Špatné usínaní 9týdenního miminka. Nevíte, čím to může být a co dělat?

janiicka_
26. lis 2019

Ahoj, Dobry den

Mam na Vas dotaz doma uz si nevime rady.
Je nam 9 tydnu a spanek je u nas asi sproste slovo.
V sestinedeli spal malej krasne, sam usnul kdekoliv, ale presli jsme 6 nedel a spanek katastrofa...
V noci neni problem, usne po vecernim jidle bez problemu spi v postylce budi se max. 1x za noc na jidlo.
Dopoledne jdeme na vychazku v kocarku nam spi cca 4 hodiny a neni problem.
Ale usinani pres den doma ocistec. Kdyz vidim, ze je unaveny vezmu si ho ( v postylce hulaka jen ho tam polozim) uvelebine se ke spanku, broukam, hladim, drzim za rucku, ale po 5-ti minutach zacne hystericky plac kdy nam crajer az nekdy chyta barvu do fislova a hulaka do posledniho dechu.
Je na nem videt ze je unaveny, ale proste nedokaze usnout a zabrat ... vetsinou se nam ho dari uchovat az po 10-15 minutach :(

O hystericken placi vecer pred poslednim jidlem ani nenluvim.
Nemate prosim nektera nejakou rozumnou radu ?

Jinak jsme na UM a na brisko pouzivame BioGaia a vypada ze bolesti briska netrpime .
Dekuji za rady a typy

bohumilakupkova
26. lis 2019

Zkus nosítko. Dceru doma taky uspávám hrozně těžko a za chvíli se stejně vzbudí. V něm vydrží spát v pohodě. Kratší dobu, než v kočárku, ale stačí to. Ale chce to vyzkoušet, syn ho třeba nesnášel. Určitě se to časem zlepší, děti pak spí přes den míň a dvě procházky už se dají přežít. 🙂

janiicka_
autor
26. lis 2019

@bohumilakupkova na druhe mi nikdy nespi tak krasne jako na te prvni 🤷‍♀️ To se vzbudi a hulaka 😔

margriet
26. lis 2019

@janiicka_ Já bych to teda podle popisu přece jen otipovala na bříško... 🤔 Malý v tom věku vyváděl úplně stejně, akorát vydržel řvát i hodinu. Pomohly nám až kapičky Babycalm.

aneta_effe86
26. lis 2019

@janiicka_ mě malý doma spával po půl hodinkách max. V kočárku venku i 4 hodiny. A já používala houpací křesílko.

krista25
26. lis 2019

@janiicka_ nám pomohlo vibrační lehátko, bud ty vibrace a usnul a nebo jsem ho u televize v něm houpala a pak ho jen přenesla. 😊

janiicka_
autor
26. lis 2019

@margriet nam vubec zadny kapky nezabraly :(
Je pravda ze je propnutej jak luk kdyz takhle rve ...

janiicka_
autor
26. lis 2019

@krista25 lehatko u nas taky neproslo ... bud naruc nebo kocar, ale to zas musi bejt oblecenej a jit ven ... doma mi v kocare neusne ... to opravdu pouze naruc :(

krista25
26. lis 2019

@janiicka_ tohle období tady znám, dělala jsem v naruci různé kreace aby usnul. 😁Ono to časem přejde, neboj. 😊Je ještě malinkej. 😊

margriet
26. lis 2019

@janiicka_ Pokud nezabírají kapičky, tak ještě můžeš zkusit nahřívací polštářek (prodávají třeba i v dm), masáže, hodně pokládat na bříško na pasení koníčků, “cvičit” s nožičkama (jako kdyby jel na kole),... Třeba něco z toho pomůže 🙂

janiicka_
autor
26. lis 2019

@krista25 jak dlouhy horizont je casem ? 😁

krista25
26. lis 2019

😁😁 Pár měsíců cca. Já jsem ho pak začala normálně učit spát v postýlce.😊 Protože když mě nebolela záda tak ruce. 😬A normálně se to naučil, teď si tam jen lehne otočí se na bok a chrape, jak přes den tak i v noci. 😊Občas proběhnou nějaký scény ale to dojdu dát čaj nebo dudlík a dobrý. 😊(je mu 9 měsíců. 😊)

janiicka_
autor
26. lis 2019

@krista25 to ze place chapu, je malej je to jedinej zpusob komunikace, ale me ten hystericky fialovy plac trha srdce 😔 a strasne rada bych mu pomohla a nevim jak 😔
Nejhorsi je asi ta bezmoc

krista25
26. lis 2019

@janiicka_ neboj taky jsem byla pořád na nervy. 😪Ale čím je starší tím je to lepší neboj 😊

marketa1218
26. lis 2019

Mám stejně starou holčičku a taky hrozně kroutí a pláče. Bříško 😕. Zkus kapky Simethicon baby, občas pomuzou a je to dobrý, ale pravidlem to není.