Spánek miminka - 2 měsíce. Kolikrát vám spalo?

31. črc 2024

Ahojte, jen dotaz, kolikrát denně vám spalo vaše miminko ve 2 měsících a kdy vám přešli na méně spánku? Uspavam 5-6 denně a už mi hrabe. Vydrží max 45 minut vzhůru a pak chce spát, někdy se stane že se povede a spí dlouho ale zrovna dnes ukázkový den, od 5:30 vzhůru a už jsem 3x uspavala. Děkuji za vase zkušenosti

1pomnenka
31. črc 2024

Neuspávala jsem, nakrmila jsem, přebalila, pokoukalo, až se unavilo, usnulo. Pokud jsem vzala ven do kočárku, tak okamžitý spánek. Miminko nebude vstávat v 7, když jsem vyspinkaná dorůžova já, vzbudí se, když má hlad, takže klidně v 5.

autor
31. črc 2024

@1pomnenka no to mi moc nepomohlo, ono ne každé dítě umí takto usnout. Máte štěstí..🙂

ladyhacek
31. črc 2024

Mladší usínal sám, byl velký spáč. První půl roku prakticky prospal tak 20hod určitě 😀 , vydržel tak půl hodiny a pak 2hod spal.
Do roka a půl měl dva spánky a prospal 15hod-18hod
Spánek se mu láme až teĎ před 6 rokem, že už nepotřebuje spát po obědě, ale ještě tak 2 měsíce zpět vydržel spát po obědě 2-3hod
Starší syn byl horší 😀 > Ale od narození měl tak cca 3 spánky denně.
Vaše miminko je malé, musíte si režim vytvořit, dát mu čas a sobě taky, staršímu jsem posouvala spánek několikrát, v noci se budil po 2-3 hod - a i v 9 letech se 1x za noc vzbudí a na záchod chce abych ho doprovodila, protože se bojí ...
Ale co mi přišlo u druhého, nechala sjem ho jak si řekne netlačila jsem , bylo mi to jedno. Už jsem to tolik neřešila jako u druhého a ono to šlo sam. Zda to bylo mým přístupem nebo potřebou syna to se nedozvím 😉
Záleží proč a jak uspáváte? Brečí? Jo to určitě potřeba spánku? Jak vypydá Váš den?

autor
31. črc 2024

@ladyhacek taky netlačím, jak vidím že je unavene jde spát. Uspavat v šátku. Potrebuju se pohybovat přes den se starším. V kočárku nespi už 3 týdny, v postýlce být nechce, jediný šátek zabral. Občas zkusím postýlku ale zatím bez úspěchu.Jinak ano,pláče poměrně částo. Náš den je probuzení, většinou do půl hodky chce spát a časy se přes den liší. Dnes chtěla vlastně celý den jen spát, vydržela max půl hodky pak rvala. Včera jsem uspaval jen 3x protože si v šátku dala 4 hodiny. Momentálně to má hodně rozdílné, každý den to vyjde jinak

ladyhacek
31. črc 2024

A nemůže jí i něco trápit? I třeba proto špatně spí, pak je unavená.
Netrápí jí bříško?

autor
31. črc 2024

@ladyhacek no nemá ráda ležení na zádech a i na rukách ji to občas vadí, bříško ji netrapi, ale u takových miminek to může být i růstový spurt a dalších milion věcí 🙈 byla bych jen šťastná, kdybych ji nemusela celý den tahat, doslova 🙈

janickaslepicka
31. črc 2024

Já neporadím, ale mam doma to samé v bledě modrým. Jsou mu 4,5 měs. a přes den neumí usnout jen tak. Prostě neví jak na to asi a vzhůru, bez toho, aby kňoural, vydrží kolem 30 min. Je to něco přes měsíc, kdy převážně večer teda stačí když už ho položím jen do postýlky. Usíná ale až mezi 21:30 - 22:00. Dnes dokonce prvně až ve 23:00. Ty vedra mu dávají zabrat. Co je dobrý, tak že spí celou noc až do rána. Vzbudí se mezi 5:00 - 6:00, nakojím a vím že když ho uspím tak bude spát ještě tak 2 hodiny k tomu. Mam jen jeho a docela jsem si už zvykla, že nemam na nic čas. Kolikrát vařím až v noci neboť přes den je to na etapy..

ludmilka90
31. črc 2024

Doma mám 3 měsíční holčičku a přes den jsme se spánkem bojovaly už od začátku. Pak jsem dostala od sousedky Snugglebundl a za mě je to bomba. Když mi malá nemůže usnout, šoupnu jí tam, chvíli ponosím a ona vytuhne, opatrně ji v tom položím do postýlky a spí. Krásně se v tom uvolní, doporučuji všude kudy chodím