Spí 8měsíční prcek až moc?

lgf
20. črc 2022

Ahojte, asi to zná skoro každá prvomama, když ji někdo nasadí brouka do hlavy, jestli je s jejím dítětem vše v pořádku. Malý od narozeni dobře spi, v noci se budi jednou na mliko. Parkrat uz vydrzel i celou noc. Do 4 mesicu spal odpoledne 3 az 3.5 hodiny apod. Aktualne mame rezim: vstava v 7:00-7:30 vyjimecne pozdeji. Pak jde spat v 10:00-10:30 a spi 1.5 az 2 hodiny, velmi vyjimecne dele. Pam chodi spat v 15:00-15:30 a spi hodinu a pul nekdy jen hodku. A pak je vzhuru do 20:45. V noci se budi jak kdy mezi 3:00-5:00 a po mliku spi do rana. No a kdyz jsem to dnes vypravela zname, tak mi hned vnutila, ze je maly určitě nemocny, ze nemuze tak dlouho spat. Jinak je spis cvalik, vyvojove rychlik (v 6m lezl, sedi, v 7.5 si stoupa...). A když je vzhuru tak se nezastavi, takze výdej energie ma znacny. K doktorovi na osmiměsíční prohlidku jdeme příští tyden, tak nevim jestli se ho zeptat, nebo neresit. Diky moc

elesse
20. črc 2022

Myslim, ze spi “normalne”. Co bych za takovy rezim dala. Ale syn se jen vic budil v noci, napit a spat dal, na hodiny to bylo podobne a to jeste usinal uz po sedme vecer

zlobr
20. črc 2022

Ja myslim,ze ma uplne krasny rezim. Muj prvni syn to mel podobnem jen v noci se teda budil snad 10x 😆. Ale pres den byly 2 spanky dopo a odpo az do 16 mesicu. Druhy syn do 4 mesicu spal jen 15 - 20 min asi 4x denne. Pak se to zlomilo a az do 8mesicu spal dokonce 3x denne. Vstaval v 6, usinal kolem 8:30-9h (cca 1,5 h). To stejne po obede. A pak je ho davala spat kolem 17h a to si dal 20 min. Ted ma 2 roky, spi jen po obede ale za to 2,5-3 h. Takze brouka z hlavy vyzente a na znamou se vyprdnete. Jako rikat nekomu,ze je dite urcite nemocne, jen proto, ze spi 2x denne?? No co to je?!?!

tasimia
20. črc 2022

@elesse malá spala v 8m též tak 3-4x denně. Takže je to v pořádku. Uzivej dokud spi..😍

merope
20. črc 2022

Mám pocit, že malý v této době spal taky tak nějak - jen o hodinu posunutě, ale jinak to plus-minus odpovídá i s těmi časy.

katusinek
20. črc 2022

ahojky, náš 6-ti měsíční syn spí v noci v pohodě i 10 až 11 hodin. Když jsem to říkala doktorovi, tak mě uklidnil a říkal, ať to hlavně neříkám nahlas, co by za to jiné maminky daly 🙂 Takže jsem v klidu, je pravda že je zase skoro celý den vzhůru, teď občas přes den zabere, protože se namáhá lezením 🙂

susmevem
20. črc 2022

Pfff, známá bude asi nějaký chytrolín 🙄. Buď úplně v klidu, malej ti spí normálně, nenech se tím rozhodit. Mladší mi spal i dýl... Známé bych příště řekla, ať si svoje soudy nechá pro sebe...

xnikax1
20. črc 2022

@lgf Můj malý 10 měsíční spí úplně na chlup stejně. Vstává mezi 7-8 mezi pul 10 az 10 jde spát na hodinu a půl až dvě hodinky. Potom chodí spát kolem 3 na hodinku, hodinku a pul a na 9 večer chodí spát a spí až do rána. Já si to užívám, dcera nespala snad nikdy.🤦🏻‍♀️

87pavlina
20. črc 2022

Naše od malička spala hodně a v tomhle věku spala možná ještě dýl 😀 Jsou jí 2 roky a je úplně normální, nijak nemocná (nevím teda, jakou nemoc měla známá konkrétně na mysli).

lgf
autor
20. črc 2022

Holky moc diky za uklidneni 🙂 člověk vzdycky chce tyhle chytre soudy hodit za hlavu, ale najednou mu tam červíček zacne hlodat

jjasmina
20. črc 2022

@lgf mě se to zdá taky normální

marky125
20. črc 2022

@lgf syn má za pár dnů 15 měsíců. Spinká jako tvoje mimi, někdy bych řekla i více. Od tchyně jen slyším, že spí hrozně moc. Neřeším jí. Dávám ho spinkat, jak si sám řekne.

martulka88
21. črc 2022

@lgf Asi ti jen závidí a neřeš ji. Můj 5měs. - krmení má +-6-10-13-16-19. Vstává okolo 8., usne okolo 9 na 20minut. Pak usne okolo 11. zase na nějakých 20minut. Po obědě usne na 1-2hodiny. Někdy usne i okolo 17.hodiny na 30minut. A spinkat jde po 19.hodině, po 30minutách se probudí na dudlík a ručičku a spí až do 6, kdy dostane jídlo. Od úplňku se v noci více budí na dudlíka. Od doby, co jsme přišli z porodnice mi spal v noci krásně - ještě když jsem ho mohla kojit, tak spal v kuse i 6hodin. V noci ho zásadně nebudíme a přes den ho nechávám tak, jak on sám potřebuje. Jen tedy, pokud neusne do 17.30, tak pak ho už nenechám a hrajeme si intsnzivněji, jelikož v 18.30 se koupe a pak by nespinkal. Pediatra zastává názor, ať spinká v noci, jak potřebuje. Tchýně má občas řeči "že zase spí", když přijedou. Já to neřeším, jsem ráda, že máme zdravé a spokojené a usměvavé miminko☺️

mysh_me
21. črc 2022

Pokud to dobre ctu a chapu, tak to jsou jen dva spanky denne, jeden dopo a jeden odpo? Na to jsme prechazeli az po roce, do ty doby mala spala behem dne 3x. V noci taky jen 1-2x na mliko. Byla spac od narozeni a byla jsem za to rada, neresila jsem 😀 i kdyz jsem si taky reci ze moc spi vyslechla.