kakani je v pohode pokud nema zadne problemy

zuzita15
1. črc 2020

@klokanka31 plne kojena dcerka do 6m klidne 1x za 10 dni, pry je normalni az 14 dni. Take jine problemy nemela, ani brisko nebolelo. MM je stravitelne beze zbytku, takze pokud se dite napije jen tolik, kolik potrebuje, nema co vyloucit.

mmichaella
1. črc 2020

souhlas s holkami výše🙂

klokanka31
autor
1. črc 2020

Děkuju to jste mě uklidnily

cherie24
1. črc 2020

Malá kadila několikrát denně a pak taky měla období, že několik dní nic a pak to zas třeba dohnala :D Asi jak se jim ty střeva vyvýjejí, tak je to normální, takové výkyvy 🙂

blondynka400
1. črc 2020

@klokanka31 plně kojené a 14 dní nebyla výjimka, někdy i o nějaký den víc. Já z toho vždy byla už nervozní, ale holky byly vždy úplně v pohodě. Jednou jsem dala čípek, ale to nevydržela moje hlava 😀 Prý záleží na kvalitě mléka a kvalitě zažívání miminka. Když je obojí "dobré" , nejsou zbytky a vše se stráví... Ale jestli je to pravda....😅

leymea
1. črc 2020

Syn mel stolici cca 1xtydne (rekord ma 10 dni). Doktorka mi rikala, ze kdyz je plne kojeny tak nemusi mit ani 2 tydny. Zvykla jsem si 😀

jako_mala_holka
1. črc 2020

Holky, a muzu se vetrit do diskuze, at nezakladam novou? Jak je to prosim u mimca na UM? Mala kaka porad, pokazde, kdyz ji prebaluju, je pokakana (treba 8x denne)... to je tez normalni? Za posledni tyden se mi stalo jen jednou nebo dvakrat, ze byla jen pocurana... dekuju a snad nevadi, ze se ptam v diskuzi o kojenych detech 🙂

jajulin
1. črc 2020

@klokanka31 je to spíše výjimka, ale dítě plně kojené nemusí mít stolici až 3 týdny. Dcera to tak měla.

blondynka400
1. črc 2020

@jako_mala_holka podle profilu jsou malé 3 týdny. V tomto věku to normální je, ať je dítě na MM či UM. Postupně by se měla frekvence zmenšovat.

jako_mala_holka
1. črc 2020

@blondynka400 ahaa, tak dekuju 🙂 ja jsem se na to prave u dr zapomnela zeptat

eviicka
1. črc 2020

@jako_mala_holka syn to tak měl více méně až do zavádění příkrmů, doktorka říkala, že v pořádku, kamarádky syn také tak. Každá plenka byla pokaděná.