Společný spánek. Jak to vyřešit?

martinalal
1. črc 2024

Ahojte maminky, prosím o vaše zkušenosti.Mam dítě přes 3 roky a novorozence. Přes veškerou snahu mimco spát v postýlce nechce, nevadilo by mi to, protože se starším spíme spolu, nicméně problém je v tom, že se bojím je nechat samotné v posteli, jelikož syn se kolikrát prevaluje přes celou postel a mohl by mimco zalehnout, večer a je momentálně dost brzy a v půl 7 už spí, a nechce se mi ležet už v půl 7 v posteli až do rána. Nějaké tipy jak jste to delali?

pilzzee
1. črc 2024

@martinalal Novorozenec ma spat ve sve postylce s monitorem dechu. Tecka. Doporucuju hnizdo, aby se tam necitil moc navolno. Usinat s bilym sumem taky pomaha. Taky spim se skoro 4letym v posteli, ale 8mesicni segra ma proste zatim smulu 🤣

martinalal
autor
1. črc 2024

@pilzzee to se trochu bije . Monitor dechu proti SIDS a hnizdecko ? Když už má miminko spat v postýlce , tak bez ničeho . Každopádně děkuji za vás názor , nicméně mi byl prd platný , když miminko nechce spát v postýlce , tak s tím moc nenadelam a já spát alespoň trochu musím a starší taky 😊

veroniqess
1. črc 2024

Měla jsem přiraženou postýlku k posteli bez bočnice, tam miminko, starší jakoby na místě uprostřed. Každopádně jsem je měla ale na kameře, když cokoliv, hned jsem šla. Za mě nejlepší řešení kamera

martinalal
autor
1. črc 2024

@veroniqess mám postýlku bez bočnice a stejně mi tam vydrží tak 5 minut , mám i kameru , ale starší je rychlý , než vyběhnu schody nahoru …. 😏 prvních 14 dni spala v postýlce i v porodnici i doma ale teď se to zlomilo..

slecnami
1. črc 2024

@martinalal Ahoj, mám zatím jen jedno, tak spíš teoreticky - nevím, jestli máte nějaké zábrany okolo postele, ale nepomohlo by "rozdělit" to lůžko třeba kojícím polštářem, nebo nachramlanou peřinou do té doby, než půjdeš taky spát...?

martinalal
autor
1. črc 2024

@slecnami taky mě napadlo , asi bych ani tak nebyla klidná ale určitě by to staršího zbrzdilo kdyby se začal převalovat 🙈😅

exbordelar
1. črc 2024

My jsme starsimu, tehdy dvouletemu diteti, koupili vlastni postel, ktera byla u te velke spolecne. Ono bylo stastne, ze ma svoji postel, a zaroven jsem mu byla nablizku a mohla ho drzet za ruku. Miminko jsem mela u sebe v te velke posteli.
Take jsem se bala, aby ho to starsi decko v noci nezalehlo. Ale jak mimco roste, tak pak uz neni tak krehke a uz spolecne spani se starsim sourozencem v pohode prezije 😀
A nebo se take priklanim k hnizdecku - i kdyz pro me je to zbytecny velky kram, ktery ma vyuzitelnost jen par tydnu. Ale prece jenom toho starsiho sourozence zarazi, aby se na nej neprevalilo uplne.
Ad monitor dechu. Jako je to sice fajn, kdyz to dite ma kontrolu v podobe pristroje, ale kdyz je do postylky proste neprelozitelne, tak smula. Nicmene vzhledem k tomu, ze se me deticky budily co chvilu, tak jsem stejne v te loznici tvrdla od tech pul sedme az do rana 😅 Takze jsem mobitorovala dech ja 😀

martinalal
autor
1. črc 2024

@exbordelar pravé jsem přemýšlela , ze by jsme jeho postel ( v které spí manžel 🙈😅) přesunuli k nám do ložnice . Buď tam bude spát starší nebo mladší a já budu přecházet 😅 hnízdo přesně jak říkáte , je to jen na chvíli … mám o čem přemýšlet . Děkuji 😊

leilinka1234
1. črc 2024

Já jsem měla k posteli koupenou sklápěcí zábranu. K ní jsem uložila miminko. Starší spala na druhé půlce a vždy jsem tam dala peřinu nebo něco, přes co pak už nešla a díky tomu spaly "odděleně". Ale dlouho to nevydrželo, asi vlastně jen šestinedělí. Spíme s manželem spolu, tak to bylo už trošku málo pro 4 😀 starší pak šla do pokojíčku... Ale v noci většinou stejně přišla 😀

lis6
1. črc 2024

My máme udělanou velkou postel, počítala jsem s tím že mimčo bude spát s námi,tak jak spal starší, ale je spokojené v postýlce. Nicméně kdybych řešila tuto tak by mimnko bylo na jedné straně (je tam zábrana pro děti a na druhé straně starší a mezi nimi 2 peřiny a to starší ze spaní nepřeleze. Miminko jsem tedy v posteli taky měla v hnízdečku. Ale právě máme postel kam se vejdem celá rodina

kosi_cek
1. črc 2024

@martinalal já to dělala a dělám tak, že se nebojím, starší (o 2 roky) se sice ani tak nepřevaluje jako se tulí, takže i když je uspávám tak, že mám z každé strany jednoho, tak když odejdu, mé místo se dočísta smaže, někdy se stalo, že starší mladšího lehce přilehl, ten se buď vzbudil nebo mu to nevadilo, spíš mi ale přišlo, že tím, jak tam mladší má staršího, tak mu tak nevadí, když odejdu, i když teda to nefunguje tak, že bych měla večer volný, to zas ne. Aktuálně má mladší skoro rok a spíš je to on, kdo zalehává staršího nebo po něm přinejmenším leze, když se vzbudí 1. 😂 Jakékoliv opatření nebude hold fungovat dlouhodobě, tak si myslím, že je lepší, když se děti ve spánku zžijí už od začátku.

pilzzee
2. črc 2024

@martinalal
@exbordelar Ja se teda jenom jeste vyjadrim k tomu hnizdecku - mala ma 8 mesicu a pouziva ho porad 😀 Ma to jakoby takovou zatarasu, aby se nebouchala o sprusle.

me_druhe_ja
2. črc 2024

@pilzzee ja jsem taky chtěla, aby byly obě děti v postýlce. Já totiž společný spaní nesnáším, vadi mi v posteli kdokoliv, děti úplně. To v podstatě nespím. Starší v pohodě, ten s tím neměl problém. Ale ta mladší? Ta první tři měsíce nevydržela v postýlce ani sekundu. Vyzkoušela jsem naprosto vse. Naprosto. Ale nic. Po třech měsících už tam vydržela aspoň 10-15min a pak se to zlepšovalo. Ale celou noc až po odstavení v roce.
Takže nekdy se prostě můžeš na hlavu stavět, ale to dítě ti v postýlce nevydrží.
Jako jo, mohla bych ji tam nechat několik nocí řvát desítky minut, asi by nakonec rezignovala, ale to zrovna není můj styl.

uzivatelkapetra
2. črc 2024

Starší má od dvou let normální velkou postel přiraženou k naší. Když se narodila mladší, tak spala (dodnes spí) mezi mnou a manželem, jakmile usnula, otočila jsem se ke staršímu, který už je zvyklý se držet za ruce při usínání.

pilzzee
2. črc 2024

@me_druhe_ja No jo no, ja mam teda spani s detma rada, starsi sice brzo dostane svuj pokoj, ale klidne bude moct spat se mnou dokud bude chtit 🙂 Ale mladsi si pocka az tak do roka a pul, jinak bych se fakt bala, ze ji tam zalehneme.